Діти Запоріжжя лого

Руслан Щербаков

12 жовтня 2021, 13:30 947 Автор: Яна Лобанок Збір коштів припинено! Руслан з батьками евакуювався до Німеччини.

Руслан Щербаков

Руслан Щербаков, 01.06.2010 року народження

Діагноз: СМА I - хвороба Вердніга-Гофмана, носій трахеостоми, носій гастростоми.

Новини про лікування Руслана Щербакова

Призначення

Рахунок

Як допомогти?

Звіт про надходження пожертв та їх витрати

УВАГА! СТАНОМ НА 02.04.2022 р.: Збір коштів припинено! Руслан з батьками евакуювався до Німеччини.

Руслан Щербаков

Мама Руслана дбайливо зберігає одну з його ранніх фотографій. На ній Руслану два місяці, він лежить на животику з піднятою головою і уважно дивиться. Це єдине фото, де малюк самостійно тримає голову. Через півроку стане зрозуміло, що це був найщасливіший час в житті сім'ї. Життя до СМА.

СМА, або спінальна м'язова атрофія - генетичне захворювання, при якому страждають рухові нейрони спинного мозку. М'язи по черзі перестають отримувати імпульси і атрофуються. Втрачаються всі навички аж до ковтання і самостійного дихання. Ясна, жива свідомість опиняється у полоні нерухомого тіла. У 2010 році, коли Руслану поставили діагноз, це було рівнозначно вироку. Ліків від хвороби не існувало.

Перші серйозні проблеми почалися в два рочки: бронхіт, пневмонія і перша зупинка дихання. Перша реанімація, установка трахео- і гастростоми. До чотирьох років кімната Руслана перетворилася в реанімацію, а мама – у досвідчену медсестру. Через трахеостому Руслан цілий рік не міг розмовляти. Для мами не чути голос сина виявилося ще одним випробуванням. Довелося вчитися розуміти без слів - по диханню, звукам, емоціям.

Руслан Щербаков

Руська, як його лагідно називають в родині, - дивовижний хлопчик. Навчився розмовляти з трахеостомою, управляти електроколяскою і вчитися онлайн на «відмінно». Він все розуміє про свою хворобу, але завжди посміхається і вірить у диво!

Обійняти маму, почухати ніс або відмахнутися від комахи Руся вже не може. Найцінніше сьогодні - рух в зап’ясті і пальчиках. Але цього вистачає, щоб управляти електроколяскою. У ній він почувається по-справжньому вільним і незалежним. Бачили б ви, як він ганяє між рядів гіпермаркету! Шкода, позмагатися ні з ким.

За останні роки з'явилися три препарати для лікування СМА, один з них - сироп «Еврісді». Вартість одного флакона - 250 тисяч гривень. В місяць таких потрібно три. Приймати - пожиттєво.

Батьки Руслана вірять, що в близькому майбутньому держава буде оплачувати Еврісді для дітей зі СМА. А поки вони шалено шукають способи почати лікування, поки є що рятувати і зберігати. І без нас з вами їм не впоратися.

Подаруйте Русі шанс ганяти на електроколясці настільки довго, наскільки це можливо!

9 листопада на платформі dobro.ua стартував проект "Ключ до життя зі СМА". Тому допомогти Руслану можна на сайті наших партнерів.

Родина мешкає в Запорізької обл, с. Владимирівське

За додатковою інформацією Ви також можете звернутися до співробітників Фонду "Щаслива Дитина"Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Кирило Кулинич
Кирило Кулинич

Периферичний парез правої стопи

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

3 617 164

Витрати фонду в 2024
64 хворим дітям 1 200 063 грн.
Мед. обладнання: 88 381 грн.
Гуманітарна допомога: 1 038 608 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 586 776 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 161 681 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 686 953 грн.
Службові витрати: 615 571 грн.
Загалом витрат: 5 504 307 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

142 897 228