Розпочинає роботу проект «СІМ’Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА – МАЙБУТНЕ УКРАЇНИ»

З метою профілактики та корекції наслідків фізичного та психологічного насильства над жінками в сім’ї ОПП «Взаємодія», за фінансової підтримкиУкраїнського жіночого фонду, розпочинає роботу проект «СІМ’Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА – МАЙБУТНЕ УКРАЇНИ»
Автор: NGO.zp.ua, ngo.zp.ua Опубликовано: 4 декабря 2012, 16:15 1691

Згідно за даними дослідження, проведеного у 2007 році в Запорізькій області «Насильство в сім’ї» від домашнього насильства страждають 60% жінок та 45% чоловіків.

Найбільш схильною до родинного насильства віковою групою серед респондентів, виявилися люди у віці від 26 до 45 років. Це самий соціально - активний вік. Найбільш поширені в Запорізької області різні форми психологічного насильства, декілька менш - фізичного. Кожен 6-й з опитаних респондентів в перебігу останнього року піддавався психологічному насильству в сім'ї, кожен 20-й – фізичному. За непрямими даними ці цифри ще більш погрожуючі: психологічному насильству в сім'ї піддавалися за останній місяць кожен 3-й чоловік, кожна 2-я жінка і кожен 3-й неповнолітній, фізичному – кожен 8-й чоловік, кожна 4-я жінка і кожен 5-й неповнолітній.

За даними управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації за 9 місяців 2012 року зареєстровано 1714 звернень з приводу сімейного насильства. І це тільки офіційна статистика. А скільки випадків залишається поза статистикою через почуття провини та сорому, або через страх бути ще жорстокіше покараною.

При такому поширенні насильницької поведінки скоро можна буде його рахувати вже не патологією, а нормою сучасного родинного життя.

Будь-яке насильство може призвести до довгострокових розладів здоров‘я, зокрема до психічних проблем.

Іноді люди, які потерпають, починають зловживати алкоголем чи наркотиками.

Деякі потерпілі від насильства роблять спроби самогубства.

Відомі випадки, коли потерпіла, намагаючись захиститися, спричиняє загибель кривдника.

Насильство над матір‘ю тяжко впливає на розвиток та подальше життя її дітей. У таких дітей, як правило, занижена самооцінка, спостерігається деструктивна поведінка, їм важко адаптуватися в суспільстві. Вони часто виростають алкоголіками та наркоманами.

Існують декілька форм подолання насильства:

• стримування та зупинка виконавців насильства

• покарання насильників

• підтримка, допомога та самодопомога постраждалих

З метою профілактики та корекції наслідків фізичного та психологічного насильства над жінками в сім’ї 22 листопада 2012 року ОПП «Взаємодія», за фінансової підтримки Українського жіночого фонду, розпочинає роботу проект «СІМ’Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА – МАЙБУТНЕ УКРАЇНИ»

Протягом 8 місяців дії проекту жінки, які страждають від рук домашнього тирану отримають психокорекційну підтримку та юридичну допомогу.

В результаті психологічних занять жінки зможуть усвідомити і відреагувати почуття провини і сорому, відреагувати почуття агресії на адресу кривдника. Усвідомити свою унікальність, прийняти власну соціальну роль і оволодіти новою. Жінки зможуть сформувати чіткі уявлення про цілі і завдання на найближчий час.

Юридична допомога дозволить вирішити актуальні питання правового захисту жінок, постраждалих від насильства в сім’ї – здійснення захисту прав та інтересів сім’ї/особи, захист прав дитини, а саме: ініціювання застосування державного примусу і реалізації юридичної відповідальності осіб, що вдаються до протиправних дій стосовно дитини, оформлення правових документів

Правова обізнаність жінок про механізми захисту свої прав дозволить постраждалим почувати себе більш захищено та впевнено планувати свої подальші дії

Жінки, які отримали реабілітаційну допомогу навчаться безпечній поведінці на випадок насилля, що дозволить знизити кількість насильницьких проявів в суспільстві.

Стати учасником проекту можно звернувшись до фахівців ОПП «Взаємодія».


Данная статья принадлежит к категориям:
     Благотворительность  Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.
В 2020 вы помогли на сумму 3 680 334 гривен

Расходы фонда в 2020

101 больным детям: 1 669 042 грн.
Мед. оборудование: 115 975 грн.
Детдомам для инвалидов: 325 602 грн.
Детcкому экоселу: 179 053 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 544 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 027 грн.
Всего расходов: 3 014 232 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 909 565  гривен