Дети Запорожья лого

Молодёжные общественные организации объединились, чтобы спасти Запорожский областной центр молодёжи

4543 Телеканал "Алекс" По словам молодёжных активистов, руководство центра превратило его в своеобразный "доходный дом", в котором для собственно молодёжи места не оказалось

По словам молодёжных активистов, руководство центра превратило его в своеобразный "доходный дом", в котором для собственно молодёжи места не оказалось. Молодёжные лидеры провели сегодня пресс-конференцию, где подробно рассказали о сложившейся ситуации и обвинили руководство облсовета в том, что оно своим бездействием поощряет уничтожение Центра молодёжи.“Мне выставили счёт в 6,6 тыс. грн за проведение благотворительной акции для сбора денег для недоношенных детей, чтобы я смогла провести дискотеку на 2 часа. как вы считаете, когда мы собрали 101 тысячу грн в области благодаря управлению семьи и молодёжи и управлению социальных служб - тогда на пресс-конференцию придут все, и будут все говорить, что мы собрали деньги. Все управления придут, и губернатор, и зам. губернатора - и все будут говорить: мы молодцы, мы меценаты, мы собираем деньги”. Подобных примеров молодые активисты приводили много. По их словам, руководство областного центра молодёжи главной целью поставило зарабатывание денег любой ценой. И для небогатых молодёжных общественных организаций вход сюда оказался закрыт. Последней каплей стало, по словам организаторов пресс-конференции, стало расторжение договора о сотрудничестве между областным центром молодёжи и соответствующим управлением облгосадминистрации. Тем самым, по словам молодёжных лидеров, им как бы дали понять, что для них теперь вход платный. Данил Межирицкий, координатор движения "Защитим областной центр молодёжи"

“Та ситуация, которая складывается сейчас, с точки зрения общественных организаций, ведёт к тому, что через некоторое время скажут: ну, вот видите, молодёжи нет в центре молодёжи, потому что за деньги она сюда ходить физически не может, а раз молодёжи нет, то - нерентабельное предприятие, давайте его куда-нибудь продадим”. С другой стороны, областной центр молодёжи по уши в долгах и штрафах. Из бюджета он не финансируется, а значит его руководство вынуждено зарабатывать деньги самостоятельно, говорит представитель собственника здания - областного совета.

Виктор Межейко, глава постоянной комиссии облсовета по вопросам молодёжной политики

“Нравится это или нет, но это - коммунальное предприятие. За свет платить надо, за воду платить надо, за туалет платить надо, зарплату платить надо всем. Потому что с бюджета это не финансируется. Плюс делать капитальные ремонты и так далее”. Ситуация вокруг Центра молодёжи многовекторная и запутанная - это признают все участники пресс-конференции. Ещё не дана правовая оценка деятельности предыдущих его руководителей, которые ушли, оставив многотысячные долги. Однако молодёжные лидеры намерены добиваться, чтобы Областной центр молодёжи соответствовал своему названию, и оставляют за собой право на акции протеста.

ГРОМАДСЬКИЙ РУХ

"ЗАХИСТИМО ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР МОЛОДІ!":

поширив таку заяву:

Інформаційне повідомлення

«Барский не имеет права никаких договоров разрывать. Да я сейяас выйду после нашого розговора, и Барский будет уменя! Если он что-то разорвал, то…» - сказав 30 червня на своїй прес-конференції голова Запорізької обласної ради Олександр Нефьодов відносно розірвання угоди про співпрацю в.о. директора КП «Обласний центр молоді» Станіславом Барським, та, посміхаючись, на репліку журналістів «вы его порвете», відповів «Да». Пройшло вже два тижні, а обіцянка залишилась лише словами.

4 червня, в.о. директора КП «Обласний центр молоді» Станіслав Барський в односторонньому порядку розірвав угоду про співробітництво з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації і, не приховуючись заявив, що відтепер все для молоді є платним. Це стало останнім забитим цвяхом в труну задекларованої підтримки молоді Запорізькою обласною радою.

А 11 червня Запорізька обласна рада вирішила ще раз показати молоді на її «реальне місце». В Центрі молоді проходило засідання координаційної ради з питань молодіжної політики при голові Запорізької обласної державної адміністрації, на яке зібралось понад 40 лідерів молодіжних організацій та депутатів з єдиною метою – знайти спільну мову з керівництвом центру та виробити засади подальшої роботи. На це засідання, не дивлячись на те, що були заздалегідь запрошені, не прийшли заступник голови Запорізької обласної ради Анатолій Світлицький, голова постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму обласної ради Віктор Межейко та начальник управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради Лариса Мефьодова. Також демонстративно не з’явився в.о. директора Центру Станіслав Барський, у якого, не дивлячись на те, що він був у будівлі Центру виникли якісь «термінові справи». Дійсно, хіба може бути важливою для керівника Обласного центру молоді зустріч з провідними молодіжними лідерами, які спеціально для цього зібрались?! Дуже не хочеться вірити в те, що обласній раді справді немає діла до думки молоді.

Такі дії керівництва Обласного центру молоді та повне ігнорування думки молоді, що, на превеликий жаль, робиться з мовчазної згоди Обласної ради викликали обурення серед запорізької молоді. Тому провідні молодіжні організації об’єднались у Громадський рух «Захистимо Обласний центр молоді!».

Реальні проблеми з Центром молоді почалися з минулого року, коли з приходом нового директора Центру Олександра Приходько під різними приводами до будівлі перестали допускати молодіжні громадські організації. Відтоді для того, щоб потрапити в Центр, необхідно було необґрунтовано оформляти купу документів – тобто процес було занадто забюрократизовано. На думку молодіжних організацій, причини цього очевидні. «Ну звісно, нащо допускати в приміщення, що знаходиться у центрі міста молодіжні організації?! Вони ж проводитимуть там проекти, туди ходитиме молодь і, борони боже, одного дня не буде куди пустити за гроші організації сітьового маркетингу або якусь нетрадиційну церкву» – говорить координатор громадського руху «Захистимо Обласний центр молоді!», голова комітету Національного студентського союзу Данило Межерицький.

Пересвідчитись в тому, що саме так і є можна порівнявши звіти директорів центру за початок минулого і цей рік. Більше того за різними даними зараз в оренді комерційних структур, що не мають жодного відношення до молоді, перебуває від 50 до 90 відсотків площ центру.

Така політика керівництва КП «Обласний центр молоді» Запорізької обласної ради навіть порушує кілька рішень самої обласної ради. Зокрема, згідно позиції профільного управління державної адміністрації протягом останнього часу діяльність ОЦМ не відповідає ані меті, ані предмету діяльності, ані основним видам діяльності, що виписані в статуті Центру (рішення Запорізької обласної ради від 28.09.2006р. №22). Керівництво ОЦМ також систематично саботує виконання заходів, покладених на нього Обласною програмою підтримки молоді на 2009-2011 роки (рішення ЗОР від 18.12.2008р. №6) тим самим перетворюючи рішення Обласної ради на популізм. Так, цього року нічого не зроблено для виконання пунктів 1.3, 3.6, 7.1, 7.2, 7.3 та ін. Слід зазначити, що виконання цих пунктів обласної програми навіть не потребує додаткового фінансування. Що й казати про інші?

Якщо обласна рада вважає цю ситуацію нормальною є пропозиція змінити назву КП «Обласний центр молоді» на КП «Обласний центр сітьового маркетингу та вірян» і більше ніколи не говорити про підтримку молоді депутатами Запорізької обласної ради.

Проте ми, запорізька молодь, не віддамо рейдерам Обласний центр молоді без бою. ОЦМ для нас – «Остання барикада», за якою – зневажання наших інтересів Обласною радою та різнокольоровими депутатами, неможливість реалізовувати свої творчі та соціальні проекти, ігнорування потреб молоді та цинічні промови політиків про нібито підтримку «молодого електорату».

Координатор громадського руху "Захистимо ОЦМ" Данило Межерицький mezheritskiy [at] mail.ru

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии