Дети Запорожья лого

Різновиди онлайн-волонтерства: про те, як можна допомогти за допомогою інтернету. Частина 2

9 октября 2014, 12:40 1668 Автор: За матеріалами сайту http://www.e-volunteering.eu gurt.org.ua У 2012 році польська громадська організація Fundacja Dobra Sieс спільно з українськими партнерами – Ресурсним центром ГУРТ, Центром волонтеріату «Добра Воля» та Ukraine Social Community – дослідила онлайн-волонтерство як явище

У 2012 році польська громадська організація Fundacja Dobra Sieс спільно з українськими партнерами – Ресурсним центром ГУРТ, Центром волонтеріату «Добра Воля» та Ukraine Social Community – дослідила онлайн-волонтерство як явище, створивши для цього окремий термін – е-волонтерство (е-volunteering). При цьому виокремили декілька сфер діяльності онлайн-волонтерів. Окрім досить відомих – онлайн-навчання та блогінгу, – розглянемо й менш знані види.

Краудсорсинг, або толока онлайн

Англійське слово crowdsourcing (crowd – «натовп», sourcing – «залучення сторонніх ресурсів») означає обмін знаннями та досвідом, спільне створення проекту або вирішення проблеми силами великої групи людей, яким доручають певні завдання.

Так, сайт проекту Хата в Центрі (http://www.hvc.org.ua) дозволяє опублікувати власну ідею, залучити зацікавлених до її обговорення , спільними зусиллями знайти команду та ресурси для її реалізації.

Краудфандинг: з миру по нитці

Якщо у вас є геніальна ідея, але немає коштів для її реалізації, можете зібрати їх, використовуючи веб-ресурси. Велика кількість незначних пожертв разом становить досить значну суму, при цьому умови отримання фінансування абсолютно різні. Так, люди можуть просто жертвувати гроші, не отримуючи нічого натомість, або ставати повноцінними співвласниками кінцевого продукту.

Допомога іншим та групи самодопомоги

Для того, щоб надати психологічну підтримку, не обов’язково бути поряд фізично. Допомогти можна віддалено, використовуючи форуми, чати та соцмережі. Учасниками «підтримуючих» ініціатив стають як кваліфіковані спеціалісти (лікарі, психологи, юристи тощо), так і студенти або громадяни, що прагнуть отримати досвід у сфері консультування. Так, польський портал організації SRCE (http://www.centarsrce.org) пропонує емоційну підтримку підліткам, що опинилися в складній життєвій ситуації.

Соціальне мапування

Завдяки безкоштовним платформам та додаткам, практика соціального мапування, тобто створення та редагування карт силами громадськості, стає все популярнішою. Причому сфера застосування цих карт дуже широка, оскільки на них можна позначати як історичні пам’ятки, так і будинки, що потребують реконструкції, або місця, до яких можуть дістатися люди з особливими потребами.

Так, для людини в інвалідному візку навіть погано припаркована машина може стати перешкодою для пересування. Онлайн-волонтери турецького порталу www.buradaengellendim.com фотографують подібні бар’єри і розміщують їх на сайті; а активісти німецького порталу wheelmap.org, навпаки, працюють над картою громадських місць, доступних для пересування людям на інвалідному візку або тим, хто користується ходунками.

Інформація, доступна кожному

Інтернет – джерело найрізноманітнішої інформації, в якій легко загубитися. Крім того, левова її частка або взагалі не заслуговує довіри, або потребує додаткової перевірки. Тож наступна сфера діяльності онлайн-волонтерів полягає в зборі, перевірці даних, створенні та упорядкуванні якісного контенту.

Наприклад, волонтери польського порталу Stowarzyszenie 2011 зв’язувалися з кандидатами в парламент та просили їх заповнити анкету, що містила питання щодо професійного досвіду та поглядів на важливі проблеми. Потім анкети завантажували на http://www.mamprawowiedziec.pl, щоб польські виборці могли прочитати їх та зробити свідомий вибір.

Допомогти, якщо часу обмаль

Якщо ви дуже зайняті, але все одно бажаєте зробити світ трохи кращим, спробуйте мікроволонтерство. Це прості завдання (переклади, прес-релізи, відповіді на опитування), виконання яких займає порівняно мало часу – від 15 хвилин до 3 годин – і дозволяє принести користь суспільству під час обідньої перерви, у транспорті, черзі тощо. Знайти подібні завдання можна, наприклад, на http://brightone.org.uk/volunteers/. Тож якщо ви щиро хочете приносити користь іншим, брак часу теж не стане вам на заваді.

За матеріалами сайту http://www.e-volunteering.eu

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Антон Захаров
Антон Захаров

врожденные пороки развития половой системы

Помочь сейчас
Иван Бабич
Иван Бабич

Сенсоневральная глухота ІV степени

Помочь сейчас

В 2023 вы помогли на сумму, грн.

5 067 542

Расходы фонда в 2023
57 больным детям 629 556 грн.
Мед. оборудование: 14 761 грн.
Гуманитарная помощь: 2 608 280 грн.
Детям с инвалидностью: 1 328 171 грн.
Детcкому экоселу: 101 946 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 415 024 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 12 446 грн.
Служебные расходы: 353 845 грн.
Всего расходов: 5 469 474 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

126 358 585