Дети Запорожья лого

Пільги - дитбудинкам сімейного типу

6 февраля 2013, 19:30 3619 Автор: Запорізька Правда www.zp-pravda.info Із першого січня поточного року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства"

Фото: 123rf.com

Із першого січня поточного року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства". Цим Законом встановлене право на пільги дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Пільги надаються в обсязі: 50-відсоткової знижки плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю; 50-відсоткової знижки плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) й вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством; площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, складає 21 кв. метр опалювальної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю; 50-відсоткової знижки вартості палива, зокрема, рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають централізованого опалення.

Також вищезазначені сім'ї мають право на позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги за користування житлом надаються незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Документами, що підтверджують право на пільги та державні гарантії, передбачені законодавством для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлена опіка чи піклування, є розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї, влаштування дітей під опіку чи піклування.

Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, при-йомної сім'ї, передачу дітей під опіку чи піклування ухвалюються районними адміністраціями, виконавчими комітетами міст обласного значення. Контроль за функціонуванням сімей та умовами проживання в них дітей у подальшому здійснюють служби у справах дітей.

На підставі рішення про створення дитячого будинку сімейного типу між батьками-вихователями та органом, який ухвалив рішення про його створення, укладається угода про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу, а при влаштуванні дітей до прийомної сім'ї укладається договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сім'ї. Саме в угоді зазначається дата влаштування дитини в родину, від якої можна робити відлік терміну перебування дитини в сім'ї.

З питань надання пільг дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, у яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлена опіка чи піклування, необхідно звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. За необхідності, додаткову інформацію щодо пільгового забезпечення зазначеної категорії громадян можна отримати у заступника начальника управління - начальника відділу субсидій, пільг і компенсацій управління соціальних гарантій, державної соціальної допомоги департаменту Лілії Станіславівни Скорик, за телефоном гарячої лінії: 764-13-62.

Ігор МЕЩАН, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии