Діти Запоріжжя лого

«Найстрашніше, що я коли-небудь відчувала»

20 лютого 2023, 23:25 240 Автор: JOLENE ALMENDAREZ eu.cincinnati.com Ця мама врятувала українську сироту із зони бойових дій.

Колін, Мор і Девід Томпсони

Колін, Мор і Девід Томпсони сидять для фото у себе вдома. Колін і Девід Томпсони удочерили Мауре з України минулого літа. Мауре - одна з шести дітей з України, яких усиновило подружжя Томпсонів.

Мауре Томпсон, ймовірно, їла б у Макдональдсі щодня, якби їй дозволяли батьки. Її улюблені страви – гамбургер, курячі нагетси, картопля фрі та Фанта. Як і багато старшокласників, вона готується до іспитів на отримання посвідчення про повну загальну середню освіту (ACT) та водійського посвідчення. А ще вона підробляє в кафе " Midway" у Форт-Томасі.

Різниця між 18-річною Мауре та іншими підлітками полягає в тому, що вона готується до тестів за допомогою перекладача, використовує Google Translate для спілкування з людьми в кафе і була усиновлена з охопленої війною України минулої весни.

Дитячий будинок, в якому вона жила, називався "Смарагдове місто" і був захований в Донецьку, на сході України. Це був один з найкращих дитячих будинків у країні, вона ділила кімнату лише з одним підлітком, своїм найкращим другом. Зараз дитячий будинок стоїть моторошно занедбаний, з обваленим дахом і вибитими вікнами.

Мауре вивезли з дитячого будинку автобусом після вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Вона мала лише одяг, в який була одягнена, та кілька особистих речей.

Коли вона показала відео з фотографіями дитячого будинку до і після, її прийомна мати Колін Томпсон розчулилася. Мауре тихо прошепотіла їй те саме, що сказала в літаку, коли летіла додому, до Сполучених Штатів: "Все гаразд, мамо. Все гаразд".

Мауре Томпсон відповідає на запитання

Мауре Томпсон відповідає на запитання про своє життя в Україні та тут, в Америці.

Минув майже рік відтоді, як росія почала ракетні та артилерійські обстріли українських міст. З того часу загинули тисячі українських цивільних людей, а країна втратила, за оцінками, щонайменше 100 000 солдатів були вбиті або пораненні. Кількість загиблих цивільних коливається від щонайменше 7 100, за даними ООН, до приблизно 40 000, за оцінками генерала Марка Міллі, голови Об'єднаного комітету начальників штабів США.

З наближенням річниці вторгнення Колін, 56-річна мешканка Форт Томас, також робить позначки у своєму календарі. 3 березня виповнюється рік відтоді, як вона сіла в літак, щоб повернути Мауре додому. Це їхня дев'ята дитина - двоє біологічних, а решта також усиновлені з України. Четверо дітей все ще живуть вдома.

Томпсони перебували в процесі усиновлення Мауре і були за кілька тижнів до його завершення, коли росія вторглася на територію України.

Мауре Томпсон стоїть перед середньою школою Хайлендс

Мауре Томпсон стоїть перед середньою школою Хайлендс, де вона навчається в молодших класах, у Форт Томасі.

"Я була налякана, як ніколи в житті "Вона та її чоловік Девід Томпсон, описали цей момент як суцільну паніку. Спочатку Девід мав забрати Мауре з України. Але через занепокоєння щодо торгівлі людьми на українсько-польському кордоні, вони обоє зрозуміли, що це більше не є можливим варіантом. Девід залишиться вдома, щоб піклуватися про їхніх дітей. Колін повинна була поїхати сама.

"Найстрашніше, що було у моєму житті

Колін організувала перевезення в Україну через людей, з якими вона познайомилася під час багаторічної волонтерської діяльності в інтересах дітей-сиріт у цій країні.

Прикордонник допоміг їй сісти в пасажирський автобус, набитий речами. У ньому були лише водій і ще один чоловік, який сидів на відкидному сидінні.

"Я пам'ятаю, що там був туалетний папір та купа інших коробок з речами", - розповідає вона.

Вони їхали близько двох годин, перш ніж зупинилися біля вантажівки з більш ніж десятком українських солдатів, які зайшли в автобус, щоб розвантажити його.

Томпсон, яка трохи розмовляє українською, але не вільно, сказала, що не розуміє, що відбувається.

"Я просто сиділа і писала Девіду: "Будь ласка, Боже, вивези мене звідси". А потім намагаюся сфотографувати, щоб показати йому, що відбувається", - сказала вона.

Солдати розвантажили автобус приблизно за 30 хвилин, і автобус продовжив рух до Львова. Близько 5 ранку водій зупинився і сказав їй вийти. Вона очікувала, що її висадять на автовокзалі, де вона зможе взяти таксі, а замість цього опинилася на невеликій зупинці в той час, коли воєнний стан диктував, що люди не можуть перебувати на вулиці до 7-ї ранку.

Тож вона зробила єдине, що могла: Вона почала ходити зі своєю сумкою Louis Vuitton, розмовляючи зі своїм чоловіком, який відстежував її через додаток Find My iPhone. Вск це нервувало його.

Девід Томпсон та його дружина Колін усиновили Мауре з України минулої весни

Девід Томпсон та його дружина Колін усиновили Мауре з України минулої весни.

Навігація бюрократів і ракет

Колін сказала: "Я була досить рішуче налаштована дістатися до неї, але, озираючись назад, розумієш, що це, можливо, був не найкращий вибір. Але в мене не було інших варіантів".

Протягом наступних трьох місяців Колін боролася з бюрократичними перепонами, щоб завершити процес усиновлення Мауре.

"Я не думаю, що коли-небудь зможу адекватно пояснити, тому що це виглядає так, ніби ти був на знімальному майданчику. Я бачила це на власні очі. І над нами у Львові буквально літали ракети. Це було, мабуть, найстрашніше, що я коли-небудь переживала в своєму житті", - сказала вона.

Колін дала інтерв'ю, сподіваючись, що розголос допоможе приблизно 300 українським дітям, які перебували в процесі усиновлення американцями. На пожертвувані кошти вона купила для дітей з дитячого будинку основні засоби гігієни - зубні щітки, гігієнічні серветки, нижню білизну. Увесь цей час її змушували ховатися в підвалах під звуки сирен повітряної тривоги.

Зрештою, вона потрапила на судові засідання до одного з останніх діючих судів в Україні. Були затримки, в тому числі через те, що по сусідству з суддею влучила ракета. У довоєнній Україні сім'ї повинні були чекати 30 днів після завершення усиновлення, перш ніж вони могли покинути країну. Через війну багато суддів не дотримувалися цієї вимоги, але не суддя, який займався усиновленням Томпсонів.

Незважаючи на те, що під час судового засідання через сирену повітряної тривоги їм довелося поспішити на найнижчий поверх будівлі суду, суддя, за її словами, сказав їм: "О, все гаразд. Просто зачекайте тут".

Деякий час Мауре перебувала в дитячому будиноку "Спадщина" в Німеччині разом з іншими українськими сиротами. Колін ненадовго повернулася до Форт Томаса, щоб побачити, як двоє її дітей закінчили середню школу, а потім повернулася до Мауре в Німеччину. Потім вони спробували прискорити процес оформлення візи для Мауре в Латвії, але їм не пощастило. Тож вони чекали в готелі в Польщі близько тижня, поки її віза не була розглянута у Варшаві.

"Ми були такі щасливі, що у нас була гарна велика ванна. Ми пішли і купили суші. І ми казали: "Боже мій!"

У посольстві США у Варшаві їм потрібно було пройти медичне обстеження та заповнити додаткові документи. У червні вони нарешті полетіли назад до США.

"Я думаю, що коли ми летіли сюди, я відчула, що можу видихнути і заплакати", - сказала Колін.

Поки вона плакала, Мауре продовжувала говорити їй: "Все гаразд, мамо".

Майбутнє Мауре в Північному Кентуккі

Історія Мауре була схожа на казку. Вона виїхала з України в той час, як багато дітей, які перебували в процесі усиновлення, не могли виїхати. Під час нещодавньої розмови з подругою Томпсони дізналися, що у всіх дітей в дитячому будинку були якісь глисти, що викликають свербіж. Колін також розповіла, що деяких дітей-сиріт вивезли в інші країни, де у них немає шансів бути всиновленими, оскільки Україна призупинила усиновлення.

Хоча Мауре не має родини в Україні, приїзд до Сполучених Штатів означав спочатку розлуку з дуже важливою для неї людиною, її найкращою подругою та сусідкою по кімнаті, Христиною Реннер.

18-річна Реннер потрапила до своєї прийомної родини у Вісконсіні у вересні. Вони змогли возз'єднатися в грудні, коли поїхали на різдвяний шопінг до Чикаго.

Мауре Томпсон зустрілася в Чикаго зі своєю подругою Христиною Реннер

Мауре Томпсон зустрілася в Чикаго зі своєю подругою Христиною Реннер. Вони жили в кімнаті в українському дитячому будинку, звідки їх евакуювали минулого року.

Хоча Мауре підтримує зв’язок зі своїми друзями, вона також будує своє життя тут, у Північному Кентуккі.

Вона відвідує середню школу Хайлендс у Форт-Томас та любить гуляти вздовж річки в Ньюпорті та мосту Пурпурних людей зі своїми друзями.

Вона слухає Eminem, Imagine Dragons та Twenty One Pilots, яких її мама Колін жартома називає сміттєвою музикою.

Мауре Томпсон - одна з семи дітей, усиновлених Колін Томпсон та її чоловіком

Мауре Томпсон - одна з семи дітей, усиновлених Колін Томпсон та її чоловіком.

Вона також готується до свого майбутнього в Північному Кентуккі.

Однією з багатьох речей, що пов'язують Мауре з родиною Томсонів, є її прагнення стати графічним дизайнером. Її прийомний батько Девід володіє компанією, що займається графічним дизайном, і вона думає вступати до місцевого університету, щоб вивчати цю професію.

Мауре все ще вивчає англійську мову, і вона впевнено говорить про переїзд до Сполучених Штатів: "Я така щаслива. Дуже щаслива".

Цієї зими Мауре Томпсон разом зі своєю сім'єю зліпила снігову собаку

Цієї зими Мауре Томпсон разом зі своєю сім'єю зліпила снігову собаку. У дитячому будиноку вона сказала Колін Томпсон, що хоче, аби її всиновила сім'я з великою кількістю домашніх тварин. У Томпсонів є три собаки.

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Кіра Каргієва
Кіра Каргієва

Порушення нейророзвитку, розлади аутистичного спектру

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

3 706 303

Витрати фонду в 2024
65 хворим дітям 1 251 732 грн.
Мед. обладнання: 88 381 грн.
Гуманітарна допомога: 1 104 499 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 587 585 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 216 558 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 686 953 грн.
Службові витрати: 624 615 грн.
Загалом витрат: 5 686 627 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

142 986 367