Діти Запоріжжя лого

Щасливий дім-1 в Калинівці (проект "Щаслива оселя")

21 квітня 2010, 19:00 871 Автор: Альберт Павлов www.deti.zp.ua Будиночок знаходиться в с. Калинівка Чернігівського району. У ньому в домашніх умовах проживають 12 сиріт з інвалідністю. Проект, як і раніше потребує підтримки!

Новини про створення будинку сімейного виховання для дітей-інвалідів в Калинівці

Потреби будиночка

Звіт про зібрані пожертви

Щасливий дім-1 - перший будинок Дитячого села, був відкритий 1 грудня 2011 року в селі Калинівка Чернігівського району Запорізької області. За допомогою небайдужих людей благодійний фонд «Щаслива дитина» відреставрував будинок Шмідта, побудований менонітами в кінці 19 століття. Сюди переселилися 9 дітей, які виховувалися в Чернігівському дитячому будинку-інтернаті. Створення Щасливого дому-1 показано у фільмі телеканалу BBC "Забуті діти України"

Діти опинилися в умовах максимально наближених до домашніх. Красиві кімнати, заняття з педагогом, реабілітологом, якісний медичний контроль здоров'я і регулярні прогулянки на свіжому повітрі дозволили вихованцям Щасливого дому зробити істотні зрушення в емоційному, інтелектуальному та фізичному розвитку.

Після того, як дитячий будинок в Калинівці вирішили перепрофілювати в психоневрологічний інтернат для дорослих, а дітей розподілити по іншим інтернатним закладам, співробітники благодійного фонду «Щаслива дитина» зробили відчайдушний крок для того, щоб жителі Щасливого будиночка залишилися в ньому і надалі. Загалом, надійшла пропозиція створити унікальний дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Ідея відгукнулася в серці Наталії Проданової, а її чоловік підтримав задум.

Так почалася нова історія Щасливого дому-1. Створенню ДБСТ для особливих діток заважала сила силенна бюрократичних нюансів, які були, хоч і з великими труднощами, успішно здолані. 2 березня 2017 року було створено перший в Запорізькій області дитячий будинок сімейного типу для дітей з обмеженими можливостями. У родині Проданових виховуються 11 особливих дітей, пропонуємо вам познайомитися з ними ближче.

Максим («Балабась») - напевно найпозитивніший житель Щасливого дому-1. Він відкритий, добрий і любить обніматися. Цей юнак виріс у Калинівському інтернаті. Юний Балабась був хорошим помічником у нянечок. Діти й дорослі завжди посміхаються при згадці сонячного хлопця Макса. Незважаючи на те, що він не володіє мовою, емоційне обличчя, жива міміка і хороша жестикуляція дозволяють точно доносити думки, почуття і потреби Максима.

Артем - найрозумніша дитина в сім'ї. Він володіє арифметичними навичками, знає букви, розмовляє. Мабуть, найважливішим проривом у житті хлопця стало уміння ходіння. За рік сімейного життя Артем повністю перейшов на ходіння з паличкою, залишивши позаду інвалідний візок. Тьома впевнено користується комп'ютером, і завжди може підтримати бесіду.

Саша - ще один сонячний юнак. Він любить грати в активні ігри, танцювати і веселитися. Слово, яким можна характеризувати цього хлопця - ніжність. Він відкритий до нових знайомств і творчості. Якщо чесно, особливості цього парубка не так і сильно кидаються в очі, молода людина, оточена батьківською турботою активно розвивається та соціалізується.

Жора - сонячний хлопець, що вміє ніжно обіймати. Він стриманий і усміхнений, може розтопити будь-яке, навіть саме крижане серце. Хлопець одночасно скромний і товариський, любить грати з іншими дітьми, займатися рукоділлям та спортом.

Олег - інтелігентний молодий чоловік. Найчастіше він зустрічає нас з книгою або ручкою в його красивих руках. Цей добрий хлопець завжди готовий допомогти своїм братам і сестрам. Якби не його особливості, Олег міг би стати лікарем. Хлопець в захваті від цієї професії.

Віра - дівчинка, що виросла в Калинівці. Вона не володіє мовними навичками, але зрозуміти її дуже просто! Віра дуже активна і життєлюбна. Їй цікаво абсолютно все! Незважаючи на фізичні обмеження, вона швидко переміщується по кімнаті, залазить на диван, з легкістю може добути заборонену цукерку. Вірочка любить позувати і розглядати фотографії, а ще дівчина любить музику, гойдалки та спілкування.

Женя - тиха і скромна дівчинка. Сонячна дитина найчастіше занурена в себе. Вона може займатися діяльністю, що вимагає монотонної зосередженості. Працювати з бісером їй звичайно, важкувато, а от збирати конструктор вона може з великою працьовитістю. Женя повністю занурюється в процес і не відволікається на сторонні подразники.

Катя - тендітна дівчина з тілом і свідомістю маленької дитини. Її складно помітити серед галасливих і життєрадісних жителів першого Щасливого дому. Вона мовчазно занурена всередину себе. Катя дивиться на метушливі рухи своїх братів та сестер крізь призму свого внутрішнього світу. Про неї з ніжністю піклуються старші брати і прийомні батьки.

Процес реконструкції зайняв півтора роки, вартість разом з меблями і павільйоном - близько 900 тис. гривень.

Урочисте відкриття будиночка 1 грудня 2011

 

Так виглядав будинок Шмідта на початку 20 століття і на початку 21 століття. Перший господар будинку і не підозрював, що через сто років ця будівля може стати домом для дев'ятьох дітей з особливими потребами

СЛАЙД-ШОУ ПРО ХІД РОБІТ:

Клікніть мишкою по зображенню щоб подивитися слайдшоу (фотогалерею) про хід робіт

Вид будиночка з добудованою котельнею - 1 березня 2018

Відео, зняте в грудні 2017 у Щасливих домах-1 і 2 в Калинівці

Для того, щоб подарувати дітям можливості для розвитку, нам необхідна ваша допомога.

Потреби Щасливого дому-1:

- Оплата двох додаткових вихователів (без цього у вихідні дні ввечері діти перебуватимуть лише з однією штатною нянею, яка фізично не зможе приділити достатньо уваги кожній дитині) - 3700 грн. в місяць на одного вихователя;

- Оплата послуг логопеда і реабілітолога;

- Фінансова допомога на проведення екскурсій дітлахів в Запоріжжя та Бердянськ (цирк, зоопарк, музеї, море) - 600-1000 грн. одна поїздка;

- Купівля саджанців винограду і плодових дерев для посадки поблизу будиночка;

- Сарай 3 * 5 м для господарського інвентаря та домашніх тварин;

- Кондиціонери з функцією обігріву;

- Система сонячних водонагрівачів і опалення на основі теплових насосів;

- Спортивні товари, м'ячі;

- Басейн (бажано - пластикова чаша);

- Якісний одяг і взуття;

- Зошити, папір, фарби, олівці, фломастери, крейда та інші канцтовари;

- Наочні посібники для навчання грамоті (звукова азбука, таблиці, плакати);

- Розвиваючі дерев'яні та пластмасові конструктори, ігри.

Дуже потрібні волонтери на вихідні дні або канікули (фонд може посприяти проїзду та проживанню). В обов'язки волонтерів входить спілкування та ігри з дітьми, допомога в прогулянках на свіжому повітрі.

Будь ласка, перед покупкою подарунків дітям обов'язково проконсультуйтеся з співробітниками фонду!

Способи перерахування пожертвувань для створення сімейного дитячого будинку для дітей-інвалідів (перевід на рахунок фонду, Webmoney, PayPal, Privat24 і інші)

До речі - наш фонд забезпечує повну звітність про пожертвування.

Дуже дякуємо!

Ми будемо раді відповісти на будь-які ваші питання - телефонуйте або пишіть нам, а краще - самі приїжджайте в Калинівку!

З повагою,

Альберт Павлов, info [at] deti.zp.ua

БФ «Щаслива дитина»

+3 8 066 513 34 35

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Олексій Марчук
Олексій Марчук

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз
Марія Ківнюк
Марія Ківнюк

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

864 831

Витрати фонду в 2024
28 хворим дітям 364 642 грн.
Мед. обладнання: 51 157 грн.
Гуманітарна допомога: 487 787 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 011 152 грн.
Дитячому экоселу: 20 005 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 25 377 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 272 295 грн.
Службові витрати: 179 196 грн.
Загалом витрат: 2 419 273 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

140 027 660