Діти Запоріжжя лого

Говорили про проблему дітей-сиріт. Олена Зеленська зустрілася з Урсулою фон дер Ляєн у Києві

4 лютого 2023, 22:25 185 Автор: Юлія Найденко life.nv.ua Напередодні Європейського самміту до Києва прибула президентка Європейскої комісії Урсула фон дер Ляєн. Перед саммітом вона зустрілася у Києві з Оленою Зеленською.

Урслула фон дер Ляєн і Олена Зеленська (Фото:@Олена Зеленська/Telegram)

Урсула фон дер Ляєн і Олена Зеленська (Фото:@Олена Зеленська/Telegram)

Перша леді Олена Зеленська розповіла в соцмережах про свою зустріч із президенткою Європейської комісії Урсулую фон дер Ляєн. Темою зустрічі стала проблема українських дітей-сиріт, яких через війну в країні стало набагато більше. Вони обговорювали реформування українських будинків для дітей-сиріт і перша леді запросила поділитися досвідом Європейського союзу за цим напрямком.

«Вихованцями дитячих інтернатів в Україні є майже 25 тисяч сиріт. І, на жаль, кількість таких дітей щодня збільшується через російське вторгнення… Протягом кількох останніх місяців за допомогою порталу Дія понад 800 українських родин розпочали консультації щодо можливого усиновлення. Попри війну, всупереч їй — українці прагнуть ділитися сімейним теплом. Саме зараз Україна як ніколи близька до того, щоб позбутися застарілого радянського явища — дитячих будинків — та знайти прийомну родину для кожної дитини», — написала Олена Зеленська.

Вона додала, що виховання дітей у родинах, а не сиротинцях — є однією з вимог для вступу України до ЄС.

«Говорила про це сьогодні з пані Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Вона не вперше за ці важкі місяці відвідує Київ, саме вона також послідовно відстоювала надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС та всебічної військової допомоги».

Фото: @Олена Зеленська/Telegram

Фото: @Олена Зеленська/Telegram

«Розповіла пані фон дер Ляєн, що бути прийомною родиною в Україні зараз важко як ніколи. Для прикладу: 343 прийомні родини, в яких виховується 1386 дітей, стали переселенцями всередині країни — бо втратили своє житло або не почуваються більше у безпеці. Іще 706 родин з 3093 дітьми виїхали за кордон. Їм також часто нема куди повертатися», — поділилася Зеленська подробицями зустрічі.

Вона зазначила, що Україні знадобиться європейській досвід у реформі дитячих будинків. Вона повідомила, що у співпраці з Міністерством соціальної політики розпочинається створення проєктного офісу, який буде мозком реформи і задасть їй правильний напрям.

Фото: @Олена Зеленська/Telegram

Фото: @Олена Зеленська/Telegram

Олена Зеленська зустрічалася із Урсулою фон дер Ляєн під час свого візиту до Брюсселя. Вона стала першою в історії Європарламенту гостею, запрошеною на засідання, присвяченого заслуховуванню щорічної Доповіді про стан Європейського союзу.

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Ярослав Лизя
Ярослав Лизя

ДЦП, спастична диплегія

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

10 957 749

Витрати фонду в 2023
112 хворим дітям 2 312 095 грн.
Мед. обладнання: 37 711 грн.
Гуманітарна допомога: 4 151 137 грн.
Дітям з інвалідністю: 4 168 341 грн.
Дитячому экоселу: 198 702 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 509 753 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 395 767 грн.
Службові витрати: 1 197 788 грн.
Загалом витрат: 13 161 207 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

133 894 607