У Київському музеї сучасного мистецтва показали виставку, присвячену сирітству

У Київському музеї сучасного мистецтва 20-23 листопада пройшла виставка, присвячена проблемі дитячого сирітства та інтернатних закладів, під назвою «Відкриваємо двері дітям»
Автор: Ресурсний центр ГУРТ, gurt.org.ua Опубликовано: 2 декабря 2014, 16:40 1212

У Київському музеї сучасного мистецтва 20-23 листопада пройшла виставка, присвячена проблемі дитячого сирітства та інтернатних закладів, під назвою «Відкриваємо двері дітям».

Мета кампанії полягає в тому, щоб консолідувати зусилля громадянського суспільства заради впровадження системних змін, що призведуть до відмови від інтернатного догляду дітей.

Біля входу відвідувачів зустрічала іржава колиска, в якої прогнило дно, ? символ системи інтернатів, та сім кольорових кульок ? надія на те, що нарешті ця система полетить у повітря і про виховання дитини в інтернаті українці більше не згадуватимуть.

До участі в проекті долучилися українські митці. Зокрема, представили серію чорно-білих документальних фото, зроблених в інтернатних закладах та в родинному колі фотографа-документаліста Олексанра Глядєлова; а також відомих художників Юрія Кручака, Олександра Курмаза, Аліни Півненко, Катерини Бучацької, Антона Логова та Олександра Жумайлова.

На виставці також було декілька інсталяцій. Наприклад, 400 сірих яєць – всі однакові, однак мають обмеження – кришку й дно. Яйця, які знаходяться під світлом, різні, незвичайні та індивідуальні. Вони відрізняються один від одного, але розвиваються, сповнені світлом та теплом.

Засновник некомерційної організації Open Place Юрій Кручак разом із дітьми з інтернату зробив повітряного змія – символ їхнього майбутнього.

Рослини в наступній інсталяції мають все для росту – тепло, воду, але не мають дуже важливого – ґрунту. Так і дитина в інтернаті – її можна забезпечити умовами для проживання, їжею, але в цих дітей немає опори, яка допоможе їм побудувати гідне майбутнє.

На відкритті виставки директор Представництва благодійної організації «Надія і житло для дітей» в Україні Галина Постолюк зазначила: «Перехід від виховання дітей в інтернатах до виховання дітей в сім’ї – важливе питання, але з боку держави на цей аспект звертають найменше уваги. Потрібно працювати на попередження: надати підтримку сім’ї, щоб вона могла сама впоратися зі своїми проблемами і успішно виховувати дітей. Це завдання вимагає вирішення багатьох питань. Кампанія поставила завдання консолідувати зусилля громадянського суспільства з метою просування змін у державній політиці. Саме громадянське суспільство сьогодні будує оновлену країну, й це вселяє надію, що Україна буде країною вільних людей і рівних можливостей для всіх дітей. Виставка про почуття, емоції, щоб кожна людина замислилася над цієї проблемою».

З промовою також виступив голова Тернопільського обласного благодійного фонду «Майбутнє сиріт», випускник інтернату Андрій Назаренко: «Пригадати щось цікаве з перебування в інтернаті мені складно. Я пам’ятаю, коли на вихідні мене брала до себе прийомна родина. Там я відчував себе набагато краще. Коли повернувся в Україну, знайшов випускників свого інтернату і хотів допомогти тим, хто знаходиться там. Спочатку ми їздили інтернатами Тернопільської області. Кількість випускників збільшувалася, і ми створили Благодійний Фонд «Майбутнє сиріт». Наша мета – зробити все можливе, щоб майбутнє цих дітей було гідним, а не сірим. Зараз ми підтримуємо випускників, проводимо з ними різні заняття, але боротися з системою наодинці дуже важко. Почувши про цю кампанію, я зрозумів, що, об’єднавшись разом, ми можемо впроваджувати зміни».

Більше про організацію «Надія і житло для дітей» та кампанію «Відкриваємо двері дітям» читайте в інтерв'ю: Галина Постолюк: «Наші зусилля спрямовані на закриття інтернатів по всьому світу».


Данная статья принадлежит к категориям:
     Публикации с других источников  Публикации, содержащие видео    

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.
В 2020 вы помогли на сумму 3 173 340 гривен

Расходы фонда в 2020

101 больным детям: 1 667 322 грн.
Мед. оборудование: 111 820 грн.
Детдомам для инвалидов: 325 602 грн.
Детcкому экоселу: 170 053 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 544 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 027 грн.
Всего расходов: 2 993 858 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 402 570  гривен

Детальные отчёты >>>