x

Право на хоспіс

Запорізькі активісти поки марно намагаються вибороти його для тяжкохворих дітей
Автор: Андрій Василюк, day.kiev.ua Опубликовано: 21 мая 2014, 20:00 2231

ФОТО З САЙТА SAVSERVICE.COM

У Запорізькому обласному будинку дитини «Сонечко» мешкає близько 60 дітей із особливими потребами. Половина з них мають невиліковні хвороби й тому потребують постійного догляду кваліфікованого медичного персоналу. Проте, за установчими документами закладу, вони можуть тут перебувати лише до семи років. Для прийому та утримання тяжкохворих старшого віку потрібно організовувати на базі закладу хоспіс.

Раніше, після досягнення семи років, дітей із особливими потребами перевозили до Дитячого будинку в селі Калинівка Чернігівського району Запорізької області. За словами директора Благодійного фонду «Щаслива дитина» Альберта Павлова, багато тяжкохворих дітей після переїзду до нового Дитячого будинку помирали, адже в Калинівці досі немає жодного педіатра, в два-три рази менше фінансування в порівнянні з «Сонечком», і, як наслідок, — нестача обслуговуючого персоналу. До того ж, відстань від Калинівки до районної лікарні — 40 км. На підтвердження своїх слів директор фонду посилається на документальний фільм Бі-Бі-Сі «Забуті діти України», в якому британські журналісти, перебуваючи у відділенні з тяжкохворою дитиною, протягом тривалого часу не можуть виявити медичного персоналу.

«Питання розміщення тяжкохворих дітей після семи років уже давно є проблемним, — розповідає Альберт Павлов — Після переводу дітей до Калинівки помирало близько 15 — 20 дітей на рік, і дуже часто в перші місяці».

Представники Департаментів соціального захисту і охорони здоров’я після загибелі 2011 р. декількох перевезених до Калинівки дітей скасували таку небезпечну практику й визнали необхідність створення хоспісного відділення на базі Дитячого будинку «Сонечко». Однак конкретних дій щодо вирішення питання немає.

У Департаменті охорони здоров’я свою бездіяльність пояснюють юридичною невідповідністю Будинку дитини як закладу для утримання тяжкохворих старше семи років. За їхніми словами, хоспіси створюватимуться в ході реформування медицини в кожному госпітальному окрузі. Проте, коли це відбуватиметься, ніхто не знає.

У Фонді «Щаслива дитина» наголошують, що в Дитячому будинку «Сонечко» є всі умови для створення хоспісу. «На нашу думку, навіть без значних видатків із державного бюджету в закладі «Сонечко» можна створити хоспісне відділення — потрібне лише бажання Департаменту охорони здоров’я та головного лікаря дитячого будинку», — ділиться своїми думками Альберт Павлов.

Занепокоєні співробітники фонду вважають, що керівництво «Сонечка» просто не хоче мати справу з контингентом, що має високу частку смертності, адже відхід із життя кожного хворого — це тривалі перевірки прокуратури, погана статистика та удар по репутації.


Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Максим Морозов

Муковисцидоз


Алиса Онуфриева

Муковисцидоз (кистозный фиброз)


Логвиненко Никита

системная склеродермия


Богдан Губанов

Кистозно-солидная эмбриональная опухоль левой лобной доли головного мозга


Миша Самойленко

ДЦП, тетрапарез, синдром Денди-Уокера


В 2020 вы помогли на сумму 4 176 825 гривен

Расходы фонда в 2020

111 больным детям: 2 216 011 грн.
Мед. оборудование: 142 547 грн.
Детдомам для инвалидов: 464 146 грн.
Детcкому экоселу: 255 835 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 89 839 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 274 грн.
Служебные расходы: 424 482 грн.
Всего расходов: 3 944 860 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 406 055  гривен


Детям нужна семья: Богдан 2000 года и Данил 2003 года рождения


Детям нужна семья: Богдан и Максим


Ребенку нужна семья: Снежана К.