x

У Кіровограді відкрили новий дитячий будинок сімейного типу

У День Святого Миколая в рамках щорічної благодійної акції у Кіровограді побували засновник фонду «Розвиток України» Рінат Ахметов та композитор Ігор Крутий
Автор: Володимир Поліщук, www.day.kiev.ua Опубликовано: 25 декабря 2012, 12:10 1951

ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Область є лідером в Україні за кількістю дітей-сиріт

У День Святого Миколая в рамках щорічної благодійної акції у Кіровограді побували засновник фонду «Розвиток України» Рінат Ахметов та композитор Ігор Крутий. Вони взяли участь у відкритті нового дитячого будинку сімейного типу Людмили і Руслана Кожанових, привітали зі святом вихованців дитячого будинку «Барвінок», а також Ігор Крутий подарував студентам музичного училища, яке сам закінчив 1974 року, концертний рояль Steinway.

За час дії програми «Сирітству — ні!» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» створено 30 дитячих будинків сімейного типу в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Львівській та Кіровоградській областях, майже 4,5 тисячі дітей знайшли родину.

Кіровоградська область займає перше місце в Україні за кількістю дітей-сиріт і дітей, яких позбавлено батьківської опіки, на 100 тисяч дітей. Щоправда, голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін зробив уточнення, що ця проблема була ще за радянських часів. Влада, намагаючись покращити ситуацію, залучає як державні кошти, так і допомогу благодійників. Цього року за сприяння благодійного фонду «Розвиток України» кіровоградська багатодітна сім’я Кожанових тепер має двоповерховий будинок на вулиці Кропивницького.

Людмила та Руслан Кожанови у шлюбі уже 20 років. Жінка працює у держлабораторії ветеринарної медицини, а чоловік займається встановленням опалювальних систем. Раніше вони проживали у невеликому будинку на двох господарів у мікрорайоні Кіровограда Олексіївка. Там було всього дві кімнати, потім добудували третю.

— Під час пологів померла сестра. Дівчинка народилася крихітна — 1700 грамів. Лікарі довго виходжували її. А потім ми забрали Настю до себе, — розповідає Людмила. — Наступна дитина в сім’ї з’явилася, коли в Настиного однокласника Дениса померли батьки. Після похорону ми взяли хлопчика до себе пожити. А оскільки у нього не було рідних, які б могли його виховувати, вирішили залишити у своїй сім’ї. Потім взяли ще Аню та Антона. І ось місяць, як у нас з’явилася найменшенька донька — Віронька.

Оскільки виховання дітей займає багато часу, Людмила каже, що їй, напевне, доведеться звільнитися з роботи.

Хоча до цього у сім’ї були одні дівчатка, а тепер ще й два хлопчики, батько Руслан переконаний, що знайде з ними спільну мову. Говорить, що місце йому подобається, школа знаходиться метрів за двісті від будинку. Біля будинку є територія, де діти можуть гратися, а також висадити квіти на клумбах. У будинку шість кімнат з меблями, комп’ютерами і телевізорами. Вартість будинку (площею 202 м2) 180 тисяч доларів.

— Ми проходили заняття з психологами, перш ніж нам довірили дітей, — розповідає Руслан Кожанов. — Не всім довіряють, лише кільком довірили. Коли ж проходив відбір на участь у благодійній акції фонду «Розвиток України», спершу відібрали з області 20 сімей, потім залишили дві сім’ї, і зрештою — тільки нашу. А сам відбір тривав приблизно три місяці.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Профилактика сиротства    Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:

Марк Бондарев

Марк Бондарев

Муковисцидоз

Максим Морозов

Максим Морозов

Муковисцидоз

Илья Солошенко

Илья Солошенко

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


В 2020 вы помогли на сумму 4 704 841 гривен

Расходы фонда в 2020

123 больным детям: 2 590 856 грн.
Мед. оборудование: 198 622 грн.
Детдомам для инвалидов: 582 856 грн.
Детcкому экоселу: 300 035 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 101 076 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 218 277 грн.
Служебные расходы: 508 954 грн.
Всего расходов: 4 672 194 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 74 934 071  гривен

Ребенку нужна семья: Аня

Ребенку нужна семья: Аня

Детям нужна семья: Анастасия, Николай и Виктория

Детям нужна семья: Анастасия, Николай и Виктория

Ребенку нужна семья: Ада

Ребенку нужна семья: Ада