Детские дома и интернаты Запорожья

14 дітей з Миколаївщини, обділених батьківською турботою, знайшли нову сім’ю

Завдяки організаторським здібностям настоятеля монастиря отця Михайла у 2000 році було розпочато будівництво будинку "Багатодітна сім’я Михайла Жара" в селі Молниця Чернівецької області де на сьогодні проживають та виховуються 256 дітей-сиріт

Автор: ssd.mk-oda.gov.ua, ssd.mk-oda.gov.ua
Опубликовано: 2012-03-29 14-05-00  Просмотров: 3413
21 березня 2012 року у Миколаївській області відбулась визначальна подія - ще 14 дітей з Миколаївщини, обділених батьківською турботою, знайшли нову сім’ю. Серед них ті, від кого відмовились найрідніші - дітки з ВІЛ-інфекцією, з особливими потребами та скаліченою долею. Прийняв дітей до своєї великої та дружної родини Жар Михайло Васильович - український церковний і громадський діяч, настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря, кавалер ордену "За заслуги", переможець конкурсу "Людина року в українському християнстві - 2009".

24 листопада 2008 року Указом Президента України Жар Михайло Васильович отримав звання "Герой України".

Народився отець Михаїл в с. Петрашевка Чернівецької області. В дитинстві став сиротою. З 1992 року приймає дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до своєї сім’ї. Вперше усиновив хвору на СНІД дівчину. 1997 року постригся в ченці, а пізніше став архимандритом Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря.

На сьогодні, ще 14 діток з нашої області влаштовано під опіку до отця Михайла.

З них: 3 дитини ВІЛ – інфіковані, 4 родинні групи (брати та сестри), 1 п’ятирічна дитина зазнала сексуальне насилля від співмешканця рідної матері, інші діти з різними формами психічного розладу. До влаштування під опіку ці дітки були в різних закладах - у Миколаївському Будинку дитини, в Очаківському дитячому будинку та - в Миколаївській Ш І №5.Також в сім’ю отця Михайла влаштована надзвичайна дитина - це чотирьохмісячний Ванечка, який народився в нашій області без ручок та ніжок (дитина з особливими потребами). Для цієї дитини в родині Михайла Жара створені особливі умови, де на неї чекає любов та турбота, а також кваліфікована медична допомога. Планується провести у подальшому низку оперативних втручань за участю найкращих вітчизняних та закордонних фахівців з протезування.Завдяки організаторським здібностям настоятеля монастиря отця Михайла у 2000 році було розпочато будівництво будинку "Багатодітна сім’я Михайла Жара" в селі Молниця Герцаївського району, Чернівецької області де на сьогодні проживають та виховуються 256 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 84 дитини-інваліди та 18 діточок зі значними вадами розвитку.

Для дітей збудовано два триповерхові будинки окремо для хлопчиків та дівчаток та один чотирьох-поверховий будинок, церква, господарські приміщення. Все це споруджувалось із єдиною метою — створити для обділених увагою діточок справжній домашній затишок.

Крім цього, 29 дітей усиновлено настоятелем монастиря, а 186 дітей перебувають у нього під опікою (піклуванням).

Хочеться наголосити, що це не вперше Михайло Жар відвідав нашу область та обігрів родинним теплом наших діток. У 2008 році він встановив опіку над 8 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з нашої області, хворих або інфікованих на ВІЛ - СНІД.

Таким чином діти залишаються в Україні, а не їдуть за кордон, а отець Михайло – є гідним прикладом милосердя та турботи.
  Контактная информация