Детские дома и интернаты Запорожья

Семінар-нарада «Перспективи реформування системи інституційних закладів для дітей у Запорізькій області»

В рамках державної програми реформування інтернатних закладів Запорізької області 4 червня 2014 планується проведення семінару-наради

Автор: Дар'я Дубенко, www.deti.zp.ua
Опубликовано: 2014-05-30 14-30-00  Просмотров: 1728Фото: deti.mail.ru

Один з головних напрямків діяльності фонду "Щаслива дитина" - сімейний устрій дітей-сиріт. Ми активно сприяємо реалізації програми реформування інтернатних установ Запорізької області.

Починаючи з 1959 року багато країн почало визнавати: якими б ефективними не були інтернатні заклади у минулому, продовження їх використання (насамперед великих, ізольованих закладів) не забезпечує належного догляду за дітьми, яких було розлучено зі своєю родиною. Інституції не сприяють розвитку у дітей прив’язаності до певного дорослого. Наслідки відсутності таких зв’язків можуть бути наступними: відставання розвитку та росту, проблеми зі здоров’ям; слабкий рівень впевненості у собі; відсутність співчуття та розуміння інших; нерозбірлива прив’язаність до дорослих, нерозуміння дотримання певних кордонів чи обмежень; агресія до інших, жорстоке ставлення до тварин; негативна, антисоціальна поведінка; відставання у навчанні; труднощі у розумінні правильного і неправильного; проблеми у стосунках в дитинстві та дорослому житті; злочинна поведінка у підлітковому віці та у перші роки дорослого життя. В таких закладах неможливо гарантувати дотримання базових прав дитини – на родинне життя і захист від насильства і недбайливого ставлення.

В України протягом останніх років зроблено певні політичні кроки для здійснення процесу деінституалізації, а саме: розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, прийняття низки законодавчих актів, що реформують систему опіки (піклування), усиновлення, розроблена державна програма реформування системи інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

З метою визначення подальших кроків реалізації державної програми деінституалізації в Запорізькій області планується семінар-нарада за участю департамента освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, обласної служби у справах дітей, директорів інтернатних закладів, представників благодійного фонд "Щаслива дитина", благодійна організації "Надія і житло для дітей" в Україні.

Мета заходу: сприяння планування процесу реформування системи інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Запорізькій області і переходу на сімейні форми виховання.

Необхідність проведення: за кількістю інтернатних закладів Запорізька область займає 7 рейтингове місце (45, в т.ч.29 – системи освіти), а за кількістю дітей в закладах ( 2,6% дітей) – 1 місце в Україні.

Очікуваний результат: сформувати позицію керівництва області щодо необхідності впровадження реформи з деінституціалізації, залучити директорів закладів на початковому етапі до обговорення та планування реформи, подолання супротиву змінам.

Підтримуючи сімейні форми виховання дітей-сиріт і визначаючи кроки процесу деінституалізації ми даруємо дітям можливість зростати в теплих і люблячих родинах!


Фото: liveinternet.ru
  Контактная информация