x

Мапа українських інтернатів: валіза без ручки або важкий уламок пострадянського світу

Як українське суспільство тягне за собою багаж радянської спадщини, який важко нести, але шкода залишити. Тепер це все наочно та в деталях можна побачити на мапі інтернатів України.
Автор: ДОБРІ НОВИНИ, openingdoors.org.ua Опубликовано: 31 октября 2016, 20:55 1179

Ми провели ретельне дослідження інтернатної системи в Україні, частину результатів якого відобразили на Мапі українських інтернатів для наочного розуміння масштабу та актуальності проблеми. Виявилося, що на території країни наразі функціонують 663 інтернатних заклади 9-ти різних типів. Характерно, що майже всі заклади (613) створені ще за радянських часів і мають величезні будівлі від 3 до 50 тисяч кв.м., а їх середня наповнюваність складає лише 40-50%. Неймовірно, але тільки 10% дітей в інтернатах є сиротами чи позбавленими батьківського піклування за рішенням суду. Всі інші діти мають сім’ї, але продовжують зростати у жахливих умовах інтернатного виховання.

На жаль, заявлена 10 років тому реформа системи інтернатних закладів не вплинула на зменшення їх кількості та не змінила зміст їхньої діяльності. Змінюються лише назви закладів, замість дітей-сиріт в інтернати влаштовуються батьківські діти, проте залишаються незмінними умови та організація життя дітей у цих закладах. Мільярди гривень платників податків витрачаються на утримання стін та оплату праці персоналу, в той час як інноваційні моделі соціальних послуг не підтримуються на державному рівні і працюють виключно з ініціативи недержавних організацій чи окремих представників місцевої влади.

Таким чином, за 25 років незалежності українське суспільство так і не побудувало систему, в якій дитина і сім’я були би справжньою цінністю, а ефективність прийнятих державних рішень і вкладених коштів вимірювалася б показниками покращення життя дітей, а не паперовими деклараціями.

Якщо оголошений зараз Президентом курс на реформу інтернатної системи знову залишиться намірами на папері – наслідки будуть катастрофічними. Кількість кризових сімей збільшуватиметься, відповідно і кількість дітей в інтернатах, затрати держави постійно зростатимуть, а фізичне і моральне становище майбутніх поколінь лише погіршуватиметься.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Реформирование системы интернатов  Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:

Алиса Онуфриева

Алиса Онуфриева

Муковисцидоз (кистозный фиброз)

Тигран Давыдов

Тигран Давыдов

Эпендимома головного мозга

Пелагея Нестеренко

Пелагея Нестеренко

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


В 2020 вы помогли на сумму 6 150 852 гривен

Расходы фонда в 2020

137 больным детям: 3 437 989 грн.
Мед. оборудование: 207 196 грн.
Детдомам для инвалидов: 644 324 грн.
Детcкому экоселу: 327 454 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 138 883 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 220 283 грн.
Служебные расходы: 581 386 грн.
Всего расходов: 5 760 624 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 76 380 083  гривен

Дитині потрібна родина: Сергій Г.

Дитині потрібна родина: Сергій Г.

Ребенку нужна семья: Анна Ш.

Ребенку нужна семья: Анна Ш.

Неактивные анкеты детей-сирот

Неактивные анкеты детей-сирот