Дети Запорожья лого

Неповнолітніх утримують в СІЗО, нехтуючи правом підозрюваної дитини на свободу

3 января 2013, 16:00 1476 Автор: ТСН tsn.ua В Україні не дотримуються вимог Конвенції ООН з прав людини

Понад півтисячі неповнолітніх ув'язнених зустріли Новий рік у камерах слідчих ізоляторів, повідомляє ТСН. В Україні нехтують правом підозрюваної дитини на свободу, поки суд не назвав її злочинцем.

Саме на цьому наголошує і Конвенція ООН з прав людини. Утримання в СІЗО ламає несформовану психіку підлітків, багато хто з них зізнаються, що стали злішими та агресивнішими, терплять несправедливі побої від інших утримуваних.

"Тут починаєш мислити по-іншому, по тюремному. Ти знаєш, що тобі не допоможе мама, тато", - розповів один з утримуваних у слідчому ізоляторі. Школа майбутнього злочинця - саме так ще слідчий ізолятор називають дитячі фахівці. Наколки, жаргони, авторитети - саме тут найчастіше діти отримують свій перший досвід кримінального життя.

"Діти потрапляючи в такі місця позбавлення свободи заражають один одного цими навичками злочинної субкультури. Вони виходять зміненими, з навичками життя за іншими правилами по яких ми з вами не живемо. І ще вони виходять без страху перед в'язницею тому що вони це пройшли", - розповів психіатр та правозахисник Семен Глузман. У світі вже десятиліттями відпрацьовані гуманніші методи досудового контролю дітей підозрюваних у злочинах. У сусідній Польщі 15-річних не зустрінеш, принаймні за легкі злочини до вироку суду не заарештовують.

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Данил Сирота
Данил Сирота

Cаркома левого бедра

Помочь сейчас
Евгений Сечин
Евгений Сечин

Миелобластный лейкоз

Помочь сейчас

В 2021 вы помогли на сумму, грн.

203 658

Расходы фонда в 2021
22 больным детям 78 165 грн.
Мед. оборудование: 0 грн.
Детдомам для инвалидов: 4 267 грн.
Детcкому экоселу: 6 621 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 3 669 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 0 грн.
Служебные расходы: 9 978 грн.
Всего расходов: 106 057 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

78 653 054

Ребенку нужна семья