x

Громадськості вдалося переконати владу не зміцнювати інтернатну систему

23 липня в Міністерстві сім'ї, молоді та спорту відбулася спеціальна нарада щодо реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування
Автор: www.everychild.org.ua, www.everychild.org.ua Опубликовано: 26 июля 2010, 16:35 2417

Новий інтернат в Київській області будуватися не буде, а профільні Міністерства відзвітують за стан реформування інтернатної системи - ці та інші рішення були винесені на спеціальній нараді щодо реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка відбулася 23 липня в Міністерстві сім'ї, молоді та спорту за участю Міністра Равіля Сафіулліна.

«Діти і батьки не повинні бути заручниками економічної ситуації в Україні, або нашої неспроможності в провадженні реформи інтернатних закладів, або нерозвиненості системи соціальних послуг для сімей з дітьми, або інших причин, зазначив в своєму вступному слові Міністр. - Скажу відверто: не хотів би стати відповідачем в Європейському суді в процесі «Діти України проти інтернатів в Україні», - резюмував він.

Повний текст виступу Міністра можна прочитати тут >>

Приводом для проведення міжвідомчої наради стало доручення Прем'єр-міністра України Миколи Азарова (від 08.07.2010 № 34243/3/1-10) щодо питання реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Це рішення було винесено з урахуванням серії відкритих листів від громадських організацій та листа від Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, які протестували проти рішення про низку заходів, спрямованих на розбудову інтернатної системи в Україні. Зокрема ПБО «Кожній дитині» зібрало підписи від понад більше 25 громадських організацій та окремих приватних осіб.

Нагадаємо, що 23 червня 2010 року Прем'єр-міністр України М. Азаров дав доручення міністерствам і обласним адміністраціям направляти дітей із малозабезпечених сімей на навчання в заклади для сиріт, відкрити при них дошкільні відділення, створити навчальний заклад нового типу для сиріт в Київській області, створити окремі інтернати для обдарованих сиріт (Доручення «За результатами відвідання 27 травня Прем'єр-міністром України спеціалізованого загальноосвітнього дитячого будинку „Малятко" (Подільський район м. Києва)»).

Учасники наради запропонували провести аналіз видатків з бюджетів усіх рівнів на утримання мережі інтернатних закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в системі МОН, МОЗ, Мінпраці і соціальної політики впродовж п'яти років (2005/2006- 2009/2010 навчальні роки). В тому числі проаналізувати реальний стан наповнюваності цих закладів у динаміці за п'ять років (2005/2006- 2009/2010 навчальні роки), зокрема за причинами перебування дітей у цих закладах і юридичним статусом дитини.

Також буде проаналізовано і стан розвитку альтернативних інтернатним форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (патронат: прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу) за період 2005-2009 років: обсяги фінансування, причини вибуття дітей, влаштування після завершення терміну перебування.

Окрім цього, вирішено проаналізувати динаміку позбавлення батьків батьківських прав та відібрання дітей без позбавлення батьків батьківських прав, поновлення батьків у батьківських правах за п'ять років.

Серед інших пропозицій - вивчити стан улаштування дітей після закінчення навчання та стан реального перебування випускників на сьогодні у динаміці за п'ять років (2005/2006- 2009/2010 навчальні роки), а також проаналізувати наявну мережу закладів і загалом майнових комплексів, їх матеріально-технічний стан, кадрове забезпечення тощо.

Міністр також нагадав, що у травні-листопаді 2011 року Україна головуватиме в Комітеті Міністрів Ради Європи. І нашій державі запропоновано розробити програму щодо захисту прав дітей. Як відомо, в період 2008-2011 років реалізується програма, запропонована Швецією: «Будуємо Європу для дітей і разом з дітьми».

"Нам видається, що для визначення стратегії й тактики подальшої роботи щодо реформування системи захисту прав дитини в цілому, а не тільки інституційної, необхідно знати реальний стан справ, наявні ресурси і можливість їх пере форматування", - підсумував Равіль Сафіуллін.

Учасники наради також домовилися подати пропозиції щодо доцільності створення при Кабінеті Міністрів України робочої групи з розробки та запровадження цілісної державної стратегії проведення реформ системи захисту прав дітей в Україні та її складу

Участь у нараді взяли представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань захисту прав дитини, рівноправ‘я та недискримінації, Міністерства охорони здоров‘я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства юстиції України, ЮНІСЕФ, громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав дітей.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Украина      Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Максим Фитискин

ДЦП, спастическая диплегия. Рекурвация в коленных суставах


Алиса Онуфриева

Муковисцидоз (кистозный фиброз)


Наталья Кислюк

Муковисцидоз (кистозный фиброз) смешанная форма


Кирилл Карпачев 28.06.2000 и Тимофей Карпачев 22.11.2015 года рождения

Муковисцидоз (кистозный фиброз), смешанная форма


Тарас Кротик

ДЦП, левосторонний гемипарез


В 2020 вы помогли на сумму 4 017 269 гривен

Расходы фонда в 2020

108 больным детям: 2 092 822 грн.
Мед. оборудование: 136 962 грн.
Детдомам для инвалидов: 452 834 грн.
Детcкому экоселу: 215 329 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 88 890 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 274 грн.
Служебные расходы: 401 194 грн.
Всего расходов: 3 732 596 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 246 500  гривен


Ребенку нужна семья: Виджай Ч.


Ребенку нужна семья: Анна О.


Ребенку нужна семья: Михаил