Дети Запорожья лого

У ритмі квітів і позитиву

3 апреля 2012, 15:30 2077 Автор: Інна Лехман www.zp-pravda.info Своє п'ятнадцятиріччя народний ансамбль танцю "Ритм" Кам'янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для слабочуючих і пізнооглухлих дітей відзначив у Запоріжжі, в обласному будинку культури Українського товариства глухих

Своє п'ятнадцятиріччя народний ансамбль танцю "Ритм" Кам'янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для слабочуючих і пізнооглухлих дітей (Василівський район) відзначив у Запоріжжі, в обласному будинку культури Українського товариства глухих. Усі 27 номерів юних танцюристів викликали шквал оплесків. Та найбільше глядачам сподобалися "Квіти на галявині" й "Детективи".

- Шість років тому ансамблю присвоїли звання народного. Зараз у ньому понад сімдесят дітей, які погано чують. Наймолодшим - три-чотири рочки, - розповіла художній керівник "Ритму", вчитель вищої категорії Ірина Китманова. - З дітьми працювати легко, бо вони відчувають, як сильно ми їх любимо. Кожна репетиція починається поцілунками в щічки. Це підбадьорює дітей і налаштовує на працю. У більшості наших вихованців порушена координація рухів. Їм складно не лише запам'ятати малюнок танцю, а навіть покрутитися навколо себе. Через це кожен номер репетируємо в два-три рази більше, ніж звичайні колективи. Та результати того варті. Наприклад, у 2008 році наші діти брали участь у всеукраїнському фестивалі дитячої творчості в Одесі. Вони розділили перше місце з вихованцями... Київської дитячої академії мистецтв!

Гордість ансамблю - його випускники, більшість із яких досі займається танцями. Серед них Дмитро Петелін - нинішній директор обласного будинку культури УТОГ.

- Школа "Ритму" дуже мені пригодилася: у чотирнадцять років я очолив творчу групу "Сузір'я" в БК УТОГ, - розповідає молодий директор. - Її учасники не лише танцюють і виконують жестові пісні, а й демонструють фокуси. Ми виступали на конкурсах в Італії, Фінляндії і навіть в Америці, де в 2008 році посіли друге місце в номінації "Комічна магія".

Щороку народний ансамбль "Ритм" відстоює честь рідної школи-інтернату на фестивалях по всій України.

- Подорожі роблять дітей щасливими, - вважає Ірина Китманова. - У них немає комплексів неповноцінності, вони не замикаються в собі. А якщо діти щасливі, отже зусилля недаремні!

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Андрей Бойченко
Андрей Бойченко

Эмбриональная опухоль ЦНС

Помочь сейчас
Денис Вечерний
Денис Вечерний

Острый лимфобластный лейкоз, рецидив

Помочь сейчас
Никита Зуенко
Никита Зуенко

Опухоль малого таза, брюшной области

Помочь сейчас

В 2021 вы помогли на сумму, грн.

3 004 782

Расходы фонда в 2021
148 больным детям 1 730 346 грн.
Мед. оборудование: 31 868 грн.
Детдомам для инвалидов: 386 605 грн.
Детcкому экоселу: 102 439 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 21 415 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 15 280 грн.
Служебные расходы: 311 373 грн.
Всего расходов: 2 757 349 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

81 457 575

Ребенку нужна семья