x

Подорож дітей з Гуляйпілля до міста Лева

Не кожна доросла людина може похвалитись тим, що побувала у Львові. Що ж тоді говорити про дітей, позбавлених батьківської ласки та турботи? Чи може сирота собі це дозволити?
Автор: Вихователі КЗ «Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Зелінський В.Ю., Хохотва І.І., deti.zp.ua Опубликовано: 8 ноября 2010, 12:30 6072

Подих Польщі, лицарські лати, звуки середньовічної битви, католицькі костели, звуки органу, що очищують душу, вірменські вулички, туман Лондону, замки середньовічної Австрії, королівська велич, інтелігентність, висока духовність і національна гордість. Впізнали? Так! Це місто Лева! Ми їдемо у потязі до школи-інтернату з Гуляйпілля, тобто до своєї домівки, у велику дитячу родину і веземо із собою незабутні враження від середньовічного та сучасного Львову. Навколо дитячій гомін! Хлопчики та дівчатка в щирому захваті - діляться позитивними емоціями, радісними спогадами про мандрівку. А ділитися дійсно є чим! Адже екскурсійний маршрут був спланований нашою чарівною феєю - Вірою Вікентіївною - настільки досконало і цікаво, що діти отримали максимум за відносно короткий проміжок часу.

Прогулялись вулицями старого міста, на власні очі побачили середньовічне підземелля (там чаклували стародавні алхіміки у спробах знайти філософський камінь), відвідали діючий вірменський храм, були присутні на службі у польському католицькому костелі, де вперше почули живу польську мову та велич звуків органу. Побачили загадковий нічний Львів. І це лише перший день!

Наступного дня дітей чекало продовження доброї казки. Вони відвідали аж три середньовічні замки: Підгірці, Олесько, Золочів. Там діти відчули дух лицарства та велич королівств, доторкнулися до чарівної скарбниці світового мистецтва.

Нарешті, на третій день діти відвідали музей народної архітектури та побуту у Львові, де отримали змогу познайомитися з архітектурою та побутом Полісся, Гуцульщини, Буковини, Лемківщини та інших регіонів. А знаменитий Личаківський музей-кладовище змусив дітей задуматись над поняттям «вічність». А наостанок - захоплююче знайомство із зброєю різних епох та народів у Львівському музеї «Арсенал».

Вже пізно увечері, у потязі, коли діти поснули, і лише чулось їхнє тихе сопіння, нам думалось: не все ще втрачено, коли на світі є небайдужі люди з великим серцем, завдяки щедрості яких дитячі мрії стають реальністю. Ми дуже вдячні всім тим людям, завдяки яким відбулася ця подорож. БФ «Щаслива дитина» надав змогу відчути радість дитинства, турботу дорослих, повернути втрачену довіру до всього світу.

На всі ваші питання будуть раді відповісти працівники фонду.


Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Максим Фитискин

ДЦП, спастическая диплегия. Рекурвация в коленных суставах


Солодовник Вероника

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


Артур Керимов

Симптоматическая миоклоническая эпилепсия


Наталья Кислюк

Муковисцидоз (кистозный фиброз) смешанная форма


Солошенко Илья

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


В 2020 вы помогли на сумму 4 017 269 гривен

Расходы фонда в 2020

108 больным детям: 2 092 822 грн.
Мед. оборудование: 136 962 грн.
Детдомам для инвалидов: 452 834 грн.
Детcкому экоселу: 215 329 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 88 890 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 274 грн.
Служебные расходы: 401 194 грн.
Всего расходов: 3 732 596 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 246 500  гривен


Детям нужна семья: Богдан и Максим


Ребенку нужна семья: Анастасия С.


Ребенку нужна семья: Валентина Р.