Дети Запорожья лого

У ритмі квітів і позитиву

3 апреля 2012, 15:30 2402 Автор: Інна Лехман www.zp-pravda.info Своє п'ятнадцятиріччя народний ансамбль танцю "Ритм" Кам'янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для слабочуючих і пізнооглухлих дітей відзначив у Запоріжжі, в обласному будинку культури Українського товариства глухих

Своє п'ятнадцятиріччя народний ансамбль танцю "Ритм" Кам'янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для слабочуючих і пізнооглухлих дітей (Василівський район) відзначив у Запоріжжі, в обласному будинку культури Українського товариства глухих. Усі 27 номерів юних танцюристів викликали шквал оплесків. Та найбільше глядачам сподобалися "Квіти на галявині" й "Детективи".

- Шість років тому ансамблю присвоїли звання народного. Зараз у ньому понад сімдесят дітей, які погано чують. Наймолодшим - три-чотири рочки, - розповіла художній керівник "Ритму", вчитель вищої категорії Ірина Китманова. - З дітьми працювати легко, бо вони відчувають, як сильно ми їх любимо. Кожна репетиція починається поцілунками в щічки. Це підбадьорює дітей і налаштовує на працю. У більшості наших вихованців порушена координація рухів. Їм складно не лише запам'ятати малюнок танцю, а навіть покрутитися навколо себе. Через це кожен номер репетируємо в два-три рази більше, ніж звичайні колективи. Та результати того варті. Наприклад, у 2008 році наші діти брали участь у всеукраїнському фестивалі дитячої творчості в Одесі. Вони розділили перше місце з вихованцями... Київської дитячої академії мистецтв!

Гордість ансамблю - його випускники, більшість із яких досі займається танцями. Серед них Дмитро Петелін - нинішній директор обласного будинку культури УТОГ.

- Школа "Ритму" дуже мені пригодилася: у чотирнадцять років я очолив творчу групу "Сузір'я" в БК УТОГ, - розповідає молодий директор. - Її учасники не лише танцюють і виконують жестові пісні, а й демонструють фокуси. Ми виступали на конкурсах в Італії, Фінляндії і навіть в Америці, де в 2008 році посіли друге місце в номінації "Комічна магія".

Щороку народний ансамбль "Ритм" відстоює честь рідної школи-інтернату на фестивалях по всій України.

- Подорожі роблять дітей щасливими, - вважає Ірина Китманова. - У них немає комплексів неповноцінності, вони не замикаються в собі. А якщо діти щасливі, отже зусилля недаремні!

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии