Дети Запорожья лого

Обережно: в Україні діють псевдо-волонтери

20 февраля 2015, 16:00 1355 Автор: "Українська правда. Життя" life.pravda.com.ua Українці, даючи пожертви на потреби АТО, поранених, хворих дітей ризикують віддати свої кошти псевдо-волонтерам

Під прикриттям реальних історій про хворих дітей, користуючись сьогоднішньою ситуацією в Україні та називаючи себе волонтерами, вони витрачають зібрані кошти на особисті речі. Основною проблемою такого явища є втрата довіри людей до справжніх волонтерів.

"Боротьба з такими "п’явками" є важливою для суспільства", – наголосив під час прес-конференції координатор проекту "Народний Тил" Георгій Тука.

Він також розповів, що вже стали загальновідомими імена таких псевдо-волонтерів. Зокрема - це Віра Бронежелет, Костя Іванов, "Українські яструби".

Кожен з них не просто краде, а має свою технологію. Існують цілі організації таких "стратегів". Для того, щоб провести збір грошей вони реєструються як благодійний фонд, створюють сторінки в соціальних мережах, де розміщують неправдиві дані, розраховуючи на неуважних людей, які не будуть нічого перевіряти.

Такі "збирачі" частіше всього одягають фіолетові желети, ходять з одними і тими ж скриньками, змінюючи тільки таблички "Допомога майдану", "Допомога онкохворим дітям", "Допомога АТО", "Допомога пораненим" та ін.

"Щоб вберегтись від обману, громадяни повинні вимагати від волонтерів: фіксацію надходжень коштів, фіксацію розтрат, акти прийому-передачі", - розповів координатор проекту "Повернись живим" Віталій Дейнега.

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Виолетта Юрченко
Виолетта Юрченко

Хроническая болезнь почек, 5 стадия

Помочь сейчас
Олег Григоров
Олег Григоров

Рабдомиосаркома орбиты глаза. Рецидив.

Помочь сейчас

В 2021 вы помогли на сумму, грн.

248 279

Расходы фонда в 2021
23 больным детям 104 579 грн.
Детдомам для инвалидов: 11 528 грн.
Детcкому экоселу: 7 350 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 3 669 грн.
Служебные расходы: 29 410 грн.
Всего расходов: 160 007 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

78 698 097

Ребенку нужна семья