x

Працівники Карітасу розказали про особливості святкування Нового року з київською безпритульною молоддю

В часі святкування новорічних і різдвяних свят працівники Карітасу Київ завітали в гості до групи молодих людей, що не мають певного місця проживання, повідомили для "Релігії в Україні"учасники заходу
Автор: www.religion.in.ua, www.religion.in.ua Опубликовано: 23 января 2012, 13:00 1666

В часі святкування новорічних і різдвяних свят працівники Карітасу Київ (благодійна організація, яка тісно співпрацює з УГКЦ) завітали в гості до групи молодих людей, що не мають певного місця проживання, повідомили для "Релігії в Україні" учасники заходу.

Соціальний працівник В’ячеслав Федченков розповідає: «В день Св. Миколая ці потребуючі діти отримали подарункові пакети від Карітасу, а тепер вони запросили нас до свого житла, щоби разом прикрасити ялинку, загадати особливі побажання, розділити святкове пригощання.

Напередодні візиту працівниками київського Карітасу до «дітей вулиці» діти з нашого соціального центру спеціально створили прикраси для цього заходу: гірлянди, сніжинки, паперові фігурки. І коли ми прийшли в гості, - діти з радістю розвішали прикраси на імпровізовану ялинку. А під ялинкою поставили «стілець бажання», щоби все, що лиш задумується, успішно збувалось. У повітрі підвалу витав запах мандарин і святкового настрою.

Знаю, що для багатьох людей це виглядає, як сарказм співчуття або ж жаль. Але ця молодь і діти живуть по-своєму, як вміють, як вони навчились, як склалось в міру певних несприятливих обставин. Вони - на відмінну від багатьох дорослих і забезпечених людей - не соромляться своїх проблем і скрути».

«За останні 10 років безпритульність та бездоглядність зменшилась удвічі. Це пояснюється тим, що вносилися зміни в законодавство України щодо належного виховання з боку батьків, з ними проводилася профілактична робота, і тому на сьогодні дітей і молоді на вулицях поменшало», – сказала нещодавно в ефірі Радіо Свобода заступник начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Уляна Котлярова.

З даними кримінальної міліції щодо зменшення кількості «дітей вулиці» погоджується і Славко Федченков. Він каже, що за статистикою 2005-2006 років з вулиць вилучались десятки тисяч дітей, а зараз це тисяча. Також і працівники регіональних організацій Карітасу України кажуть, що у великих містах України – Києві, Донецьку, Дніпропетровську – зараз на вулицях живуть сотні дітей, а не тисячі, як це було усередині 90-х. Це результат реалізації державної програми з подолання бездоглядності й зміни ставлення суспільства до цієї проблеми, також величезний обсяг роботи громадських організацій.

Малолітні господарі підвалу підбадьорювали активніше фотографувати житло, показували весь свій нехитрий побут. Але гостина для працівників Карітасу і новорічне святкування в одному із київських підвалів тривали недовго. Розповідають, що нудить через важке і несвіже повітря в підземеллі, сирість і холоднечу.

На прощання безпритульні молоді люди побажали вдалого нового року і частіше заходити до них в гості. «Зусилля спеціалістів соціальної роботи в урядових та недержавних службах спрямовані на повернення дітей та молоді до нормального життя в суспільстві. Але й суспільство зі свого боку має бути відкритим до їх повернення», - завершив свою оповідь про святкування Нового року в підвалі київською безпритульною молоддю В’ячеслав.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Профилактика сиротства  Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:

Миша Самойленко

Миша Самойленко

ДЦП, тетрапарез, синдром Денди-Уокера

Виктория Четвертак

Виктория Четвертак

Врождённые пороки развития головного мозга

Настя Липка

Настя Липка

Микроцефалия, спастический тетрапарез, артрогрипоз, ЗПРР


В 2020 вы помогли на сумму 4 704 841 гривен

Расходы фонда в 2020

123 больным детям: 2 590 856 грн.
Мед. оборудование: 198 622 грн.
Детдомам для инвалидов: 582 856 грн.
Детcкому экоселу: 300 035 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 101 076 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 218 277 грн.
Служебные расходы: 508 954 грн.
Всего расходов: 4 672 194 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 934 071  гривен

Ребенку нужна семья: Иннокентий Л.

Ребенку нужна семья: Иннокентий Л.

Ребенку нужна семья: Александра

Ребенку нужна семья: Александра

Ребенку нужна семья: Макар Р.

Ребенку нужна семья: Макар Р.