Діти Запоріжжя лого

Алгоритм добра

22 березня 2021, 19:30 93 Автор: Альберт Павлов deti.zp.ua Що ефективніше для допомоги людям - збирати пожертвування, змінювати державну систему або впроваджувати інновації у всіх сферах життя?

Коли ти програмуєш або займаєшся технічною творчістю, ти намагаєшся з хаосу, розрізнених блоків створити працюючий механізм, нову сутність, що володіє корисними властивостями. У процесі створення йде невидима боротьба з хаосом, здається, що борешся з якоюсь неприборканою особистістю, яка проявляється несподіваними глюками, помилками, непередбачуваною поведінкою. Але поступово ти "причісуєш" свою програму, і вона починає видавати той результат, який ти і хотів. Зрештою ти досягаєш задуманого. З хаосу народився новий продукт, і це дарує незвичайну радість.

Думаю, схожі почуття переживають всі творчі люди - не тільки письменники і поети, музиканти та кінорежисери, а й інженери, винахідники, лікарі, вчені ... напевно і двірники теж, на якомусь своєму рівні.

Коли ти намагаєшся щось змінити або створити в суспільній системі - все набагато складніше. На відміну від комп'ютера, який просто виконує прописаний алгоритм, людський фактор передбачити складно, адже люди можуть діяти всупереч логіці і здоровому глузду. По суті, вирішуєш рівняння з купою невідомих.

За прожиті мною роки я дещо зрозумів не тільки в програмуванні, але і в охороні здоров'я, благодійності, соціальному захисті. Я і мої колеги в Благодійному фонді "Щаслива Дитина" придумували алгоритми роботи в цих напрямках, намагалися розібратися в причинах проблем і способи їх усунення. Фонд і благодійність як інструмент покращення ситуації - працює, допомагає рятувати життя і здоров'я конкретних людей, але він не є панацеєю.

Припустимо, наша мета - допомогти людям з важкими захворюваннями і залучити більше ресурсів в медицину, то який із способів найбільш ефективний:

- просто збирати благодійні пожертвування;

- впливати на політику держави (економне використання вже наявних ресурсів і виділення медицини в пріоритет державних витрат);

- впроваджувати різні інновації в самих різних областях, які в підсумку дадуть можливість щорічно заощаджувати або додаткові фінансові ресурси, які можна буде направити на медицину (наприклад, якщо інформатизація і електронний документообіг заощаджує кошти на проїзд і робочий час, утеплення лікарень дозволяє направляти зекономлені кошти на медикаменти і зарплати лікарям, і т.д.).

З одного боку, державний бюджет в сотні і тисячі разів перевищує ресурси всіх українських фондів, і там є що оптимізувати. З іншого - державна машина поводиться як монстр, і зусилля окремих волонтерів та організацій десятиліттями можуть не давати ніяких змін в держ. політиці.

Ще одна дилема: Що правильніше - надати помірну допомогу максимальній кількості людей, або сконцентруватися на кількох людей, але допомогти їм повністю впоратися з їх бідою? Іншими словами, зібрати мільйони для порятунку одного життя, або збирати менші суми, але вирішувати невеликі, але важливі проблеми в житті сотень і тисяч людей?

Або: реалізувати свій невеликий проект в масштабах села, міста, або спробувати зрушити махину і змінити всю систему (наприклад, реформувати інтернати для дітей і дорослих).

На мою думку, визначення оптимальної стратегії і вибір напрямку для докладання зусиль - цікаве завдання для дослідника, на стику математики, психології, соціології та політики.

Я не перестаю задавати собі ці питання. Якщо хтось із вас теж задавався подібними речами - пишіть, давайте ділитися досвідом.

З повагою,

Альберт Павлов, директор фонду "Щаслива дитина"

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Максим Фітіскін
Максим Фітіскін

ДЦП, спастична диплегія.

Допомогти зараз
Денис Вечірній
Денис Вечірній

Гострий лімфобластний лейкоз, рецидив

Допомогти зараз

У 2021 ви допомогли на суму, грн.

3 027 148

Витрати фонду в 2021
149 хворим дітям 1 761 294 грн.
Мед. обладнання: 31 868 грн.
Будинкам для дітей з інвалідністю: 386 790 грн.
Дитячому экоселу: 121 592 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 21 769 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 15 280 грн.
Службові витрати: 326 752 грн.
Загалом витрат: 2 823 387 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

81 479 940

Дитині потрібна родина