Різновиди онлайн-волонтерства: про те, як можна допомогти за допомогою інтернету. Частина 2

У 2012 році польська громадська організація Fundacja Dobra Sieс спільно з українськими партнерами – Ресурсним центром ГУРТ, Центром волонтеріату «Добра Воля» та Ukraine Social Community – дослідила онлайн-волонтерство як явище
Автор: За матеріалами сайту http://www.e-volunteering.eu, gurt.org.ua Опубликовано: 9 октября 2014, 12:40 1312

У 2012 році польська громадська організація Fundacja Dobra Sieс спільно з українськими партнерами – Ресурсним центром ГУРТ, Центром волонтеріату «Добра Воля» та Ukraine Social Community – дослідила онлайн-волонтерство як явище, створивши для цього окремий термін – е-волонтерство (е-volunteering). При цьому виокремили декілька сфер діяльності онлайн-волонтерів. Окрім досить відомих – онлайн-навчання та блогінгу, – розглянемо й менш знані види.

Краудсорсинг, або толока онлайн

Англійське слово crowdsourcing (crowd – «натовп», sourcing – «залучення сторонніх ресурсів») означає обмін знаннями та досвідом, спільне створення проекту або вирішення проблеми силами великої групи людей, яким доручають певні завдання.

Так, сайт проекту Хата в Центрі (http://www.hvc.org.ua) дозволяє опублікувати власну ідею, залучити зацікавлених до її обговорення , спільними зусиллями знайти команду та ресурси для її реалізації.

Краудфандинг: з миру по нитці

Якщо у вас є геніальна ідея, але немає коштів для її реалізації, можете зібрати їх, використовуючи веб-ресурси. Велика кількість незначних пожертв разом становить досить значну суму, при цьому умови отримання фінансування абсолютно різні. Так, люди можуть просто жертвувати гроші, не отримуючи нічого натомість, або ставати повноцінними співвласниками кінцевого продукту.

Допомога іншим та групи самодопомоги

Для того, щоб надати психологічну підтримку, не обов’язково бути поряд фізично. Допомогти можна віддалено, використовуючи форуми, чати та соцмережі. Учасниками «підтримуючих» ініціатив стають як кваліфіковані спеціалісти (лікарі, психологи, юристи тощо), так і студенти або громадяни, що прагнуть отримати досвід у сфері консультування. Так, польський портал організації SRCE (http://www.centarsrce.org) пропонує емоційну підтримку підліткам, що опинилися в складній життєвій ситуації.

Соціальне мапування

Завдяки безкоштовним платформам та додаткам, практика соціального мапування, тобто створення та редагування карт силами громадськості, стає все популярнішою. Причому сфера застосування цих карт дуже широка, оскільки на них можна позначати як історичні пам’ятки, так і будинки, що потребують реконструкції, або місця, до яких можуть дістатися люди з особливими потребами.

Так, для людини в інвалідному візку навіть погано припаркована машина може стати перешкодою для пересування. Онлайн-волонтери турецького порталу www.buradaengellendim.com фотографують подібні бар’єри і розміщують їх на сайті; а активісти німецького порталу wheelmap.org, навпаки, працюють над картою громадських місць, доступних для пересування людям на інвалідному візку або тим, хто користується ходунками.

Інформація, доступна кожному

Інтернет – джерело найрізноманітнішої інформації, в якій легко загубитися. Крім того, левова її частка або взагалі не заслуговує довіри, або потребує додаткової перевірки. Тож наступна сфера діяльності онлайн-волонтерів полягає в зборі, перевірці даних, створенні та упорядкуванні якісного контенту.

Наприклад, волонтери польського порталу Stowarzyszenie 2011 зв’язувалися з кандидатами в парламент та просили їх заповнити анкету, що містила питання щодо професійного досвіду та поглядів на важливі проблеми. Потім анкети завантажували на http://www.mamprawowiedziec.pl, щоб польські виборці могли прочитати їх та зробити свідомий вибір.

Допомогти, якщо часу обмаль

Якщо ви дуже зайняті, але все одно бажаєте зробити світ трохи кращим, спробуйте мікроволонтерство. Це прості завдання (переклади, прес-релізи, відповіді на опитування), виконання яких займає порівняно мало часу – від 15 хвилин до 3 годин – і дозволяє принести користь суспільству під час обідньої перерви, у транспорті, черзі тощо. Знайти подібні завдання можна, наприклад, на http://brightone.org.uk/volunteers/. Тож якщо ви щиро хочете приносити користь іншим, брак часу теж не стане вам на заваді.

За матеріалами сайту http://www.e-volunteering.eu


Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Керимов Артур

симптоматическая миоклоническая эпилепсия


Тимофей Лопушняк

Тугоухость IV степени


Химич Виктория

ДЦП. Спастический тетрапарез. Двойная гемиплегия.


Владислав Краснокутский

Нарушение обмена веществ, токсическая энцефалопатия


Бельченко Ярослав

ДЦП, двойная гемиплегия, психоорганический синдром


В 2020 вы помогли на сумму 3 697 972 гривен

Расходы фонда в 2020

102 больным детям: 1 743 812 грн.
Мед. оборудование: 116 766 грн.
Детдомам для инвалидов: 378 219 грн.
Детcкому экоселу: 189 931 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 755 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 734 грн.
Всего расходов: 3 157 406 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 927 202  гривен


Ребенку нужна семья: Макар Р.


Ребенку нужна семья: Денис


Ребенку нужна семья: Максим