Дети Запорожья лого

Шляхи реформування інтернатів у регіоні напрацьовуватиме робоча група

6 июня 2014, 12:30 1802 Автор: Управління у справах преси та інформації zoda.gov.ua В обласній державній адміністрації відбувся семінар-нарада щодо перспектив реформування системи інституційних закладів для дітей, у якому взяв участь заступник голови ОДА Петро Гончарук

В обласній державній адміністрації відбувся семінар-нарада щодо перспектив реформування системи інституційних закладів для дітей, у якому взяв участь заступник голови ОДА Петро Гончарук. Почесним гостем заходу була заступник директора ПБО «Надія і житло для дітей» в Україні Надія Татарчук.

У фаховому обговоренні питання взяли участь директори інтернатів, освітяни, представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, благодійних організацій, громадськості.

- Розвиток сімейних форм виховання - стратегічне завдання, адже зрозуміло, що родину дитині ніхто не зможе замінити. Мета реформування інтернатних закладів - вивести на якісно новий рівень надання послуг дітям. Однак у цій роботі важливо не нашкодити та не допустити порушення їх прав, - зазначив, відкриваючи нараду, Петро Гончарук.

За даними директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Миколи Ярмощука, на території регіону функціонують 29 навчальних закладів інтернатного типу, в яких навчаються 6622 дітей. Заклади заповнені на 89%. При цьому посадовець акцентував, що кількість дітлахів, які перебувають у цих закладах за заявою батьків, постійно зменшується. Зокрема, в 2012 році таких було 636, у 2013 - 449, у 2014 - 439. Знижується і кількість влаштованих до інтернатів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - із 348 у 2005 до 47 у 2013 році.

Про розвиток альтернативних форм виховання поінформувала начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва. В області активно впроваджують такі форми як опіка, усиновлення та створення прийомних родин. За її словами, на нині створено 189 прийомних родин та 17 дитячих будинків сімейного типу. За підсумками 2013 року область посіла друге місце за показником влаштування дітей у сімейні форми виховання. При цьому Антоніна Матвєєва відзначила, що саме в Запорізькій області була створена перша прийомна родина в країні - ще в 1998 році, а вже потім цей досвід запорізької родини було поширено на інші території. Наразі в області 80,5% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовуються до сімейних форм виховання.

У ході семінару-наради учасники також розглянули міжнародний досвід розв’язання проблеми інституційного догляду та деінституціалізації, обговорили концепцію реформи, а також можливості впровадження нових послуг для дітей.

За підсумками обговорення прийнято рішення створити робочу групу, яка буде напрацьовувати поетапний план реформування.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии