Фото з сайту https://www.acco.org/
Я багато разів замислювався про те, що 30-40% продукції в супермаркеті - мотлох, без якого я особисто, та й безліч інших людей, може обійтися. Або купити аналогічні продукти набагато дешевше. Це майже вся прикасова зона, багато напоїв, спиртне, цигарки. І за статистикою, на алкоголь і тютюн припадає близько 23% продуктових витрат середнього українця, а якщо додати сюди безалкогольні напої і каву, то це близько 30% від усіх витрат. Або мільярди гривень в масштабах всієї країни. При цьому, в середньому українець направляє на благодійність близько 50 грн. в місяць (30% людей взагалі не займаються благодійністю), а середній курець витрачає на цигарки не менше 1000 грн. у місяць.
Фото з сайту Сегодня
Для чого я все це пишу? Я не настільки наївний, щоб припускати, що завтра кожен з нас перестане витрачати гроші на алкоголь, цигарки, солодощі, каву, безглуздий шопінг або ще якісь речі, які йому приносять радість. Це важко, і це утопічна ідея.
В середньому українці витрачають на алкоголь та цигарки в 40 разів боільше, ніж на благодійність
Але кожен може задуматися про структуру своїх витрат, і спробувати змінити їх в сторону людяності. Здійснюючи покупки, подумайте про те, що перемогти рак та інші важкі недуги, подолати злидні і сирітство зможуть лише наші скоординовані зусилля. Витрачаючи наші ресурси на другорядні речі, ми приймаємо той факт, що тисячі дітей і дорослих вмирають в муках від хвороб, не маючи коштів на оплату лікування. І ми не можемо застрахувати себе або своїх близьких від хвороби. А це означає, що якщо нам знадобитися допомога, то і наші благання про допомогу можуть не бути почуті.
Фото з сайту The wall street journal
Хворий на рак людина і його близькі готові пожертвувати багато чим, готові жити в наметі, харчуватися однією крупою і терпіти будь-які матеріальні нестатки, аби повернути здоров'я і зберегти життя. Але порятунок можливий, лише якщо ці благання про допомогу почують інші люди.
Таким чином, до Всесвітнього дня онкохворої дитини 15 лютого , закликаю всіх, незалежно від рівня доходу, хоча б трохи обмежити свої потреби і допомогти нам врятувати онкохворих дітей. Адже відкинути зайве заради головного - розумне рішення мудрої людини.
Нагадаю, що ми звітуємо по кожній гривні і 100% коштів цього напрямку витрачаємо на лікування онкохворих дітей.
З повагою, Альберт Павлов, президент фонду "Щаслива дитина"