x

Альберт Павлов: "Я ставлю себе на місце людей, які відвідують наш сайт"

Лідер рейтингу прозорості сайтів благодійних організацій - deti.zp.ua. Це сайт Благодійного фонду "Щаслива дитина" (Запоріжжя). З 2007 року фонд допомагає сиротам і хворим дітям із малозабепечених сімей.
Автор: Український форум благодійників, www.ufb.org.ua Опубликовано: 11 ноября 2016, 15:00 1218

Влітку 2016 року Український форум благодійників за консультаційної підтримки компанії EY в Україні проаналізували веб-ресурси 74 благодійних організацій - учасників Національного рейтингу благодійників. Оцінювалася доступність на веб-ресурсі тих структурних елементів, з яких можна зробити висновок про місію, активність і прозорість діяльності БО. Зокрема: "живі" контактні дані; фінансові і податкові звіти, інформація про способи залучення коштів; про засновників, членів Наглядової ради, співробітників фонду; підтвердження втілених проектів; можливість зворотного зв'язку; мовні версії сайту (усі критерії і результати дослідження - в публікації "Топ-10 найпрозоріших сайтів благодійних організацій".

Відзнаку лідера Рейтингу прозорості сайтів благодійних організацій фонд "Щаслива дитина" отримав 30 вересня 2016 р. з рук Андрія Чепіжка, координатора «Академії бізнесу» компанії EY в Україні

Про те, як прозорий сайт допомагає фонду знаходити благодійників і партнерів, ми розпитали Альберта Павлова, фонду “Щаслива дитина”:

- Де ви навчилися відповідати всім критеріям прозорості сайту?

- З моменту створення сайту у 2004 році, коли це було моїм хобі, я намагався залучити більше людей для допомоги сиротам із запорізького інтернату №3. Від самого початку розумів, що треба звітувати за кожну копійку, отриману від людей, які повірили нам завдяки сайту. Я сам дуже прискіплива людина, тому я ставив себе на місце людей, які читають сайт. Поступово звітність на сайті ставала ширшою та відповідала на запитання, які б могли з’явитися в голові наших читачів. Через декілька років вдалося побачити сайти деяких фондів з дуже гарною звітністю (на жаль, це були не українські фонди), та багато чого в них навчитися. Також, якщо деякі жертводавці ставили запитання стосовно звітності, це давало імпульс щось вдосконалювати.

- Чи відчуваєте, що прозорість сайту підвищує довіру до фонду?

- Звісно відчуваю, я в цьому впевнений. Насправді сайт з’явився ще до створення фонду, і дав змогу фонду гарно стартувати. Багато донорів говорили про те, що довго стежили за роботою сайту і фонду. Наш сайт важко назвати дуже сучасним, але на ньому дійсно можна відстежити напрями роботу фонду: хто жертвує, кому, як фонд витрачає кошти. Для багатьох саме звітність сайту дала довіру та підштовхнула до пожертви.

- Скільки років сайту "Щасливої дитини"? Хто його створював, хто наповнює, як у вас ухвалюються рішення, що і як публікувати?

- Сайт створений у квітні 2004, створював я як хобі та практику у програмуванні. “Двіжок” та дизайн сайту застарів та потребує модернізації. Зараз сайт працює на двіжку, створенному мною особисто (я за фахом програміст), але вже підготовлена нова версія сайту, яка з одного боку збереже ідею повної звітності та прозорості, з іншого - зробить роботу сайту більш логічною та зрозумілою для читачів. Зараз працюємо над тим, щоб знайти фінансові ресурси для виводу сайту на сучасний рівень.

Фінансова звітність про пожертви та їх використання вноситься бухгалтером у спеціально написану для фонду програму з базою даних. Кожного робочого дня база оновлюється на сайті, автоматично по кожному проекту завантажується звітність. Одночасно оновлюються також англійська та німецька фінансова звітність. Публікації на сайті готують керівники відповідних проектів, а завантажує їх на сайт редактор сайту або його заступник.

У нас відсутній головний редактор сайту, кожен співробіник фонду може висловити свою думку щодо доцільності тієї чи іншої публікації, але, звісно, президент фонду (тобто я) частіше робить різні зауваження або модифікації.

З кожним роком соціальні мережі відіграють дедалі значнішу роль у комунікаціях, але все ж поки що ми не можемо в соцмережах зробити таку ж ступінь звітності, як на сайті. На сайті ми можемо втілювати всі наші мрії.

Які плани з розвитку сайту?

Було б дуже гарно, якщо б жертводавець міг за бажання зайти у свій кабінет на сайті та отримати звітність за кожною своєю пожертвою - як фінансову, так і аналітичну інформацію, можливо з фотозвітом. А також, при внесені пожертви самостійно розпорядитися, скільки грошей на який проект спрямувати. Також хотілося б створити більше різних аналітичних діаграм, завдяки яким можливо було б мати краще уявлення про напрями роботи фонду.

Незважаючи на те, що ми говоримо про вдосконалення звітності, я би не забував про головне, заради чого ми займаємося благодійністю. Фонди та благодійні організації потрібні для того, щоб пожертви добрих людей ішли на допомогу тим, хто її найбільш потребує. Для цього необхідно найбільш ефективно використовувати довірені фондам кошти. Не слід гнатися тільки за великим фінансовими показниками фонду. Інколи невеликими коштами можливо зробити те, що не вдається зробити за мільйони.

Тому я найважливішою ціллю прозорості вважаю інформацію про те, який РЕАЛЬНИЙ вплив має організація на проблему (а не тільки про те,на яку суму вона допомогла), і наскільки ефективно вона використовує ресурси. Звісно, для цього потрібні нові методи оцінки впливу організації, потрібні незалежні професійні експертні організації, такі як американська Charity Navigator. Можливо, Український форум благодійників стане такою організацією?


Данная статья принадлежит к категориям:
     Украина    Авторские публикации www.deti.zp.ua  Публикации в прессе о сайте deti.zp.ua  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Максим Фитискин

ДЦП, спастическая диплегия. Рекурвация в коленных суставах


Кирилл Карпачев 28.06.2000 и Тимофей Карпачев 22.11.2015 года рождения

Муковисцидоз (кистозный фиброз), смешанная форма


Артём Панасенко

Болезнь Кастельмана


Инна Драгун

Мукоэпидермальная карцинома легкого с метастазами


Солодовник Вероника

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


В 2020 вы помогли на сумму 4 026 136 гривен

Расходы фонда в 2020

108 больным детям: 2 093 824 грн.
Мед. оборудование: 136 962 грн.
Детдомам для инвалидов: 453 634 грн.
Детcкому экоселу: 215 329 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 88 890 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 274 грн.
Служебные расходы: 401 194 грн.
Всего расходов: 3 734 398 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 255 367  гривен


Дитині потрібна родина: Анастасія


Ребенку нужна семья: Кирилл Д.


Ребенку нужна семья: Игорь О.