Новости о больнице и её пациентах
Отчёт о собранных пожертвованиях
Дитяче відділення ЦРЛ
Уявімо ситуацію: за призначенням лікаря Ваша дитина надходить у дитяче відділення районної лікарні. З малюком та дитячими речами Ви заходите до приймального покою відділення, а потім до лікарняної палати. Там вас чекають шість ліжок (віком старше 20 років), вікно, дбайливо заклеєне персоналом від сквозу, та повоєнний камін – металевий брус (2,5 м завдовжки) на цеглинах. Для дитячих речей – дві невеликі шафки на всю палату. Сумно…
Малюк не сам – з мамою, що принесла його ковдрочку, одежинку, улюблену іграшку, постіль. Ще краще, якщо буде змога оселитися у одній з кімнат підвищеного комфорту (з туалетом та душем, головне – з ремонтом), що відновилися за рахунок місцевої влади. Але, є дві кімнати прямо протилежного стану. Може статися так, що у відділенні Ви побачите через відкриті двері одну з кімнат, де перебувають діти з сімей, що опинилися у критичних соціальних ситуаціях, або позбавлені батьківської опіки. Така дитинка надходить для медичного огляду з пологового будинку (кімната для повзунів), або перед відправкою до притулку (від року і до 18). Зрозуміло, ця маленька, інколи хвора, людина не має нічого, а потребує тепла, уваги, посмішки. Якщо без сантиментів – дитячих постільної білизни, одягу, пелюшок. А самі кімнати – теплих вікон, нових ліжок, пеленальних столиків, шаф для дитячого одягу, каміну.
За час перебування з дитиною в лікарні у Вас складеться правильне уявлення про потреби відділення. У фізіотерапевтичний кабінет Ви мріятимете подарувати камін, лінолеум, апарат «Ампліпульс» (що лікує опірно-руховий апарат, вегето-судинну та серцево-судинну системи дітей), сучасний ультразвуковий інгалятор. В їдальні, на радість мамам і медперсоналу відділення, забажаєте побачити новий холодильник (заміна дбайливо та багаторазово пофарбованому «Днепру-2», випуску 1982 року), мікрохвильову піч (замість бабусі-електропечі на двох цеглинах). Найперше прохання лікарів – електричні ваги, що здатні зважувати дитя від 500 грамів, вже виконано. Благодійним фондом «Надії дитини» вже закуплені на кошти благодійників ваги для немовлят та напільні ваги.
Кутові кімнати (їдальня та фізіотерапевтичний кабінет) та дві кімнати для дітей з критичними соціальними умовами в першу чергу потребують теплих вікон, про що мріятимуть потім і жителі інших 11 кімнат.
Підведемо підсумок мріям батьків хворих дітей.
1. Медичне обладнання:
• ампліпульс «Радіус-1» (5200 грн),
• ультразвуковий інгалятор «Вулкан» (2600 грн).
2. Матеріали для ремонту та меблі:
• лінолеум у 4 кімнати - 73 м2;
• сучасні каміни, краще УФО - 14 одиниць;
• постільна білизна (дитяча та одинарна) - як мінімум 52 комплекти;
• ковдри, матраци, подушки (52 комплекти);
• пелюшки, дитячий одяг;
• пеленальний столик, шафи для дитячого одягу, дитячі ліжка;
• холодильник;
• металопластикові вікна – 14 одиниць, для 4 вікон найбільш холодних кімнат – 6097 грн.
Ремонт однієї кімнати підвищеного комфорту, за нашими підрахунками, може коштувати від 400 гривень. Текстильні вироби можуть бути надані кожною сім’єю, де є невикористані запаси (лікарня використовує асортимент «секонд-хенду» та старі, але чисті залишки). Будемо раді, якщо знайдеться майстер-столяр, який з наданого матеріалу виготовить дитячі меблі. Кошти на інші потреби (обладнання, вікна) можуть надати будь-які бажаючі. Результати збору коштів будуть постійно висвітлюватись на сторінках газет та сайті фонду «Щаслива дитина».
В наш час є тимчасове та суєтне – політичні катаклізми, економічні потрясіння, культурний еклектизм. А є інше, справжнє – дитяче відділення районної лікарні, де дитині потрібні лише кілька пелюшок, теплі вікна та підлога, ковдра і подушка, без яких не можливе успішне лікування. Надія є?
Пологове відділення ЦРЛ
Ти чекаєш маму у палаті для новонароджених, розглядаєш світ навколо тебе. Відчуваєш два холодних вікна, а від підлоги – тепло, там, «здогадуєшся», камін, один чи два. Добре, що ти камінів не бачиш – зате вони пам’ятають в пелюшках і твою маму, і твою бабусю. Мамі тепер відносно комфортно, вона знаходиться у відремонтованому блоці для породіль. І функціонального ліжка, що підтримує людину після операції, не потребує. Його немає. А тобі теж пощастило, не відвідав ти палату інтенсивної терапії новонароджених. Там кювези (для підтримки новонароджених з вадами здоров’я), ще двадцятирічні, можуть надати найелементарнішу допомогу, а більш сучасний, 2003 року випуску, - ненадійний, уже 6 разів вимагав ремонту (перемножте 6 на 700-800 гривень). Апарат для ручної вентиляції легенів «Пенлон» (повинен бути одноразового використання) служить вірою та правдою вже 8 років, джерело «променевого тепла» - 17 років, прилади, необхідні для кесаревого розтину – 19-24 років. Холодильник для медикаментів у цій палаті – знахідка для любителів раритету – «ЗІЛ Москва».
Загалом, всі потреби пологового будинку скромніші, ніж у дитячому відділені, – надходила допомога у 2006 році з районного бюджету. За сприяння райради та райдержадміністрації зроблено ремонт у післяпологовому відділенні, створено кімнату підвищеного комфорту для породіль. Тобі, маленькому, це ще не доповіси і на цьому питання не закриєш.
Громада сама повинна створити тобі умови щасливого дитинства вже тут, а твоїй мамі – підтримати радість материнства.
Спільними зусиллями ми знайдемо:
• сучасний кювез для малят (74 874 грн);
• фототерапевтичну лампу для лікування жовтяниці немовлят (19 280 грн);
• шприцевий дозатор (20 200 грн);
• апарат для ручної вентиляції легенів «Пенлон» – мінімум 5 шт. кожен по 1800 грн.,
• функціональне ліжко для породіль (9 240 грн) ;
• електричний камін, а краще УФО – як мінімум 10 шт.;
• сучасний холодильник;
• постільну білизну, халати та сорочки (для жінок з малозабезпечених сімей).
Сухі цифри статистики пологового відділення ЦРЛ м. Оріхова (за останні три роки): жовтяниця немовлят - 48 % випадків; кількість недоношених дітей – 7 % випадків; затримка внутріутробного розвитку – 5 %; синдром дихального розладу у немовлят – 3 %. Назване медичне обладнання в комплексі забезпечує необхідну допомогу дитині саме в період її адаптації в майже екстремальному для неї середовищі. За три останні роки у відділенні народилося 1025 немовлят.
Фінансування лікарні здійснюється за рахунок районного бюджету, чекати необхідних коштів для ремонту та переобладнання лікарі будуть довго. Ми сподіваємося задовольнити хоча б нагальні потреби відділень, і власними силами, інформуванням громади, зверненнями до інших благодійних фондів спільно з лікарями вирішувати проблеми хворих дітей.
Контактні телефони: дитяче відділення – +3 8(06141) 4-31-36, пологове відділення– +3 8 (06141) 4-31-41, головний лікар - +3 8(06141) 4-32-42.
Web-сторінка фонду: www.deti.zp.ua/nadii
Благодійну допомогу можна передати особисто у лікарню, або перерахувати кошти на рахунок БФ «Надії дитини»>