x

За роки незалежності в Україні усиновлено 35 тис. дітей, проте проблеми лишаються

Сьогодні, напередодні Дня усиновлення, який відзначається 30 вересня, відбулася прес-конференція “Хто і як знайде українським сиротам сім'ї”
Автор: Любов Єремічева, civicua.org/main/index.html Опубликовано: 29 сентября 2011, 19:25 2991

Учасники заходу розповіли про найболючіші проблеми, з яким стикаються сироти в нашій державі, та сім'ї, які хочуть прийняти їх до себе на виховання, віддати їм своє тепло та подарувати часточку щасливого дитинства.

Анатолій Заболотний, директор фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", відзначив позитивні тенденції у цьому напрямку, зокрема створення посади уповноваженого Президента України з прав дитини. "Менше з тим, проблеми залишаються і наступного року для нас принципово важливо зосередитися на них, це і затягування справ у судах, це і велика кількість переносів слухань (створюються такі штучні перепони), це і діагнози - дітям часто ставлять великий спектр діагнозів для залякування потенційних батьків...Часто ці діагнози недостовірні, несправедливі. Ще важливою проблемою є стигматизація прийомних батьків і усиновителів, суспільство підозрює їх у меркантильності. Часто розповідаються страшні історії про прийомні сімї, не до кінця володіючи інформацією. А поки широкої громадської підтримки ми не бачимо...", - зауважив пан Заболотний.

Юрій Павленко, уповноважений Президента України з прав дитини, підкреслив: "20 років вже в Україні діє Конвенція ООН, стаття 20, якої чітко гарантує кожній дитині право на виховання в сімейному оточенні. 20 років Конвенція ООН є частиною національного законодавства. Таким чином, право виховання в сім'ї, а не в інтернатному закладі, є обов'язком і гарантованим державою правом дитини". Пан Павленко також навів цифри: "Станом на цей рік дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування в Україні 98 тисяч. І починаючи з 2008 року кількість таких дітей скорочується". Найвища пікова точка - це було 103 тисячі дітей у 2007 році. З 98 тисяч 63 тисячі дітей виховуються під опікою і піклуванням, тобто в сім'ях рідних і близьких, 9,5 тисяч виховуються в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу.

Разом з тим, більше 16 тисяч дітей сьогодні перебувають в інтернатних закладах, 28 тис. дітей знаходяться в національній базі данних на усиновлення, з них 26 тисяч дітей - старше 6 років. Можемо говорити, що майже кожна дитина до трьох років усиновлюється одразу, але є велика проблема з усиновленням дітей старших 6 років. - Уповноважений Президента також навів причини такої ситуації. - Це бездіяльність місцевих і центральних органів влади, починаючи від районної державної адміністрації і закінчуючи відповідальним Міністерством. Яке відповідальне Міністерство - до сьогодні не відомо остаточно, яка доля державного департаменту - до сьогодні остаточно не відомо. І це вплинуло на бездіяльність і втрату контролю політиків за сферою розвитку сімейних форм виховання з боку відповідного державного департаменту".

Юрій Павленко не приховує, що покладає надії на зміни та контроль за владою на громадську консультаційну раду, до складу якої виявили бажання долучитися 70 громадських організацій.

Євгенія Ткаченко, президент Всеукраїнської громадської організації "Магнолія", говорить: "В грудні цього року порталу www.sirotstvy.net виповнюється 2 роки. На цьому порталі на сьогоднійшній день розміщена інформація про 14 тисяч дітей-сиріт, які мріють і чекають того, щоб потрапити в сім'ю. Кожен охочий українець, зайшовши на цей портал, зможе отримати інформацію про кожну дитину із 14 тисяч, побачити її фотографію, зрозуміти, можливо, якісь особливості її життя - виключно в рамках тієї інформації, яка дозволена нашими законами. Кожен бажаючий може зателефонувати на "гарячу лінію" 0800-50-14-14 і детальніше дізнатися про цю дитину. Кожен бажаючий на порталі може отримати онлайн-консультацію спеціалістів у сфері усиновлення".

Віктор Левченко з міста Дніпропетровськ, батько двох усиновлених дітей, розповів про перипетії та всі бюрократичні кола, які йому довелося пройти з дружиною на шляху до усиновлення двох хлопчиків. Він підкреслив, що це був нелегкий процес, проте якщо його не пройти, ти не зможеш виховати прийомну дитину. "Якщо сподобалася дитина - тебе вже нічого не зупинить", - переконаний Віктор. Він закликав усіх не боятися замислюватися над усиновленням, адже щастя дитини того вартує.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Усыновление    Приёмная семья  Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Химич Виктория

ДЦП. Спастический тетрапарез. Двойная гемиплегия.


Тарас Кротик

ДЦП, левосторонний гемипарез


Инна Драгун

Мукоэпидермальная карцинома легкого с метастазами


Богомазов Владислав

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


Артём Панасенко

Болезнь Кастельмана


В 2020 вы помогли на сумму 4 026 136 гривен

Расходы фонда в 2020

108 больным детям: 2 093 824 грн.
Мед. оборудование: 136 962 грн.
Детдомам для инвалидов: 453 634 грн.
Детcкому экоселу: 215 329 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 88 890 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 274 грн.
Служебные расходы: 401 194 грн.
Всего расходов: 3 734 398 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 255 367  гривен


Діти знайшли родину: Макар 2008 р.н., Владислава 2013 р.н., Микола 2014 р.н.


Ребенку нужна семья: Катерина


Ребенку нужна семья: Богдан С.