Діти Запоріжжя лого

Вивозили силою і обманом: свідчення про депортацію українських дітей у рф

26 жовтня 2022, 22:25 661 Автор: Ірина Погоріла unian.ua Деякі з українських дітей, яких окупанти депортували у росію, розповіли, що їх вивозили силою.

Як війна впливає на прихисток дітей-сиріт в Україні

У рф усиновлення українських дітей подається як патріотичний акт

Кореспондентка газети поспілкувалась з кількома переселеними дітьми з Маріуполя та інших міст на Донбасі, яких окупанти примусово вивезли в росію, де їх змусили приймати російське громадянство та передали на опіку, чи усиновлення у російські сім’ї.

Лондонська кореспондентка Емма Бубола, яка протягом кількох місяців відстежувала долі українських дітей у росії, пише, що "за допомогою усиновлення росія перетворює українських дітей на воєнну здобич".

Деякі з українських дітей, яких окупанти депортували у росію, розповіли журналістці, що їх вивозили силою, чи обманом, обіцяючи в росії комфортне життя у нових родинах. "Ніхто мене не питав", – сказала у розмові 14-річна Аня, яка жила у дитячому будинку в Маріуполі. Аня втратила зв’язок зі своєю матір’ю в Україні і змогла його відновити лише за допомогою пошуків журналістки.

Як йдеться в статті, у росії усиновлення українських дітей подається як патріотичний акт. Передача дітей у російські родини та вручення їм російських паспортів широко висвітлюється на російському телебаченні. Посилаючись на розмови з українськими родинами та їхніми вивезеними дітьми, журналістка зазначила, що хоча багато дітей походять з дитячих будинків, але родичі або опікуни хочуть їх повернути.

"Це систематичне переселення є частиною ширшої стратегії російського президента Володимира Путіна щодо ставлення до України як до частини росії та розглядання його незаконного вторгнення як благородної справи. Його уряд використовував дітей – у тому числі хворих, бідних і сиріт – у рамках пропагандистської кампанії, яка представляє росію як благодійного рятівника", – йдеться у статті.

Українська влада заявила, що не всі діти, яких російська влада вивезла у росію, не мали батьків. Деякі їх втратили саме в результаті російських обстрілів, деякі були позбавлені батьківської опіки через те, що батьків арештувала російська влада.

Українська влада наголосила, що масове переміщення дітей є потенційним військовим злочином, незалежно від того, чи були діти сиротами.

Як росія вивозить українських дітей

1 вересня заступник голови Комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко заявив, що з початку повномасштабної війни щонайменше 557 тис. українських дітей були незаконно вивезені до росії.

11 вересня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про повернення в Україну з росії 31 вивезеної окупантами дитини.

За деякими даними, з початку повномасштабного вторгнення росія вивезла на свою територію понад 1,18 млн українців.

9 жовтня перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський зазначив, що окупанти можуть не повернути дітей, яких з Херсонської області вивозять до росії нібито на оздоровлення.

А 15 жовтня заступник офіційного представника Держдепартаменту Ведант Пател заявив, що за даними Держдепартаменту США, з початку вторгнення російських військ з України у віддалені райони росії були вивезені 260 тис. українських дітей.

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

4 672 367

Витрати фонду в 2024
65 хворим дітям 1 247 772 грн.
Мед. обладнання: 282 112 грн.
Гуманітарна допомога: 1 125 499 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 711 348 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 247 037 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 697 953 грн.
Службові витрати: 730 785 грн.
Загалом витрат: 6 170 331 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

143 952 432