Дети Запорожья лого

У ритмі квітів і позитиву

3 апреля 2012, 15:30 2176 Автор: Інна Лехман www.zp-pravda.info Своє п'ятнадцятиріччя народний ансамбль танцю "Ритм" Кам'янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для слабочуючих і пізнооглухлих дітей відзначив у Запоріжжі, в обласному будинку культури Українського товариства глухих

Своє п'ятнадцятиріччя народний ансамбль танцю "Ритм" Кам'янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату для слабочуючих і пізнооглухлих дітей (Василівський район) відзначив у Запоріжжі, в обласному будинку культури Українського товариства глухих. Усі 27 номерів юних танцюристів викликали шквал оплесків. Та найбільше глядачам сподобалися "Квіти на галявині" й "Детективи".

- Шість років тому ансамблю присвоїли звання народного. Зараз у ньому понад сімдесят дітей, які погано чують. Наймолодшим - три-чотири рочки, - розповіла художній керівник "Ритму", вчитель вищої категорії Ірина Китманова. - З дітьми працювати легко, бо вони відчувають, як сильно ми їх любимо. Кожна репетиція починається поцілунками в щічки. Це підбадьорює дітей і налаштовує на працю. У більшості наших вихованців порушена координація рухів. Їм складно не лише запам'ятати малюнок танцю, а навіть покрутитися навколо себе. Через це кожен номер репетируємо в два-три рази більше, ніж звичайні колективи. Та результати того варті. Наприклад, у 2008 році наші діти брали участь у всеукраїнському фестивалі дитячої творчості в Одесі. Вони розділили перше місце з вихованцями... Київської дитячої академії мистецтв!

Гордість ансамблю - його випускники, більшість із яких досі займається танцями. Серед них Дмитро Петелін - нинішній директор обласного будинку культури УТОГ.

- Школа "Ритму" дуже мені пригодилася: у чотирнадцять років я очолив творчу групу "Сузір'я" в БК УТОГ, - розповідає молодий директор. - Її учасники не лише танцюють і виконують жестові пісні, а й демонструють фокуси. Ми виступали на конкурсах в Італії, Фінляндії і навіть в Америці, де в 2008 році посіли друге місце в номінації "Комічна магія".

Щороку народний ансамбль "Ритм" відстоює честь рідної школи-інтернату на фестивалях по всій України.

- Подорожі роблять дітей щасливими, - вважає Ірина Китманова. - У них немає комплексів неповноцінності, вони не замикаються в собі. А якщо діти щасливі, отже зусилля недаремні!

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Кристина Асатрян
Кристина Асатрян

Поражение центральной нервной системы, врождённая атрофия зрительных нервов обоих глаз

Помочь сейчас
Настя Липка
Настя Липка

Микроцефалия, спастический тетрапарез

Помочь сейчас
Глеб Лаврик
Глеб Лаврик

Туберозный склероз

Помочь сейчас

В 2022 вы помогли на сумму, грн.

307 092

Расходы фонда в 2022
39 больным детям 233 402 грн.
Детдомам для инвалидов: 136 947 грн.
Детcкому экоселу: 41 273 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 4 200 грн.
Служебные расходы: 28 547 грн.
Всего расходов: 450 249 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

87 930 779

Ребенку нужна семья