Детские дома и интернаты Запорожья

Прокуратура продовжує виявляти порушення прав дітей-сиріт

Не всіма органами виконавчої влади забезпечено надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли повноліття

Автор: sirotstvy.net, sirotstvy.net
Опубликовано: 2012-11-26 13-05-00  Просмотров: 1388Фото: rostemo.org

Прокурорські перевірки свідчать, що органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, керівники дитячих закладів не повною мірою забезпечують соціальний захист дітей щодо своєчасного призначення та виплат державної соціальної допомоги, пенсій, аліментів, стипендій, контролем за їх використанням.

Зокрема, управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради упродовж п’яти місяців не вирішувалось звернення дирекції будинку дитини про нарахування семи його вихованцям допомоги при народженні. На вимогу прокуратури області на особисті рахунки дітей перераховано 92 тис. грн. Двох службових осіб органів соціального захисту притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Деякими керівниками дитячих виховних закладів, як державними опікунами, не вживаються заходи щодо стягнення аліментів на користь вихованців, оформлення їм пенсій, правовстановлюючих документів на спадкове майно тощо.

Службами у справах дітей не повною мірою вживаються заходи щодо соціального захисту вихованців інтернатів, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей. Перевірки з цих питань проводяться поверхово. Так, у Новомиколаївській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті Запорізької області прокуратурою району встановлено, що вихованцям не оформлено спадкове майно, не призначено аліменти, пенсії, державну допомогу. На разі права дітей поновлено.

Не всіма органами виконавчої влади забезпечено надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли повноліття.

Робота органів прокуратури щодо соціального захисту дітей триває, на разі захищено права понад 207 тис. дітей.Данная статья принадлежит к категориям:
     Усыновление    Публикации с других источников      Контактная информация