Діти Запоріжжя лого

Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

У розташованій в 7 км від Гуляйполя школі-інтернаті живе і навчається понад 167 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що мають особливості інтелектуального розвитку.

Новини та статті про Гуляйпільський інтернат

Чого потребує інтернат?

Звіт про зібрані пожертвування

Серед розкішної зелені кленів, каштанів і тополь на широких просторах Гуляйпільщіни височить ошатна будівля з великими вікнами, довгими коридорами, затишними класами.

Це комунальний заклад Запорізької обласної ради "Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Свою історію школа починає з 1955 року, коли обласний відділ освіти відкрив інтернат з російською мовою навчання для дітей з фізичними та розумовими вадами в приміщенні колишнього педагогічного училища. Директором школи призначили Циганенко Г.А., колишнього директора дитячого будинку.

У школі навчалося 120 учнів. Дружний, працьовитий колектив робив усе, щоб діти отримали тепло, турботу, знання. Крім навчання грамоти, дітей вчили столярній, швейній справі. У вільний від уроків час дітей вчили в'язанню, вишиванню, різьбленню по дереву.

Влітку 1967 року школу-інтернат перевели в приміщення, яке знаходиться в степу за 7 кілометрів від міста. Це була білокам'яна будівля з красивими спальними кімнатами, просторими класами, спортзалом, актовим залом, майстернями і восьмиквартирним будинком для вчителів. Не було лише дороги до школи з твердим покриттям.

Тепер в школі вже (станом на 05.08.2020 р) 167 учнів, 72 з яких - сироти. Це україномовна школа. У спадок школі перейшло і 35 га землі, сад.

Вчилися в інтернаті переважно сільські діти. Вони мали можливість вчитися не тільки столярної і швейної справи, а й сільськогосподарчого ремесла, так як брали участь в різних сільськогосподарських роботах разом з дорослими. Щоб кожен учень міг обрати спеціалізацію , яка відповідала б його можливостям, ввели ще взуттєву справу, слюсарну, палітурно-картонажну, штукатурно-малярську. Обладнані відповідні майстерні, в яких працюють кваліфіковані вчителі.

Та не дивлячись на те, що школа знаходиться далеко від міста, педагогічний колектив проявляє творче ставлення до праці, велику турботу про вихованців, створює всі умови для їх навчання, виховання, різнобічної підготовки до самостійного життя та працевлаштування. У 80-х роках до спального корпусу добудували їдальню.

Йдучи назустріч батькам, дітям, з ініціативи вчителів Шингур І.І., Петелька М.М. за підтримки директора школи Столяренко А.Л. в 1995 році в школі було відкрито 10 клас з підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського профілю категорії "А". Це єдина допоміжна школа в країні, яка дає таку професію випускникам. У 10 клас приїжджають на навчання кращі випускники з допоміжних шкіл Запорізької області. За ці роки школа підготувала 147 трактористів, серед яких є такі, якими пишається школа. Про них пише місцева преса.

Протягом всіх років трудове навчання і виховання в школі було пріоритетним. Саме з трудового навчання та виховання школа неодноразово ділилася досвідом на обласних і республіканських семінарах. Рішенням десятої сесії Запорізької обласної ради від 10.06.2004 р №20 школу реорганізовано в комунальний заклад "Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У школі працює в основному стабільний колектив педагогів, медичних працівників, обслуговуючого персоналу, який постійно намагається створювати нормальні умови, підтримувати обстановку психічного спокою, проявляти батьківську турботу про дітей, щоб вони відчували себе як в одній великій родині.

Восени 2005 року колектив педагогів і дітей відсвяткував піввіковий ювілей школи-інтернату. Сьогодні школа є навчально-виховним центром, в якому створені умови для навчання і виховання, професійної підготовки дітей-сиріт з особливими потребами. У школі працює 73 педагога і 68 тех. персоналу.

Школі є чим пишатися. Основна частина випускників і діти-сироти продовжують вчитися в ПТУ, нормально адаптуються в суспільстві, влаштовують особисте життя. А це значить, що школа-інтернат свою функцію виконує.

Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

Адрес: Адреса: Україна, 70803, с. Залізничне, вул. Школа-інтернат 2, Запорізька область, Гуляйпільський район

Телефон Директора: Столяренко Сергія Анатолійовича: +380 (0645) 4 13 47.

E-mail: gplinternat@zp.ukrtel.net либо glpinternat@gmail.com

Веб-сайт школи: www.glp-internat.zp.ua

Якщо ви хочете зробити подарунок для цієї установи, будь ласка зв'яжіться з адміністрацією і уточніть, в чому саме зараз потребує інтернат.

Будь ласка, повідомляйте директору інтернату і співробітників фонду про кожну пожертву на благодійний рахунок.

Звіт про зібрані пожертвування

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Кирило Кулинич
Кирило Кулинич

Периферичний парез правої стопи

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

3 617 164

Витрати фонду в 2024
64 хворим дітям 1 200 063 грн.
Мед. обладнання: 88 381 грн.
Гуманітарна допомога: 1 038 608 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 586 776 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 161 681 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 686 953 грн.
Службові витрати: 615 571 грн.
Загалом витрат: 5 504 307 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

142 897 228