Дети Запорожья лого

16 питань, які можуть врятувати життя вашій дитині

7 декабря 2018, 22:00 2423 Автор: Андреева Анна bdzhola.com Якщо ви хочете бути впевнені, що ваш син чи донька не потрапить ні в яку небезпечну ситуацію, вам слід заздалегідь навчити дитину правилам поведінки

Задайте їй наступні питання. Не виключено, що відповіді дитини стануть для вас несподіванкою.

1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а хтось намагається відкрити двері?

2. Візьмеш ти цукерку у незнайомої жінки?

3. Що робити, якщо з розетки пішов дим, а нікого з дорослих немає вдома?

4. Незнайомий дорослий просить тебе про допомогу. Допоможеш ти йому?

5. Що потрібно робити, якщо на тебе нападає зграя собак?

6. Підеш ти в гості до однолітка, з яким щойно познайомився?

7. Що робити, якщо ти відчув в будинку запах газу?

8. Якщо ти чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці, ти поїдеш з ними разом?

9. Що слід робити, якщо ти помітив, що за тобою стежать?

10. Кому можна відкривати двері, якщо ти один вдома?

11. Що ти будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

12. Як ти вчиниш, якщо загубишся в натовпі людей?

13. Що ти будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

14. Що ти будеш робити, якщо хтось в Інтернеті загрожує тобі або твоїм близьким?

15. Тебе покликали грати на замерзлу річку. Ти підеш?

16. Чи можна брати аптечку з ліками, коли батьків немає вдома?

Відповіді на запитання:

1. Дитина залишилася одна вдома, а в квартиру намагається проникнути зловмисник? Необхідно зателефонувати батькам, а тільки після набрати службу порятунку. Розмова з фахівцем може затягнутися, а в цей час батьки зможуть зателефонувати знайомим сусідам і попередити їх.

2. Не можна брати у незнайомих людей їжу, іграшки та інші речі! Навчіть дитину, що вона зрідка може скористатися щедрістю сусідської бабусі, яка пригощає хлопчиків та дівчаток солодощами, але не більше.

3. Якщо виникла загроза пожежі в будинку або квартирі під час відсутності батьків, необхідно швидко залишити приміщення і викликати пожежну службу. Поки пожежна служба буде їхати до місця загоряння, дитина повинна звернутися до сусідів. Самостійно гасити пожежу категорично заборонено!

4. Якщо дитину на вулиці хтось чужий просить про допомогу, то необхідно відповісти відмовою. Відповідати потрібно чітко і швидко, а після йти. Якщо людині дійсно потрібна допомога, в першу чергу вона звернеться до дорослих.

5. Головне в цій ситуації - зберігати спокій, не провокуючи тварин на атаку. Не можна дивитися собакам в очі, але можна відвернути їх увагу будь-якою річчю: це може бути кепка, парасолька або зошит. Потрібно обережно відкинути предмет у сторону, а після поступово віддалятися від зграї, але не повертатися до неї спиною.

6. Навчіть дитину, що ходити в гості з малознайомими людьми заборонено. Навіть якщо чужа людина представилася другом сім'ї. Не можна ходити в гості не тільки з малознайомими дорослими, але і дітьми-однолітками. Дитина завжди може відмовитися, пославшись на те, що за ним стежить один з батьків.

7. Дитині необхідно негайно вийти з квартири, звернутися до сусідів і викликати пожежних.

8. Входити в ліфт з незнайомцями не можна. Навчіть ваше чадо відповідати відмовою на пропозицію зайти в ліфт. Замість цього дитина може сказати, що почекає батьків, які ось-ось повинні підійти. І нагадайте їй, що найбільш безпечне пересування можливе лише з добре знайомими дорослими.

9. Вірне рішення в цій ситуації - зайти в супермаркет, перукарню чи інший людне заклад, а вже звідти зателефонувати батькам.

10. Не можна відкривати двері чужим людям. Здається, про це знають всі. Переконайтеся, що дитина правильно зрозуміла складові цього правила. Деякі твердо впевнені, що головна небезпека за дверима - це чоловіки. Однак слід знати, що небезпеку можуть представляти і милі бабусі, і добрі тьоті, і навіть діти.

11. Що робити, якщо хтось незнайомий схопив дитину? Найвірніша дія - привернути увагу людей. Можна кричати і битися, а при необхідності потрібно взяти камінь і розбити їм найближче вікно або машину. Відшкодування шкоди не так небезпечно, як наслідки зустрічі зі зловмисниками.

12. Якщо дитина опинилася в натовпі, навчіть її зберігати спокій. Необхідно поступово зміщуватися на край натовпу, але не йти проти неї. Не можна наближатися до виступаючих предметів, наприклад стовпів і грат. Якщо дитина потрапила в натовп зі знайомим дорослим, тоді слід попросити дорослого взяти малюка на плечі.

13. Якщо дитина опинилася на вулиці під час грози, то перше, що потрібно зробити - знайти безпечне укриття. Можна зайти в найближчий магазин або під'їзд. Якщо поруч немає укриття, можна сховатися в низькорослій ділянці лісу чи парку. Не можна перебувати біля металоконструкцій, водойм, високих дерев і автомобілів. Пам'ятайте, що найнебезпечніша та блискавка, за якою миттєво слідує гуркіт грому.

14. Не можна піддаватися на провокації і погрози зловмисників. Якщо дитина отримує погрози, вона повинна негайно звернутися до батьків або до фахівців телефону довіри. Завдання кожного з батьків - встановити з дитиною довірливі відносини без втручання в особистий простір.

15. Дитина повинна знати, що кататися на замерзлій річці категорично заборонено! Для подібних розваг повинні бути відведені спеціальні місця під наглядом дорослих.

16. Розкажіть дитині про небезпеку лікарських препаратів. Навіть якщо дитина впевнена, що анальгін позбавляє від головного болю, брати домашню аптечку без батьків не можна. У разі нездужання зателефонувати мамі, татові або найближчим родичам.

Навчайте дитину правилам безпечної поведінки поступово і неквапливо. У неї не повинно виникнути відчуття, що зовнішній світ - це зло.

Нехай малюк буде уважний і обережний в певних ситуаціях, а решту часу насолоджується найпрекраснішим життєвим часом - дитинством.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии