x

Свято творчості, натхнення та майстерності у Хортицькому навчально-реабілітаційному багатопрофільному коледжі

У червні 2008 року в Хортицькому навчально-реабілітаційному багатопрофільному коледжі відбувся захист дипломних робіт випускників одного з відділеннь «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». Ця подія стала справжнім святом для всіх присутніх!
Автор: Григор`єва Інна, www.deti.zp.ua Опубликовано: 11 июля 2008, 12:00 7919

Так відбулося, що до Хортицького навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру я збиралась з одного приводу, та дуже несподівано для себе була запрошена його директором Нечипоренко Валентиною Василівною відвідати одну дивну подію, яка відбулася 30 червня в актовій залі цього закладу. Цією подією був захист дипломних робіт випускників одного з відділень Центру «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», спеціалізації «Живопис» та «Художнє ткацтво», який насправді став справжнім святом для всіх присутніх!

Скажу правду: Хортицький навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр став справжнім відкриттям! Настільки вразив сам заклад, його чудовий колектив, а, насамперед та подія, яку мені випало щастя відвідати, її чудова атмосфера оспівування української творчості, культури та історії, що навіть інакше не змогла викласти свої почуття ніж рідною українською мовою (зазвичай спілкуюсь російською).

Це було свято краси та гармонії, багатства духовного світу людини, любові до рідного краю, великої поваги до її культурної та історичної спадщини, співучої української мови (до речі, якою і проходив захист дипломних робіт), свято доброти, творчості, натхнення!

Здається, саме місцезнаходження Центру – острів Хортиця - як славетний символ всього українського, ніби сприяє відродженню у людей національного самовідчуття, поваги до глибоких культурних традицій української нації, а звідси – гордості за те, що ми - українці!

Саме з такою гордістю та любов'ю захищали свої дипломні проекти шестеро випускників відділення «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» і кожна робота так або інакше була пов'язана з самовираженням кожного з учнів як українця.

Хочу сказати, що на протязі всього часу, що відбувався захист, були такі моменти, коли і у батьків, і у викладачів, у присутніх гостей та і у самих випускників наверталися сльози на очі - настільки переповнювали почуття! Одразу було зрозуміло, скільки любові, зусиль доклав весь колектив Центру, щоб виховати таких учнів! Кожен з них - яскрава особистість, з величезним творчим потенціалом.

Ще раз підкреслю, що мене особисто порадувало: крізь захист кожного з дітей своєї кваліфікаційної роботи нібито тонким мереживом проходила тема любові до України, до рідного краю, оспівувалась краса і гармонія української творчості. Освітлюючи свою тему, кожен з випускників супроводжував захист дипломної роботи зв'язаними по змісту українськими віршами, піснями, відеосюжетами.

Також приємно вразили глибокі знання учнів з історії Запорізького краю, розвитку мистецтв в Україні і, звичайно ж, міцні знання з своїх спеціалізованих предметів - живопису, художньому ткацтву, на яких і будувались їх доповіді. Кожен з учнів чітко та грамотно формулював думки, відстоював свою точку зору. На питання рецензентів випускники відповідали аргументовано, виявляючи вміння добре аналізувати та робити висновки.

В своїх цікавих доповідях учні пояснювали, чому саме вони обрали такий сюжет, які техніки використовували при створенні робіт, де їхні твори могли б знайти найкраще естетичне застосування.

Дуже запам'яталось чудове оформлення захисту: на великий екран проектувались тематичні кадри по сюжету робіт, які ілюструвались українськими піснями, віршами, а також живописними краєвидами нашої батьківщини. Враховуючи, що серед присутніх на цьому заході були люди, які погано чують, тексти захисту дипломних робіт також проектувалися на екран.

Але ж насамперед дипломні роботи учнів - картини та гобелени - це поза сумнівом дуже талановиті вироби молодих майстрів!

Чудова робота Бобченко Віталія – декоративне панно «А у селах у веселих і люди веселі».

Надзвичайні кольори, чудовий життєрадісний сюжет!

Свою роботу захищає Колоїз Юлія: "Я візьму той рушник, простелю наче долю"

Рецензент Свістун Світлани дає високу оцінку її роботі "Сільський пейзаж"

Декоративна композиція Горішні Тетяни "Бузковий сонет"

Гобелен "Дивний гомін поля" та майстриня Бережко Альона з мамою

Всі випускники отримали від комісії найвищий бал та здобули освітньо-кваліфікаційний ступінь молодшого спеціаліста.

А потім були слова вдячності викладачам, керівникам проектів, рецензентам, адміністрації Центра та батькам, привітання з закінченням коледжу, сльози радості, квіти, фотографування на пам'ять...

Ось і закінчилося свято. Та нехай для цих талановитих дітей увесь їхній життєвий та творчий шлях буде святом!

Кращі роботи студентів коледжу з різних видів мистецтва представлені в художньому музеї ХНРБЦ.


Данная статья принадлежит к категориям:
     Украина      Больные дети  Хортицький навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:

Маша Зозуля

Маша Зозуля

Cиндром Вольфа-Хиршхорна

Марк Бондарев

Марк Бондарев

Муковисцидоз

Настя Липка

Настя Липка

Микроцефалия, спастический тетрапарез, артрогрипоз, ЗПРР


В 2020 вы помогли на сумму 6 734 876 гривен

Расходы фонда в 2020

153 больным детям: 3 848 955 грн.
Мед. оборудование: 249 664 грн.
Детдомам для инвалидов: 745 552 грн.
Детcкому экоселу: 372 898 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 153 318 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 220 283 грн.
Служебные расходы: 681 951 грн.
Всего расходов: 6 505 912 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 76 964 107  гривен

Дитині потрібна родина: Богдан

Дитині потрібна родина: Богдан

Ребенку нужна семья: Даяна

Ребенку нужна семья: Даяна

Ребенку нужна семья: Юлия П.

Ребенку нужна семья: Юлия П.