Листівки, що рятують життя. Або як картинкою допомогти ВІЛ-позитивній дитині

Новорічні листівки добра. Так звана «поштова благодійність», що доволі популярна в Європі, зароджується і в Україні
Автор: Ірина Шлепніна, «ФАКТИ», ICTV, fakty.ictv.ua Опубликовано: 23 декабря 2012, 18:00 1801

Новорічні листівки добра. Так звана «поштова благодійність», що доволі популярна в Європі, зароджується і в Україні.

Ось такими янголятами від Євгенії Гапчинської українці тепер можуть привітати один одного з новорічними святами і водночас допомогти нужденним. Благодійні листівки ініціював фонд Олени Пінчук «Антиснід», для допомоги ВІЛ-позитивним діткам.

«Це перша в Україні благодійна листівка, гроші від продажу якої будуть йти на допомогу віл-позитивним дітям. Коли людина дає гривню, дві, п'ять на допомогу віл-позитивним дітям, він вже буде по-іншому ставитися, він буде залучений в життя цих дітей», - каже директор фонду «Антиснід» Ольга Руднєва.

В Макіївському дитбудинку нині 68 дітей з діагнозом ВІЛ, розповідає лікар Людмила Батєхіна. Гроші, зібрані від продажу листівок, підуть на створення реабілітаційного відділення. Там зможуть лікувати малечу до 5 років.

«Ось це наше завдання, щоб ці діти, які потребують терапії, батьки не можуть дати їм можливість нормального прихильності, ми це зможемо зробити. Тобто ми дамо перспективу життя цим дітям», - каже заступник головного лікаря Будинку дитини (м. Макіївка) Людмила Батєхіна.

Художниця Євгенія Гапчинська і сама обожнює дітей, адже виросла в багатодітній родині. Тому, каже, коли їй запропонували створити «благодійна листівку», погодилась одразу.

«Все, що я малюю, я пам'ятаю з дитинства. Як я сніг любила ротом ловити, як любила з пальчиків виколупувати балабушки, коли приходиш з садка - все це взагалі-то мої дитячі спогади», - розповідає художниця Євгенія Гапчинська.

Вітати такими листівками закликають не лише простих українців, але й величезні компанії, і навіть інтернет-користувачів, для них створили електронну листівку. Кожна робота має свою ознаку – білого голуба – символ благодійності, кажуть організатори проекту і нагадують, що одна маленька картинка може врятувати дитяче життя.


Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.
В 2020 вы помогли на сумму 3 173 340 гривен

Расходы фонда в 2020

101 больным детям: 1 667 322 грн.
Мед. оборудование: 111 820 грн.
Детдомам для инвалидов: 325 602 грн.
Детcкому экоселу: 170 053 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 544 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 027 грн.
Всего расходов: 2 993 858 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 402 570  гривен

Детальные отчёты >>>