Діти Запоріжжя лого

Дитяче екосело 2020: підсумки, висновки, звіти та плани

1 січня 2021, 20:00 330 Автор: Юлія Павлова Як і для всіх мешканців нашої планети, 2020 рік виявився не дуже простим, але в той же час дуже корисним та повчальним

Дитяче екосело екопоселення для сиріт

Цей рік для проекта Дитяче екосело в Українці був про людей, про оновлення, про нові можливості, про гнучкість та адаптацію. В цьому році ми знов зіткнулись з людським фактором, з комунікаційними труднощами, з болем, від взаємодії з людьми, які не розуміють ідеї та задачі проекту.

А тепер про прекрасне

Глобальний нокдаун на початку весни подарував нам технології онлайн освіти. Для нас, як для проекту в сільській місцевості – це немов ковток свіжого повітря. Тепер наші діти можуть вивчати англійську, програмування, працювати з вузькими спеціалістами, залишаючись в комфортних для себе умовах.

Новий мешканець

В цьому році ми не будували нові будинки, а облаштовували ті, що вже є, наповнювали їх красою та затишком. Так в люблячий родині Лілії Тімофеевої з’явився новенький. Малому Сашку тільки-но виповнився 1 рік. В родині він об’єднався зі своїми рідними сестрами та братиком.

Життя стало кращім, а побут – комфортнішим

Революційним проривом в житті поселення стало те, що ми підключили газ. Більше ніяких жахливих, важких та небезпечних балонів! Також нема потреби щодня вмикати твердопаливний котел та заготовлювати дрова. Принаймні в ті часи, коли немає страшних морозів.

Щоб мінімізувати тепловтрати, ми зробили утеплення стіни одного з домов. Також, мешканці поселення використовують сучасні екологічні технології, такі як сонячні колектори, завдяки цьому у родин є безкоштовна гаряча вода з квітня по жовтень.

Краса та безпека

Як ви знаєте на нашій території є басейн та малюки. Тож ми зробили огорожу, навкруги, що надійно захищає іх від несанкціонованої взаємодії.

Ми продовжуємо саджати хвойники та квіти. В цьому році ми вже куштували перші плоди з нашого молодого саду. Також ми працюємо над якістю наших клумб, збільшуючи та наповнюючи їх.

Нові будинки

Наразі ми працюємо над двома будівлями. Це наш домік-музей «Мумі Дом» та ще одна невеличка хатинка, яку ми доводимо до ладу власноруч. Згодом тут зможуть жити нові родини, волонтери, відвідувачі поселення, потенційні учасники проекту, люди, які вийдуть з ПНІ, тощо.

Нові друзі та медійна присутність

Треба зізнатися, що ми трохи зникли з етеру в 2017-2019 роках, по проживали важкі часи, треба було багато чого обдумати, прожити та зробити висновку. Але в цьому році ми знову в строю!

Найбільш яскравим нашим гостем був проект «Дома краще» від славнозвісних «Орла та рєшки». Ми були дуже здивовані та раді, що зацікавили зіркових гостей. Такж ми дуже вдячні журналістам «Суспільного Запоріжжя» та «ТВ-5 Запоріжжя» за співпрацю, за висвітлення проблем, потреб та досягнень нашого проекту.

Також в 2020 році ми дебютували у створенні авторського відео контенту, але для нас то ще велика зона росту.

Дякуємо всім недійним особам за то, що допомагаєте висвітлити ідею проекту, вона проста і зрозуміла: кожній дитині потрібна родина, в якій буде безпечно, де вона зможе зцілити сирітські рани та знайти своє місце в цьому бурхливому житті.

Наші задачі 2021

Ми налаштовані продовжувати розпочате! Будувати нові будинки, знаходити адекватні родини, залучати цікавих людей. Приймати нових дітей. Ми розмірковуємо над розвиваючою програмою та над ідеєю якісного психологічного супроводу наших родин. Тож будемо втілювати ці задумки в життя.

І нехай наш проект перетвориться в місто-сад, і посеред українського степу знайдуть родину поранені сирітством діти. Вулицями будуть гуляти здорові та ситі тварини, а батьки будуть проживати кожен день з вдячністю та любов’ю. Нехай так і буде!

З вдячністю!

Всі наші мрії, ідеї та проекти реалізуються завдяки вам, дорогі люди! Всім, хто підтримує нас фінансово, інформаційно, емоційно, мі кажемо: Дякуємо!

Ми всі пливемо в одному човні і робимо спільну справу. Всі наші досягнення – це результат якісної взаємодії.

Ми їдемо в Новий рік зі сподіваннями, досвідом та вдячністю, а ще з великою любов’ю до життя, дітей та лагідному Всесвіту.

Приєднуйтесь до сторінки екосела у Facebook, а також пишить, дзвонить на Viber +3 8 066 513 34 35

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Віолетта Юрченко
Віолетта Юрченко

Хронічна хвороба нирок, 5 стадія

Допомогти зараз

У 2022 ви допомогли на суму, грн.

23 558 405

Витрати фонду в 2022
144 хворим дітям 3 232 432 грн.
Мед. обладнання: 475 181 грн.
Гуманітарна допомога: 6 544 063 грн.
Дітям з інвалідністю: 9 312 312 грн.
Дитячому экоселу: 503 243 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 1 039 147 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 104 004 грн.
Службові витрати: 950 508 грн.
Загалом витрат: 22 269 846 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

111 184 103

Дитині потрібна родина