x

Пільги - дитбудинкам сімейного типу

Із першого січня поточного року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства"
Автор: Запорізька Правда, www.zp-pravda.info Опубликовано: 6 февраля 2013, 19:30 2897

Фото: 123rf.com

Із першого січня поточного року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства". Цим Законом встановлене право на пільги дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Пільги надаються в обсязі: 50-відсоткової знижки плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю; 50-відсоткової знижки плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) й вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством; площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, складає 21 кв. метр опалювальної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю; 50-відсоткової знижки вартості палива, зокрема, рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають централізованого опалення.

Також вищезазначені сім'ї мають право на позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги за користування житлом надаються незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Документами, що підтверджують право на пільги та державні гарантії, передбачені законодавством для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлена опіка чи піклування, є розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї, влаштування дітей під опіку чи піклування.

Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, при-йомної сім'ї, передачу дітей під опіку чи піклування ухвалюються районними адміністраціями, виконавчими комітетами міст обласного значення. Контроль за функціонуванням сімей та умовами проживання в них дітей у подальшому здійснюють служби у справах дітей.

На підставі рішення про створення дитячого будинку сімейного типу між батьками-вихователями та органом, який ухвалив рішення про його створення, укладається угода про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу, а при влаштуванні дітей до прийомної сім'ї укладається договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сім'ї. Саме в угоді зазначається дата влаштування дитини в родину, від якої можна робити відлік терміну перебування дитини в сім'ї.

З питань надання пільг дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям, у яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім'ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлена опіка чи піклування, необхідно звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. За необхідності, додаткову інформацію щодо пільгового забезпечення зазначеної категорії громадян можна отримати у заступника начальника управління - начальника відділу субсидій, пільг і компенсацій управління соціальних гарантій, державної соціальної допомоги департаменту Лілії Станіславівни Скорик, за телефоном гарячої лінії: 764-13-62.

Ігор МЕЩАН, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації


Данная статья принадлежит к категориям:
     Законодательство Украины о сиротах      Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:

Давид и Никита Бурлай

Давид и Никита Бурлай

ДЦП

Пелагея Нестеренко

Пелагея Нестеренко

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение

Владислав Богомазов

Владислав Богомазов

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


В 2020 вы помогли на сумму 6 419 711 гривен

Расходы фонда в 2020

150 больным детям: 3 752 045 грн.
Мед. оборудование: 240 549 грн.
Детдомам для инвалидов: 702 471 грн.
Детcкому экоселу: 338 755 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 147 903 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 220 283 грн.
Служебные расходы: 664 130 грн.
Всего расходов: 6 293 656 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 76 648 941  гривен

Дітям із Херсонської області потрібні батьки!

Дітям із Херсонської області потрібні батьки!

Детям нужна семья: Вова 2010 года рождения и Ярик 2013 года рождения

Детям нужна семья: Вова 2010 года рождения и Ярик 2013 года рождения

Ребенку нужна семья: Алина

Ребенку нужна семья: Алина