Діти Запоріжжя лого

Відновлення дитячого будинку сімейного типу Лілії Тимофеєвой

27 вересня 2023, 21:00 1290 Автор: Альберт Павлов deti.zp.ua Будинок Лілії та 7 її дітей залишився на окупованій території та був зруйнований російськими окупантами. Ми починаємо будівництво нового будинку.

Відновлення дитячого будинку сімейного типу Лілії Тимофеєвой

Лілія Тимофеєва разом з її 7 прийомними дітьми жила в маленькому селі Українка Василівського району Запорізької області. Тут працював проект "Дитяче екосело" фонду "Щаслива дитина" та створювався безпечний для прийомних дітей простір. За три роки, що родина проживала в Українці, Лілія змогла прийняти додатково 4 колишніх сиріт, включаючі Сашка, якому на той момент виповнився лише рік. Лілія та діти встигли полюбити це місце і будинок, з'явилися домашні тварини, діти і дорослі разом садили дерева та вирощували овочі на городі. Потроху облаштовувалась територія навколо, з'явився невеликий басейн, дитячий майданчик, будувався будинок Мумі-тролей.

Але все змінилося 24 лютого 2022 року. Російські загарбники дуже швидко дійшли до Українки, навколо розпочалися бої. З перших днів березня 2022 село було окуповане, і російські фашисти розбили табір прямо у посадці навколо будинку. Солдати могли увійти до будинку серед ночі, було постійне відчуття небезпеки. Російська техніка ламала дерева у Дитячому екоселі, і часто відкривала вогонь із Градів по українським позиціям прямо з території села.

Терпіти це вже було неможливо, і влітку 2022 Лілія разом з дітьми змогла через Василівку виїхати до Запоріжжя, а евакуюватися до Польщі в будинок біля Вроцлава. Місцева благодійна організація надала житло і підтримку Лілії та ще декільком сім'ям.

Йшов час, і Лілія та діти все більше сумували за Україною. В липні 2023 прийшла звістка про те, що будинок Лілії дуже пошкоджений ракетами. Сусідній будинок повністю знищено. Також, деякі сусідні сім'ї почали повертатися в Україну.

І зараз Лилія також прийняла рішення повернутися. Сім'ю готова прийняти християнська громада в селі Щербинівка на Черкащині. Спочатку сім'я буде проживати у тимчасовому будинку, а потім декілька фондів мають наміри збудувати для Лілії та її 7 дітей окремий будинок.

Благодійний фонд "Щаслива дитина", як продовження проекту "Дитяче екосело", теж долучається до створення нового будинку для сім'ї. У першу чергу ми плануємо оплатити дорогу в Україну (це буде коштувати від 600 до 1000 євро), а також у придбанні необхідної меблів та побутової техніки (стиральна машина, холодільник, мікрохвильова піч, та інше). Все це буде працювати відразу після повернення у тимчасовий будинок, а потім переїде вже до нового будинку.

Далі, ми оголошуємо збір на проектування та будівництво нового будинку для Лілії. Цей будинок та ділянка землі буде у власності родини, а не надаватися в оренду. Це дозволить родині нарешті мати своє житло і землю, та мати більше впевненості у майбутньому. Орієнтовна ціна будівництва - 50 000 - 70 000 долл. США.

Допомогти родині можна прямо зараз -

Лілія у Facebook



Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2025 ви допомогли на суму, грн.

5 249 129

Витрати фонду в 2025
56 хворим дітям 1 035 984 грн.
Мед. обладнання: 863 132 грн.
Гуманітарна допомога: 201 374 грн.
Дітям з інвалідністю: 661 846 грн.
Дитячому экоселу: 52 000 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 225 205 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 204 888 грн.
Службові витрати: 444 696 грн.
Загалом витрат: 3 720 464 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

155 876 565