Діти Запоріжжя лого

Алгоритм добра

22 березня 2021, 19:30 922 Автор: Альберт Павлов deti.zp.ua Що ефективніше для допомоги людям - збирати пожертвування, змінювати державну систему або впроваджувати інновації у всіх сферах життя?

Коли ти програмуєш або займаєшся технічною творчістю, ти намагаєшся з хаосу, розрізнених блоків створити працюючий механізм, нову сутність, що володіє корисними властивостями. У процесі створення йде невидима боротьба з хаосом, здається, що борешся з якоюсь неприборканою особистістю, яка проявляється несподіваними глюками, помилками, непередбачуваною поведінкою. Але поступово ти "причісуєш" свою програму, і вона починає видавати той результат, який ти і хотів. Зрештою ти досягаєш задуманого. З хаосу народився новий продукт, і це дарує незвичайну радість.

Думаю, схожі почуття переживають всі творчі люди - не тільки письменники і поети, музиканти та кінорежисери, а й інженери, винахідники, лікарі, вчені ... напевно і двірники теж, на якомусь своєму рівні.

Коли ти намагаєшся щось змінити або створити в суспільній системі - все набагато складніше. На відміну від комп'ютера, який просто виконує прописаний алгоритм, людський фактор передбачити складно, адже люди можуть діяти всупереч логіці і здоровому глузду. По суті, вирішуєш рівняння з купою невідомих.

За прожиті мною роки я дещо зрозумів не тільки в програмуванні, але і в охороні здоров'я, благодійності, соціальному захисті. Я і мої колеги в Благодійному фонді "Щаслива Дитина" придумували алгоритми роботи в цих напрямках, намагалися розібратися в причинах проблем і способи їх усунення. Фонд і благодійність як інструмент покращення ситуації - працює, допомагає рятувати життя і здоров'я конкретних людей, але він не є панацеєю.

Припустимо, наша мета - допомогти людям з важкими захворюваннями і залучити більше ресурсів в медицину, то який із способів найбільш ефективний:

- просто збирати благодійні пожертвування;

- впливати на політику держави (економне використання вже наявних ресурсів і виділення медицини в пріоритет державних витрат);

- впроваджувати різні інновації в самих різних областях, які в підсумку дадуть можливість щорічно заощаджувати або додаткові фінансові ресурси, які можна буде направити на медицину (наприклад, якщо інформатизація і електронний документообіг заощаджує кошти на проїзд і робочий час, утеплення лікарень дозволяє направляти зекономлені кошти на медикаменти і зарплати лікарям, і т.д.).

З одного боку, державний бюджет в сотні і тисячі разів перевищує ресурси всіх українських фондів, і там є що оптимізувати. З іншого - державна машина поводиться як монстр, і зусилля окремих волонтерів та організацій десятиліттями можуть не давати ніяких змін в держ. політиці.

Ще одна дилема: Що правильніше - надати помірну допомогу максимальній кількості людей, або сконцентруватися на кількох людей, але допомогти їм повністю впоратися з їх бідою? Іншими словами, зібрати мільйони для порятунку одного життя, або збирати менші суми, але вирішувати невеликі, але важливі проблеми в житті сотень і тисяч людей?

Або: реалізувати свій невеликий проект в масштабах села, міста, або спробувати зрушити махину і змінити всю систему (наприклад, реформувати інтернати для дітей і дорослих).

На мою думку, визначення оптимальної стратегії і вибір напрямку для докладання зусиль - цікаве завдання для дослідника, на стику математики, психології, соціології та політики.

Я не перестаю задавати собі ці питання. Якщо хтось із вас теж задавався подібними речами - пишіть, давайте ділитися досвідом.

З повагою,

Альберт Павлов, директор фонду "Щаслива дитина"

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Іван Бабіч
Іван Бабіч

ДЦП, Сенсоневральна глухота IV ступеня

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

988 966

Витрати фонду в 2024
28 хворим дітям 371 579 грн.
Мед. обладнання: 51 157 грн.
Гуманітарна допомога: 495 217 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 021 800 грн.
Дитячому экоселу: 20 005 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 28 227 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 277 202 грн.
Службові витрати: 179 196 грн.
Загалом витрат: 2 452 064 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

140 144 127