ШАНОВНЕ ТОВАРИСТВО!
Звертаємося до Вас, до тих, хто за покликом серця призначений робити Добро.
Всеукраїнська Асоціація паліативної допомоги запрошує всіх небайдужих людей взяти участь у Всеукраїнському Місячнику „Паліативна допомога: батьки та діти разом”. Акція проходитиме в рамках відзначення Світового дня хоспісної та паліативної допомоги.
Згідно міжнародних стандартів, паліативна допомога – це забезпечення максимальної якості життя людям, які зіткнулися з невиліковним захворюванням. В її основі покладено новий підхід до медико-соціальних послуг потребуючим. Її розвиток сприяє становленню гармонійного суспільства, де поважається кожна Людина з її індивідуальними особливостями.
В Україні діє не більше 20 установ, що надають паліативну допомогу – хоспісів, відділень ПД, відділень інтенсивного медсестринського уходу та ін. Проте ентузіасти, що працюють там, в змозі опікуватися не більше ніж 3-4 тисячами людей на рік. А кількість особливо тяжко страждаючих в кінці земного життя - близько 100 тисяч на рік. В Україні кількість ліжок для паліативної опіки на 100 000 населення в Україні становить близько одного. Натомість в більшості країн світу з розвинутою системою паліативної допомоги, в середньому на 100 000 населення існує до 10 стаціонарних і амбулаторних паліативних ліжок. На данний час в Україні більшість хворих помирають так і не діставши адекватного полегшення фізичних, моральних, духовних страждань.
Ситуація в Україні трагічна. Скільки наших співгромадян, наших батьків закінчать земне життя згідно волі Божої, не дочекавшись змін в способі мислення людей, що приймають рішення в цій країні? Коли будуть впроваджені інституційні та організаційні зміни в системі медико-соціальних послуг?
Всеукраїнська Асоціація паліативної допомоги, небайдужі представники фахової та пацієнтської громадськості, люди похилого віку та їх рідні покладають велику надію на те, що проведення Акції під гаслом „Паліативна допомога: батьки та діти разом” стане початком спільних доброчинних, суспільно корисних справи для тих, хто потребує паліативної допомоги. Маємо надію привернути увагу громадськості до проблем людей в кінці їх земного життя, згуртувати спільноту на допомогу сім’ям, які сраждають, переживаючи близьке настання неминучості. Це стане щорічною громадською просвітницькою кампанією, яка є невідємною складовою стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні.
Рекомендуємо провести Акцію з 6 жовтня до 6 листопада 2007 р. До її проведення долучилися Міністерство охорони здоров’я, Міністерство праці та соціальної політики України, Асоціація медичних працівників, Рада захисту прав та безпеки пацієнтів. Що найголовніше, в заходах візьмуть участь небайдужі люди: прості громадяни, лікарі, соціальні працівники, лідери громад, неурядові організації, представники бізнесу та ЗМІ.
Орієнтовний перелік заходів, що відбудеться в Києві, міститься у Додатку № 1, він може стати певним дороговказом для проведення Акцій в кожному регіоні.
Ми запрошуємо Вас і керовану Вами організацію приєднатися до участі у Акціях. Очікуємо на Ваші пропозиції та ідеї щодо проведення інших заходів: концертів, виставок, конкурсів, інформаційно-просвітницьких кампаній, засідання за круглим столом (в тому числі за участі представників фармацевтичних компаній), конференцій тощо. Заохочується участь волонтерів, зокрема, з числа студентської молоді, членів громадських організацій та ін.
Просимо Вас ознайомитися з текстом Декларації про співпрацю в сфері паліативної допомоги, та, у разі згоди, приєднатися до неї.
Більше про паліативну допомогу та заплановані заходи можна дізнатися за тел. 8 097 14 17 456 або (044) 235 65 87 від Олександра Вольфа, Директора Програми Розвитку паліативної допомоги в Україні.
З повагою,
Віктор Сердюк
Віце-Президент Асоціації, Координатор роботи Оргкому
ДЕКЛАРАЦІЯ
ПРО СПІВПРАЦЮ В СФЕРІ ПАЛІАТИВНОЇ ОПІКИ
СПОСТЕРІГАЮЧИ старіння громадян України, збільшення кількості хронічно хворих літніх людей та інвалідів, зростання контингенту осіб, що потребують тривалого медико-соціальної опіки, надання якої в умовах звичайних стаціонарних медичних закладах стає не тільки необґрунтованим, але й економічно нераціональним і потребує системного вирішення на основі принципів гуманізму,
РОЗУМІЮЧИ необхідність співпраці та координації зусиль, обміну досвідом та інформацією в різних аспектах допомоги людині в кінці її земного життя: паліативної медицини, соціальної допомоги, психотерапії, а також духовної підтримки, котрі є складовою паліативної опіки,
ВІДКИДАЮЧИ всі спроби обмежити надання паліативної опіки через етнічні, соціальні, релігійні та інші особливості,
СПИРАЮЧИСЬ назасадах гуманізму, милосердя, а такожрекомендаціях ВООЗ та інших всесвітньо визнаних організацій,
СПОДІВАЮЧИСЬ на широкий розвиток паліативної опіки в Україні в цілому та в окремих її регіонах,
УРОЧИСТО ЗАЯВЛЯЄМО ГОТОВНІСТЬ:
1. Розвивати взаємні контакти та відкриту, прозору співпрацю в сфері паліативної опіки, а також взаємно підтримувати найкращі практики Учасників цієї Декларації,
2. Провадити боротьбу з поширенням невиліковних хвороб як в Україні, так і всьому світі,
3. Підвищувати якість життя населення України,
4. Сприяти долученню до цієї Декларації інших зацікавлених.