Традиції, які творять майбутнє

Головне питання – чи правда, що Володимир продає Олімпійську медаль? Навіщо? Довелося розказувати, що причина продажу – не фінансова, а благодійна
Автор: Віталій Кличко, ufb.org.ua Опубликовано: 10 октября 2012, 15:45 1345

Тиждень тому мій телефон розривався від дзвінків – друзі, знайомі телефонували з різних країн. Головне питання – чи правда, що Володимир продає Олімпійську медаль? Навіщо? Відверто скажу, навіть не очікував такого резонансу. Довелося розказувати, що причина продажу – не фінансова, а благодійна. І всі кошти, забрані на Гала-вечорі нашого Фонду, підуть на допомогу дітям.

Ці аргументи сприйняли з розумінням – і наші друзі, і журналісти, які з цікавістю висвітлювали благодійний аукціон. Ажіотаж був неймовірний! Як наслідок – зібрали більше 1 млн. 700 тис. доларів. А головний лот – Олімпійська медаль мого брата – пішла за один мільйон.

Для нас це справді рекордна сума. Чи адекватна це оцінка для медалі? Якщо врахувати, скільки сил та поту було віддано, аби її здобути, то може й замала. Коли ж подумати, скільки корисного можна зробити на ці кошти – величезна.

Тим більше, усі розуміють – чемпіонський титул назавжди залишиться у Володимира. А медаль… Медаль – це символ, який повинен надалі приносити користь – надихати, стимулювати, “виховувати” нових чемпіонів.

До речі, самого Володимира в дитинстві надихав приклад відомої гімнастки, абсолютної чемпіонки світу та Європи Оксани Омелянчик. Вірніше, як надихав – скажемо прямо, Володя був у неї закоханий. І під час шкільної екскурсії до Музею історії Києва побачив там її спортивні капці – Оксана передала їх як експонат. Брат зізнався, що тоді він наче доторкнувся до зірки, загорівся її успіхом. І вже через багато років передав до того ж Музею свою золоту Олімпійську медаль.

На жаль, сьогодні Музей не працює – експонати досі вкриваються пилом у підвалах. Медаль стояла на полиці у Володимира вдома. Чи варто було її залишати там для краси? Звичайно, що ні.

Зрозумів це, коли бачив щасливі очі дітей під час відкриття спортивних шкіл по всій Україні. Лише минулого року наш Фонд оновив 8 таких шкіл – понад 5000 дітей займаються там безкоштовно. Тепер же завдяки рекордним 1,7 млн. доларів їх стане ще більше. А скільки дітей з непростими долями просто потребують нашої уваги! Саме для них ми пропонуємо освітній проект “Майстерня успіху” – літній табір, котрий допоможе дітям змінити своє життя й досягти перемог.

Упевнений, що ці перемоги обов’язково будуть – завдяки нашим друзям, спонсорам Гала-вечору, меценатам з України та з-за кордону. Приємно, що бажання допомогти дітям об’єднало людей з різними політичними переконаннями. Для них благодійність та добро – не просто слова, а дії.

Й завершення Гала-вечору лише підтвердило це. Адже невідомий благодійник не просто купив медаль, але й вирішив віддати її Володимиру на знак поваги. Як сказав представник покупця, медаль має й надалі залишатись у чемпіона.

Неочікуваний, широкий жест, який показує – наш Фонд зумів зібрати навколо себе щирих людей. І, значить, обов’язково виконаємо свою обіцянку – проведення таких благодійних аукціонів стане традицією. А що таке традиція? Як сказав колись французький політик, історик та громадський діяч Жан Жорес – це не збереження попелу, а роздмухування вогню. І завдяки небайдужим людям цей вогонь горітиме яскравіше.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Благотворительность  Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Катя Серпокрыл

ДЦП, синдром Веста


Богомазов Владислав

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


Островский Александр

ДЦП, сенсоневральная тугоухость 2-3 степени


Антон Душинов

Детский церебральный паралич


Марк Бондарев

Муковисцидоз


В 2020 вы помогли на сумму 3 697 972 гривен

Расходы фонда в 2020

102 больным детям: 1 743 812 грн.
Мед. оборудование: 116 766 грн.
Детдомам для инвалидов: 378 219 грн.
Детcкому экоселу: 189 931 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 755 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 734 грн.
Всего расходов: 3 157 406 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 927 202  гривен


Дитині потрібна родина: Артем С.


Ребенку нужна семья: Катерина


Ребенку нужна семья: Владимир К.