Детские дома и интернаты Запорожья

Ялинка для особливих

Уперше костюмований ранок за участю Діда Мороза і Снігуроньки відбувся у відділенні соціальної реабілітації для дітей-інвалідів при КУ " Територіальний центр соціального обслуговування" Оріхівської районної рад

Автор: Тамара Курочкіна, www.zp-pravda.info
Опубликовано: 2014-01-15 20-00-00  Просмотров: 1205

Уперше костюмований ранок за участю Діда Мороза і Снігуроньки відбувся у відділенні соціальної реабілітації для дітей-інвалідів при КУ " Територіальний центр соціального обслуговування" Оріхівської районної ради. Адже відділення почало функціонувати лише з вересня 2013-го.


З Новим роком всіх присутніх на святі сердечно привітала голова райдержадміністрації Карина Дудніченко. Дітей порадували подарунками, з ними провели розважальні ігри Снігуронька і Дід Мороз (їхні ролі виконували Олеся Ромашко і Леонід Глувко).

Батьки дітей з особливими потребами дуже задоволені роботою колективу відділення. Адже тут здійснюються такі напрямки реабілітації, як соціально-педагогічний, психолого-педагогічний і фізичний, працюють з дітьми-інвалідами чудові спеціалісти: реабілітолог Ігор Крецул,соціальний педагог Ірина Мірошниченко, психолог Юлія Калюжна і логопед Катерина Ревуцька.

Вдячні відгуки на адресу цих уважних і чуйних працівників, справжніх професіоналів прозвучали від мам - Віри Стеценко і Юлії Бордюг, від Вікторії Крикунової та Інни Панасенко.

Інна Панасенко, опікун Каті Джумазіязової (с.Новоіванівка):

- Катрусю ми взяли у свою сім'ю, коли їй був 1 рік 3 місяці із Запорізького обласного будинку дитини "Сонечко". Дуже хотіли дівчинку,оскільки наша дочка померла немовлям. Не думали, що буде з нею стільки проблем. І до реанімації Катя потрапляла, була на межі між життям і смертю, і не розмовляла довго, їй навіть ставили діагноз "аутизм". Але ми з чоловіком робимо все, щоб вона стала повноцінною дитиною. Для проходження курсу реабілітації постійно протягом семи років бували у Запоріжжі, де є спеціалізований медичний заклад. Однак залишати її саму там не можна, відразу замикається у собі, всього боїться. Тому доводилось мені перебувати разом з дівчинкою. А кожна поїздка обходилась недешево. До того ж, наш старший син Артем - інвалід з дитинства, прикутий до ліжка, потребує ретельного догляду.

Радує своїми успіхами другий син Костя, який закінчив Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" і продовжує навчання у вищому навчальному закладі.

У відділенні соціальної реабілітації ми двічі на тиждень відвідуємо заняття з психологом і логопедом, бо у Каті діагностують затримку загального розвитку і мови. І вже є позитивні зрушення. Особливо розкуто дівчинка почувається у товаристві таких ось особливих дітей.

У мне є пропозиція про створення корекційного класу для дітей з обмеженими можливостями шкільного віку, щоб полегшити їм засвоєння навчальної програми. Знаю, що є такий клас у сусідньому, Новомиколаївському районі, там його дуже хвалять.

Директор терцентру Надія Кернична:

- З кожним місяцем збільшується кількість дітей з обмеженими можливостями, які відвідують відділення соціальної реабілітації. Зараз тут займається таких 16, спілкування зі спеціалістами та своїми однолітками в теплій невимушеній атмосфері приносить їм користь і радість.

Оріхівський район
Данная статья принадлежит к категориям:
     Статьи о детях особыми потребностями    Усыновление    Публикации с других источников      Контактная информация