Діти Запоріжжя лого

Правозахисники відвідали Запорізький дитячий будинок-інтернат (для дітей та молоді з інвалідністю)

2 липня 2023, 22:35 102 ombudsman.gov.ua Було виявлено численні порушення права на гідні умови проживання, право на охорону життя і здоровий розвиток.

Працівники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області за участі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Запорізькій області та громадського монітора НПМ здійснили відвідування НПМ комунальної установи «Запорізький дитячий будинок-інтернат» Запорізької обласної ради.

Дитячий будинок-інтернат є стаціонарною соціально-медичною установою для постійного або тимчасового проживання дітей з інвалідністю віком від 3 до 18 років, вихованців відділень (груп) паліативного догляду, осіб з інвалідністю віком до 35 років, підопічних відділень підтриманого проживання з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів.

Група НПМ ознайомилася з умовами перебування в установі підопічних, мали змогу оцінити побутові умови, умови проживання та розвитку, харчування, медичного обслуговування, відпочинку та дозвілля.

Належна увага була приділена питанням організації харчування та медичному обслуговуванню підопічних, тут були виявлені проблемні питання та недоліки. Зокрема, зберігалися ліки, термін придатності яких сплив. Встановлено також неналежне ведення документації. Окремо було звернуто увагу на неналежне оформлення та забір добових проб страв, які готуються для підопічних, та недотримання правил зберігання продуктів харчування на кухні.

Під час відвідування закладу було виявлено численні порушення права на гідні умови проживання, право на охорону життя і здоровий розвиток. Безпосередньо були заслухані скарги від підопічних інтернату про неналежну поведінку персоналу. Опитувані вказували, що працівники інтернату їх залякують та погрожують розправою за ймовірно неналежну поведінку. Загалом соціально-психологічний клімат у закладі є несприятливим. Підопічні спілкувались неохоче, з помітною напруженістю, на питання відповідали з острахом. Лише переконавшись у тому, що розмова є конфіденційною, підопічні розповіли про незадовільні умови їх утримання у закладі.

За результатами відвідування складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування направлено до компетентних органів.

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Віталій Юрченко
Віталій Юрченко

приглухуватість 3 ступеню

Допомогти зараз
Ярослав Копійко
Ярослав Копійко

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

10 957 749

Витрати фонду в 2023
112 хворим дітям 2 312 095 грн.
Мед. обладнання: 37 711 грн.
Гуманітарна допомога: 4 151 137 грн.
Дітям з інвалідністю: 4 168 341 грн.
Дитячому экоселу: 198 702 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 509 753 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 395 767 грн.
Службові витрати: 1 197 788 грн.
Загалом витрат: 13 161 207 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

133 894 607