Дети Запорожья лого

Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту опрацьовує деталі механізму "гроші ходять за дитиною"

11 февраля 2008, 0:00 4240 Автор: Мінсім’ямолодьспорту http://www.kmu.gov.ua 6 лютого 2008 року у Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулась Міжвідомча нарада щодо результатів проведення в Київській області експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт

Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту опрацьовує деталі механізму "гроші ходять за дитиною"

6 лютого 2008 року у Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулась Міжвідомча нарада щодо результатів проведення в Київській області експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням і проживають у сім’ях опікунів (піклувальників), за принципом «гроші ходять за дитиною».

Як повідомила заступник Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк, серед позитивних результатів експерименту, який розпочався прийняттям відповідної урядової постанови від 4 квітня 2007 року, – активізація роботи щодо встановлення юридичного статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Набуття такого статусу дозволяє дитині під опікою отримувати державну допомогу у розмірі 2 прожиткові мінімуми. У Київській області станом на листопад 2007 року нараховувалося 79 дітей без статусу, що мали право на отримання статусу (це діти з числа фактичних сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування) порівняно з 621 дитиною станом на листопад 2005 року. У період з листопада 2005 по листопад 2007 року кількість вихованців в інтернатах зменшилась із двох до півтори тисяч.

Отже, як наголосила Тетяна Кондратюк, відбулося руйнування стереотипів у виборі форм влаштування дітей від інтернатів до сімейних форм.

Учасники наради запропонували кроки до вдосконалення механізму фінансування дітей за принципом «гроші ходять за дитиною». Зокрема йшлося про необхідність включити в експеримент дітей, які виховуються в інтернатах, доопрацювати механізм щодо призначення державної соціальної допомоги за місцем походження дитини-сироти, порядку зарахування належних дитині коштів на бюджет інтернатного закладу та їх вилучення в разі зміни дитиною форми влаштування і ряд інших.

Окремо наголошено на необхідності ведення єдиної бази даних дітей-сиріт, що дасть змогу оперативно призначати допомогу, відстежувати її виплати та отримання. Врахування цих кроків дозволить вдосконалити механізм фінансування відповідно до його базових ознак.

За словами Тетяни Кондратюк, необхідно насамперед змінити систему фінансування інтернатів. «Парадоксально, але цього року з фактичним зменшенням числа вихованців в інтернатах сума коштів на забезпечення цих закладів у порівнянні з 2007 роком зросла на 43%. Тим часом витрачаються вони на утримання інфраструктури», -- звернула увагу Тетяна Кондратюк. – А тому сьогодні Міністерству та всім відомствам, які мають відношення до проведення експерименту, слід відпрацювати всі його сторони, зокрема й ті, що пов’язані з фінансуванням дітей в інтернатних закладах. Це дозволить підготуватися до того, щоб із 1 січня 2009 року всі діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, в Україні змогли отримувати належну їм державну соціальну допомогу незалежно від форми влаштування. Таким чином, будуть вирівняні умови утримання дітей у різних формах влаштування, а кошти будуть спрямовуватися безпосередньо на їх особисті потреби і розвиток».

У нараді також взяли участь і виступили радник Міністра у справах сім’ї, молоді і спорту, співголова ВГО «Служба захисту дітей» Людмила Волинець, заступник голови Київської ОДА Валерій Кондрук і представники підрозділів облдержадміністрації.

Новина від: Мінсім'ямолодьспорту

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии