Детские дома и интернаты Запорожья

Корреспондент: В Україні зростає кількість бажаючих усиновити дітей

За відносно здоровими немовлятами тепер в Україні шикуються в чергу - тільки в Києві сотня родин чекає можливості усиновити немовля, пише видання Корреспондент

Автор: Корреспондент, ua.korrespondent.net
Опубликовано: 2012-02-24 12-00-00  Просмотров: 2454У дитбудинках та інтернатах дітей, як і раніше багато

За відносно здоровими немовлятами тепер в Україні шикуються в чергу - тільки в Києві сотня родин чекає можливості усиновити немовля, пише видання Корреспондент.

Із кожним роком охочих усиновити дитину в Україні стає все більше. У минулому році з рук вихователів до новоспечених батьків-українців перейшли 2400 дітей, а це вже на 70% більше, ніж п'ять років тому (1419 осіб), повідомляє Державний департамент з усиновлення та захисту прав дітей.

Корреспондент пише, що в дитбудинках та інтернатах дітей, як і раніше багато - цілих 100 тисяч. Правда, зазначає видання, усиновити за законом можна тільки третину з них. Більшість українців хочуть узяти в родину лише зовсім маленьких і здорових, кажуть соціальні працівники. А за словами начальника столичної Служби у справах дітей Миколи Кулеби, 90% з тих самих 30 тисяч, які підлягають усиновленню, більше десяти років.

До того ж, дітям грудного віку, навіть тим, кого цілком можна було б усиновити, в сирітських притулках жити доводиться іноді роками - часто у служб у справах дітей руки до всіх не доходять. А без документів, що підтверджують, те, що малюки - сироти або позбавлені батьківського піклування, усиновити їх просто-напросто ніхто не може. Та й законодавство дозволяє не позбавляти батьківських прав батьків, які залишили дітей, протягом цілого року.

Згідно з опитуванням, проведеним компанією Iпсос Україна, з практично половини (53%) респондентів, у принципі згодних на усиновлення, 22% відповіли, що усиновили би дитину у віці до року. Ще 17% - погодилися б узяти з дитбудинку малюка у віці до трьох років, 8% - від трьох до п'яти і тільки 2% згодні були б на усиновлення дітей, яким виповнилося вже 6-11 років.

Детальніше про останні тенденції в області усиновлення в Україні читайте в № 25 журналу Корреспондент від 2 липня 2010.
Данная статья принадлежит к категориям:
     Усыновление    Приёмная семья    Публикации с других источников      Контактная информация