Діти Запоріжжя лого

Марія Ківнюк

11 жовтня 2023, 12:50 439 Автор: Наталія Мороз deti.zp.ua Фізичні вправи поліпшують рухливість м’язів кінцівок дівчинки і зменшують біль від приступів спастики. Та для цього курси реабілітації повинні проводитись майже безперервно.

Марія Ківнюк

Марія Ківнюк, 15.06.2011 року народження

Діагноз: ДЦП, спастичний тетрапарез.

Новини про лікування

Виписка: стор. 1, стор. 2, стор. 3

Рахунок

Як допомогти?

Звіт про надхоження та витрати пожертв

Марія народилась шестимісячною, з вагою в один кілограм! Деякий час крихітка перебувала у відділенні реанімації, бо дихала за допомогою апарату ШВЛ. Передчасне народження залишило свої негативні наслідки, і у віці одного року дівчинці поставили діагноз: ДЦП. Спастичний тетрапарез.

У шість років Марія перенесла декілька хірургічних втручань: виправлення вродженого вивиху лівого стегна, ортопедичну операцію з підрізанням сухожилля з встановленням пластини.

Зараз Марії 12 років, і вона навчається по інклюзивній програмі. До неї приходить улюблена вчителька, аби разом малювати фарбами та читати казки. Також, Маша із величезним задоволенням щодня гуляє на вулиці і завжди посміхається сусідам та знайомим. Дівчинка легко знаходить контакт із людьми та активно намагається спілкуватися з оточуючими, але словниковий запас поки що обмежений декількома словами. Та й цього достатньо, щоб залишати після себе посмішки та розчулення, а отже, світлий слід у житті кожного.

Марія, поки що самостійно не сідає та не встає. Та коли сидить, голову утримує впевнено. Її життя й досі складається з подорожей до лікарень, обстежень та центрів реабілітації. До війни в Україні дівчинка кілька разів відвідувала одеський центр «Хаджибей». Та, на жаль, зараз він не працює. Отже, на даний час всі сподівання на результати від занять в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна, в Трускавці.

На жаль, з таким захворюванням, як у Марії, доводиться докладати багато зусиль, аби досягти, принаймні, невеликих перемог. Фізичні вправи поліпшують рухливість м’язів кінцівок і зменшують біль від приступів спастики. А отже, реабілітація повинна проводитись безперервно.

Через брак коштів, батьки не завжди можуть самостійно забезпечити своїй «особливій» дитині регулярні заняття з фахівцями. Тому й звертаються до нас.

Наступний лікувальний курс Марійки в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна, вартістю 43 740 гривень, відбудеться у грудні 2023 року.

Отже, поспішаймо допомагати!Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

1 690 936

Витрати фонду в 2024
44 хворим дітям 614 508 грн.
Мед. обладнання: 51 157 грн.
Гуманітарна допомога: 701 415 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 230 524 грн.
Дитячому экоселу: 40 005 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 49 826 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 410 928 грн.
Службові витрати: 312 244 грн.
Загалом витрат: 3 465 673 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

140 826 250