Дети Запорожья лого

Свято творчості, натхнення та майстерності у Хортицькому навчально-реабілітаційному багатопрофільному коледжі

8095 : Григор`єва Інна www.deti.zp.ua У червні 2008 року в Хортицькому навчально-реабілітаційному багатопрофільному коледжі відбувся захист дипломних робіт випускників одного з відділеннь «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». Ця подія стала справжнім святом для всіх присутніх!

Так відбулося, що до Хортицького навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру я збиралась з одного приводу, та дуже несподівано для себе була запрошена його директором Нечипоренко Валентиною Василівною відвідати одну дивну подію, яка відбулася 30 червня в актовій залі цього закладу. Цією подією був захист дипломних робіт випускників одного з відділень Центру «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», спеціалізації «Живопис» та «Художнє ткацтво», який насправді став справжнім святом для всіх присутніх!

Скажу правду: Хортицький навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр став справжнім відкриттям! Настільки вразив сам заклад, його чудовий колектив, а, насамперед та подія, яку мені випало щастя відвідати, її чудова атмосфера оспівування української творчості, культури та історії, що навіть інакше не змогла викласти свої почуття ніж рідною українською мовою (зазвичай спілкуюсь російською).

Це було свято краси та гармонії, багатства духовного світу людини, любові до рідного краю, великої поваги до її культурної та історичної спадщини, співучої української мови (до речі, якою і проходив захист дипломних робіт), свято доброти, творчості, натхнення!

Здається, саме місцезнаходження Центру – острів Хортиця - як славетний символ всього українського, ніби сприяє відродженню у людей національного самовідчуття, поваги до глибоких культурних традицій української нації, а звідси – гордості за те, що ми - українці!

Саме з такою гордістю та любов'ю захищали свої дипломні проекти шестеро випускників відділення «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» і кожна робота так або інакше була пов'язана з самовираженням кожного з учнів як українця.

Хочу сказати, що на протязі всього часу, що відбувався захист, були такі моменти, коли і у батьків, і у викладачів, у присутніх гостей та і у самих випускників наверталися сльози на очі - настільки переповнювали почуття! Одразу було зрозуміло, скільки любові, зусиль доклав весь колектив Центру, щоб виховати таких учнів! Кожен з них - яскрава особистість, з величезним творчим потенціалом.

Ще раз підкреслю, що мене особисто порадувало: крізь захист кожного з дітей своєї кваліфікаційної роботи нібито тонким мереживом проходила тема любові до України, до рідного краю, оспівувалась краса і гармонія української творчості. Освітлюючи свою тему, кожен з випускників супроводжував захист дипломної роботи зв'язаними по змісту українськими віршами, піснями, відеосюжетами.

Також приємно вразили глибокі знання учнів з історії Запорізького краю, розвитку мистецтв в Україні і, звичайно ж, міцні знання з своїх спеціалізованих предметів - живопису, художньому ткацтву, на яких і будувались їх доповіді. Кожен з учнів чітко та грамотно формулював думки, відстоював свою точку зору. На питання рецензентів випускники відповідали аргументовано, виявляючи вміння добре аналізувати та робити висновки.

В своїх цікавих доповідях учні пояснювали, чому саме вони обрали такий сюжет, які техніки використовували при створенні робіт, де їхні твори могли б знайти найкраще естетичне застосування.

Дуже запам'яталось чудове оформлення захисту: на великий екран проектувались тематичні кадри по сюжету робіт, які ілюструвались українськими піснями, віршами, а також живописними краєвидами нашої батьківщини. Враховуючи, що серед присутніх на цьому заході були люди, які погано чують, тексти захисту дипломних робіт також проектувалися на екран.

Але ж насамперед дипломні роботи учнів - картини та гобелени - це поза сумнівом дуже талановиті вироби молодих майстрів!

Чудова робота Бобченко Віталія – декоративне панно «А у селах у веселих і люди веселі».

Надзвичайні кольори, чудовий життєрадісний сюжет!

Свою роботу захищає Колоїз Юлія: "Я візьму той рушник, простелю наче долю"

Рецензент Свістун Світлани дає високу оцінку її роботі "Сільський пейзаж"

Декоративна композиція Горішні Тетяни "Бузковий сонет"

Гобелен "Дивний гомін поля" та майстриня Бережко Альона з мамою

Всі випускники отримали від комісії найвищий бал та здобули освітньо-кваліфікаційний ступінь молодшого спеціаліста.

А потім були слова вдячності викладачам, керівникам проектів, рецензентам, адміністрації Центра та батькам, привітання з закінченням коледжу, сльози радості, квіти, фотографування на пам'ять...

Ось і закінчилося свято. Та нехай для цих талановитих дітей увесь їхній життєвий та творчий шлях буде святом!

Кращі роботи студентів коледжу з різних видів мистецтва представлені в художньому музеї ХНРБЦ.

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Андрей Бойченко
Андрей Бойченко

Эмбриональная опухоль ЦНС

Помочь сейчас
Никита Зуенко
Никита Зуенко

Опухоль малого таза, брюшной области

Помочь сейчас
Виолетта Юрченко
Виолетта Юрченко

Хроническая болезнь почек, 5 стадия

Помочь сейчас

В 2021 вы помогли на сумму, грн.

2 949 053

Расходы фонда в 2021
147 больным детям 1 712 206 грн.
Мед. оборудование: 31 868 грн.
Детдомам для инвалидов: 372 428 грн.
Детcкому экоселу: 93 926 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 19 042 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 15 280 грн.
Служебные расходы: 275 375 грн.
Всего расходов: 2 675 840 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

81 401 846

Ребенку нужна семья