Детские дома и интернаты Запорожья

Україна збирається відправляти сиріт в США, щоб не ставали "бомжами"

Після інтернатів українські сироти не знають, куди подітися, і живуть у покинутих будинках чи під сходами

Автор: ТСН.ua, tsn.ua
Опубликовано: 2013-02-05 16-30-00  Просмотров: 2205
Рада думає, чи відправляти українських сиріт в США

Верховна Рада розглядає можливість дозволити громадянам США швидко всиновлювати українських сиріт.

Як йдеться в сюжеті "Гроші", відповідний законопроект вже з'явився в парламенті. Інтерес до українських дітей в США з'явився після того, як Росія заборонила американцям всиновлювати своїх сиріт.

Наші сусіди не змогли пробачити США загибель Дмитра Яковлева, якого названий батько забув на задньому сидінні старого автомобіля. В Україні ж ідея замінити російських сиріт на всиновлення українськими викликала неоднозначне ставлення.

Тим часом доля дітей після виходу з інтернату здебільшого продовжується виживанням на вулиці. Їм нікуди йти, тож доводиться шукати прихистку в темних закутках будинків, у покинутих оселях чи в інших вихованців інтернату, яким пощастило більше.

"В даний момент виганяють. Коли я привів тут все до ладу. Навів чистоту. Тут була купа сміття", - розповідає сирота Вячеслав, який мешкає в комірчині під сходами в одеському будинку.

Коли хлопець обжив приміщення, непотрібними квадратними метрами зацікавився ЖЕК. Інший безхатченко – Юрій – знайшов притулок у покинутому будинку. Хлопець каже: головне, щоб хулігани його не знайшли.

Щорічно дитячі будинки країни випускають сиріт у велике життя. Павло Гладчеко має житло, дві освіти, дружину та двох дітей. Хоча сам - колишній сирота. Виріс у дитбудинку.

"Згідно з офіційними даними, на сьогодні дві третини дітей, які перебувають в інтернатах, вони не забезпечені житлом", - каже Павло.

За рішенням проблеми чоловік пропонує звернутися до держави. Однак політики поки вирішувати квартирне питання для сиріт не поспішають.

  Контактная информация