Дети Запорожья лого

Листівки, що рятують життя. Або як картинкою допомогти ВІЛ-позитивній дитині

23 декабря 2012, 18:00 2248 Автор: Ірина Шлепніна, «ФАКТИ», ICTV fakty.ictv.ua Новорічні листівки добра. Так звана «поштова благодійність», що доволі популярна в Європі, зароджується і в Україні

Новорічні листівки добра. Так звана «поштова благодійність», що доволі популярна в Європі, зароджується і в Україні.

Ось такими янголятами від Євгенії Гапчинської українці тепер можуть привітати один одного з новорічними святами і водночас допомогти нужденним. Благодійні листівки ініціював фонд Олени Пінчук «Антиснід», для допомоги ВІЛ-позитивним діткам.

«Це перша в Україні благодійна листівка, гроші від продажу якої будуть йти на допомогу віл-позитивним дітям. Коли людина дає гривню, дві, п'ять на допомогу віл-позитивним дітям, він вже буде по-іншому ставитися, він буде залучений в життя цих дітей», - каже директор фонду «Антиснід» Ольга Руднєва.

В Макіївському дитбудинку нині 68 дітей з діагнозом ВІЛ, розповідає лікар Людмила Батєхіна. Гроші, зібрані від продажу листівок, підуть на створення реабілітаційного відділення. Там зможуть лікувати малечу до 5 років.

«Ось це наше завдання, щоб ці діти, які потребують терапії, батьки не можуть дати їм можливість нормального прихильності, ми це зможемо зробити. Тобто ми дамо перспективу життя цим дітям», - каже заступник головного лікаря Будинку дитини (м. Макіївка) Людмила Батєхіна.

Художниця Євгенія Гапчинська і сама обожнює дітей, адже виросла в багатодітній родині. Тому, каже, коли їй запропонували створити «благодійна листівку», погодилась одразу.

«Все, що я малюю, я пам'ятаю з дитинства. Як я сніг любила ротом ловити, як любила з пальчиків виколупувати балабушки, коли приходиш з садка - все це взагалі-то мої дитячі спогади», - розповідає художниця Євгенія Гапчинська.

Вітати такими листівками закликають не лише простих українців, але й величезні компанії, і навіть інтернет-користувачів, для них створили електронну листівку. Кожна робота має свою ознаку – білого голуба – символ благодійності, кажуть організатори проекту і нагадують, що одна маленька картинка може врятувати дитяче життя.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии