Дети Запорожья лого

Успішний початок проекту «Захист прав знедолених дітей Запорізької області» при підтримці «Фонду сприяння демократії» Посольства США в Україні

11 июля 2017, 17:45 1778 Автор: Дойкова Юлия deti.zp.ua Перший семінар проекту пройшов у Енергодарі 07.07.2017

У Енергодарському центрі соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді зібралися прийомні та опікунські родини із Енергодару, Енергодарського району, а також сім`я та директор центру соц.служб із Кам`янки-Дніпровки які також приїхали за новими знаннями та обіну досвідом до Енергодару.

У двох залах, для дітей та батьків, проходили інтерактивні лекції від тренера проекту, прийомної мами та спеціаліста служби по справах дітей Оріхівської держадміністрації, Зєнцової Лариси Станіславовни та практичні рольові ігри по правовим питанням від тренера, Преподобного Віктора Антоновича.

Керівниця проекту та програми сімейного влаштування дітей-сиріт від БФ «Щаслива дитина» Дойкова Юлія також відповідала на питання батьків та дітей, а спеціаліст ІІ Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Бабак Максим, надавав кваліфіковані юридичні консультації усім бажаючим.

Питання,які хвилювали батьків: право на безкоштовну освіту, житло та оздоровлення дітей-сиріт, а також їх безкоштовного проживання під час навчання.

Корисними порадами поділилася Лариса Станіславівна, вказавши на статті Закону України «Про освіту», «Про вищу освіту»,

«Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Повне державне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа», «Заходи соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа», «Збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами», «Порядок взяття громадян на облік потребуючих поліпшення житлових умов», «Позачергове надання жилих приміщень та багато інших статей із Житлового КУ та постанов Кабміну, які захищають права дітей-сиріт»

Хочеться відмітити, що багато своїх прав учасники раніше не знали, що підтверджує актуальність проекту.

В цей час, у рольовій грі прийомні діти розділилися на команди законотворців та простих дітей, представників громади, які визначали та приймали закони,що захищають їхні права. Активну участь брали у цій грі і наймолодші учасники.

Ось закони,які постановили наші маленькі учасники:

- право на безкоштовне житло;

- право на безкоштовне оздоровлення у таборах, на свій вибір;

- право на безкоштовний проїзд у транспорті;

- право на безкоштовну освіту та підвищення соціальної стипендії.

Після закінчення гри діти могли, порівняти їх Закони із офіційними Законами України, завдяки Зенцовій Ларисі.

Ну а тим часом вже дорослі грали у рольову гру, в якій програвали сценарій взаємодії із соціальними робітниками та чиновниками, де повинні були максимально використати надбані на лекції теоритичні знання для досягнення своєї мети. Наприклад, взяти путівку у санаторій для дитини.

Нагадуємо, що наступні семінари відбудуться 18-го липня у Токмаку, 18-го серпня у Приазовському та 30-го серпня у Бердянську.

Запрошуємо усіх вихователів ДДСТ, опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків та їх дітей (від 12 років!) на ці заходи.

Також семінари будуть проходити щомісяця у різних районах до березня 2018-го, включно. Слідкуйте за новинами!

“Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии