Детские дома и интернаты Запорожья

Чому інтернати не зацікавлені у влаштуванні дітей-сиріт у сім’ї?

Під час круглого столу в Запоріжжі з’ясувалося, що в битві за виживання і дитячі інтернати не поспішають розлучатися з вихованцями на користь усиновлювачів, і місцева влада займає в цьому питанні «повний нейтралітет»

Автор: Леонід Cосницький, www.day.kiev.ua
Опубликовано: 2012-01-10 20-30-00  Просмотров: 2322Фото: MIG.com.news.ua

Під час круглого столу в Запоріжжі з’ясувалося, що в битві за виживання і дитячі інтернати не поспішають розлучатися з вихованцями на користь усиновлювачів, і місцева влада займає в цьому питанні «повний нейтралітет».

Ситуація залишається без змін: на черговій обласній нараді з’ясувалося, що «деякі райони області взагалі не працюють у напрямку влаштування дітей під опіку». Йдеться про міста Бердянськ і Токмак, а також Бердянський, Великобілозерський, Веселівський, Запорізький, Куйбишевський, Новомиколаївський і Розівський райони, тобто ледь не про половину області, де, у тому числі й в освітянській галузі, через серйозні бюджетні проблеми домінує політика оптимізації, тобто закриття чи призупинення роботи шкіл. А вже куди подіти ще й вивільнених працівників інтернатів у разі виконання планових показників з усиновлення чи опіки, взагалі складно сказати.

Сьогодні в Запорізькій області 69% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, проживають у сімейних умовах. Загальнодержавний показник — 79,2%. Під час наради з’ясувалося, що лише 45% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки (а це 4467 осіб), у разі виходу в самостійне життя забезпечені житлом. Однак поточного року із традиційних для області 7 — 12 квартир, виділених для цієї категорії соціально-незахищених осіб, надана тільки одна. У той же час єдиний на область гуртожиток для випускників інтернатів у Мелітополі фактично пустує — із 30 місць там зайнято лише 17.
Данная статья принадлежит к категориям:
     Усыновление    Интернаты    Запорожье и область    Публикации с других источников      Контактная информация