Діти Запоріжжя лого

Про потреби та стан справ в окупованій громаді Василівського району Запорізької області

10 квітня 2022, 22:55 521 Автор: Альберт Павлов deti.zp.ua В останні тижні одним із завдань фонду була доставка ліків мешканцям окупованих сіл.

В останні тижні одним із завдань фонду була доставка ліків мешканцям окупованих сіл.

Фото з інтернет джерел

Роздольська громада Василівського району, в якій знаходиться Дитяче екосело, була окупована у перші тижні війни. Люди пережили жахливі дні і ночі із снарядами та ракетами, що пролітають над головами. У селі Любимівка постраждали кілька будинків, снаряд розірвався на подвір'ї місцевої школи та вибив вікна. Є інформація як мінімум про трьох загиблих мешканців громади.

Багато продуктів у селах стали дефіцитом, а ціни зросли у 2-3 рази. Розплатитись у магазині карткою практично неможливо. Постачання медикаментів, засобів гігієни практично зупинено. Все, що відбувається, можна назвати гуманітарною катастрофою.

Російські окупанти іноді прочісують села,обходять кожен будинок. На дорогах встановлені численні блокпости.

Останніми тижнями ми отримали десятки запитів від мешканців громади на доставку медикаментів та засобів гігієни. Практично щодня співробітники фонду відправляють із Запоріжжя з волонтерами посилки на Василівку, звідти вже сільські волонтери розвозять все по сім'ями. Весь цей процес таїть купу невизначеностей та складнощів – навіть у вільному від окупації Запоріжжі не всі медикаменти в наявності. Посилки вартістю десятки тисяч гривень можуть губитися, передаючись із машини в машину. Для проїзду до Василівки з Любимівки водій проходить принизливу процедуру огляду на блокпостах окупантів, його можуть роздягнути та шукати татуювання чи сліди від зброї.

Також зараз ми збираємо величезний список медикаментів для психоневрологічного інтернату з 230 підопічними, який також на окупованій території.

На щастя, десятки посилок вже доставлені, перераховано допомогу на карту десяткам багатодітних сімей, понад сотні людей вже отримали допомогу.

Співробітники фонду "Щаслива дитина" та волонтери роблять все можливе, щоб підтримати людей на окупованій території. І ми думаємо над тим, щоб збільшити масштаби допомоги та охопити інші громади. Будемо раді відповісти на запити активістів з окупованих громад.

Звичайно, для реалізації всього задуманого дуже потрібна підтримка благодійників із усього світу.

Допомогти легко на PayPal albert@deti.zp.ua або на рахунки фонду:

Будемо раді відповісти на запитання +380932663421 (Вайбер, WhatsApp)

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Артур Керімов
Артур Керімов

ДЦП, структурна епілепсія

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

7 487 732

Витрати фонду в 2023
79 хворим дітям 1 386 504 грн.
Мед. обладнання: 35 205 грн.
Гуманітарна допомога: 3 603 052 грн.
Дітям з інвалідністю: 2 237 581 грн.
Дитячому экоселу: 138 594 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 482 883 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 12 446 грн.
Службові витрати: 562 502 грн.
Загалом витрат: 8 469 938 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

130 424 590