Діти Запоріжжя лого

Проект "Щасливий будинок" для сиріт

11 червня 2021, 18:00 2428 Автор: Альберт Павлов www.deti.zp.ua Створення будинків сімейного типу та групових будинків для сиріт

Новини про проект

Потреби щасливих будинків

Потреби у волонтерах

Як допомогти?

Відеосюжети про дитяче екосело

Всі живі істоти прагнуть до щастя, навряд чи хтось ризикне заперечити цю давньоіндійску істину. Але цінність щастя полягає в тому, що їм обов'язково потрібно ділитися! Щасливі люди створюють щасливі сім'ї і живуть в щасливих будинках. Звучить трохи утопічно, але ж щастя - це не статична форма, а шлях, який людина вибирає для себе, і яким вона готовиа слідувати в рамках власного життя, сім'ї, громади та планети.

Продумуючи проект Щасливий будинок, ми мріяли про те, щоб це було не просто комфортне житло в екологічно чистій місцевості, де можуть проживати великі інклюзивні прийомні сім'ї. Ні, ми хотіли, щоб кожен мешканець будинку зміг відчути щастя, і захотів їм поділитися з іншими. Ми б хотіли, щоб люблячі один одного батьки в любові ростили дітей, щоб кожна дитина незалежно від його фізичних, інтелектуальних та емоційних особливостей відчув важливість своєї присутності на цій планеті. Ми віримо в те, що щасливі люди будуть з любов'ю та повагою ставитися до тварин і рослин, що усвідомлені люди, що живуть в любові, будуть дбати про чистоту та красу свого поселення. І ми працюємо над тим, щоб наші мрії стали реальністю.

На сьогоднішній день в рамках проекту Щасливий будинок було побудовано 5 будинків, розрахованих на проживання 6ти багатодітних прийомних сімей. Зараз в будиночках проживає 32 дитини, з них 19 хлопців з особливими потребами. І ми готові приймати нові сім'ї, щоб разом разівается проект Дитяче екосело А тепер від лірики перейдемо до конкретики! Вас надихнув проект Щасливий будинок і ви готові до нього приєднатися? тоді нижче, спеціально для вас, сухо і аргументовано розписані наші умови та зобов'язання. Але пам'ятайте, що ми гнучкі і розумні люди, готові до діалогу, якщо ваша сім'я не готова погодитися з деякими пунктами, але проект турбує вашу свідомість, зв'яжіться з нами, і ми спробуємо знайти розумне взаємовигідне рішення.

Проект Щасливий будинок

Мета проекту: проживання максимальної кількості сиріт, в тому числі і з особливими потребами, в сім'ях з люблячими батьками.

Вимоги до батьків, які бажають приєднатися до проекту:

1. Перевага віддається повним сім'ям із здоровими відносинами усередині пари.

2. Гармонійні стосунки між подружжям.

3. Прагнення батьків вести здоровий спосіб життя.

4. Шанобливе ставлення до інших людей.

5. Прагнення до свідомого життя і розширенню кругозору.

6. Здатність вести відкритий діалог.

7. Шанобливе ставлення до світових релігій і філософських течій.

Сім'ям-учасникам проекту надається будинок і майно на час виховання дітей, при дотриманні наступних умов:

1. У кожному Щасливому будинку проживає 5-10 прийомних дітей, заповнюваність будинку становить понад 60%. Якщо наповнюваність будинку менше 60%, то сім'я переїжджає в менший будинок (за умови наявності вільного будиночка) або на власну житлову площу.

2. Сім'я наповнюється дітьми протягом 6 місяців, якщо це не вдається, то керівник проекту має право розірвати угоду.

3. У Щасливих будинках обов'язково проживають діти з інвалідністю. Кількість особливий дітей індивідуально обговорюється з кожною сім'єю.

4. Допускається наявність біологічних дітей, але перевага надаватиметься тим сім'ям, які зможуть прийняти більшу кількість сиріт.

Діти, що поступили в середньо-спеціальні та вищі навчальні заклади після закінчення школи і проживають більшу частину часу поза Щасливим будинком, автоматично не вважаються постійними жителями. Така сім'я повинна або прийняти нових дітей, або вчинити згідно з пунктом 1. При цьому діти можуть приїжджати в гості на вихідні, свята, канікули та ін.

Інше майно, що надається фондом учасникам проекту:

- Меблі (ліжка, шафи, столи та ін.);

- Техніка (комп'ютери, телевізор, пральна машина і т.д.);

- Службовий автомобіль;

- Сільськогосподарський інвентар і техніка;

- При запуску сім'ї надається постільна білизна та посуд.

Сім'ї оплачують самостійно:

- Продукти харчування;

- Миючі засоби;

- Паливо для автомобіля, сім'я стежить за справністю авто, регулярно робить ТО;

- Рахунки за електрику, газ та інші комунальні послуги;

- Косметичний ремонт будинку. Сім'я несе відповідальність за надане фондом майно.

Психологічна атмосфера та життєві цінності жителів Щасливих будинків

1. Здорові відносини між батьками.

2. Неприйнятність фізичних покарань і емоційного насильства.

3. Однакове ставлення до кровних та прийомних дітей, рівний розподіл ресурсів сім'ї.

4. Шанобливе ставлення до релігійного самовизначення дитини. Неприпустимо примус до відвідування храмів або читання релігійної літератури.

5. Життя всієї родини відповідно загальнолюдським цінностям:

- не брехати;

- не красти;

- не вбивати;

- поважати природу;

- допомагати ближньому.

6. Толерантне ставлення до людей з особливими потребами.

7. Розвиток працьовитості.

8. Спільна волонтерська та благодійна діяльність.

9. Розкриття інтелектуального і творчого потенціалу кожної дитини.

10. Фізичний розвиток (походи, спортивні секції, активні ігри та ін.).

Екологія свідомості

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища:

• Сортування і утилізація сміття;

• Чистота території;

• Проведення суботників;

• Неприпустимість вирубка живих дерев та покупки дров у неперевірених постачальників;

• Раціональне використання води, палива, електрики, автомобіля та ін .;

• Посадка зелених насаджень і догляд за ними;

• Поступовий перехід до безпечних джерел тепла та енергії: сонячні водонагрівачі, теплові насоси, «пасивний будинок» та ін .;

• Мінімальне використання пластику;

• Турбота про тварин, ставитися до них, як прийнятим в сім'ю живим істотам, які потребують турботи і любові. У Щасливому будинку до всіх ставляться, як до друзів. Забій тварин не допускається

Медицина

Участники проекта регулярно проводят качественное обследование всех детей, а не «для галочки» в районной поликлинике. Фонд допомагає в наданні серйозного лікування і реабілітації.

Побутові умови

1. Сім'ї підтримують чистоту в будинку і навколо нього.

2. У Щасливих будинках повинно бути красиво, затишно, без зайвої розкоші.

3. Батьки організовують регулярне прибирання приміщень.

4. Важливо відсутність неприємного запаху.

5. Меблі, техніка, обладнання та ін. Повинні бути справні.

Додатковий персонал

У міру розвитку проекту і заселення нових сімей, при наявності вільних грошових коштів, фонд допомагає прийомним батькам в оплаті додаткового персоналу (кухар, репетитори).

Фото і опис будиночків:

«Щасливий будинок-1» відкритий в грудні 2011 року після реконструкції менонітської будівлі в с. Калинівка Чернігівського району Запорізької області. Зараз в ньому проживають 7 дітей і 5 молодих людей, що мають важку інвалідність, разом з батьками-вихователями Едиком та Наталією Продановими. Батькам надає допомогу кілька співробітників.


«Щасливий будинок-2» відкритий в червні 2014 року в c. Калинівка поруч зі Щасливим будинком-1. Влітку 2017 року тут поселилася опікунська сім'я Ольги Мороз. Мама-опікун виховує 9 прийомних дітей з особливими потребами. Як і сім'я Проданових, в догляді за дітьми Ользі допомагає додатковий персонал.


«Щасливий будинок-3» відкритий в грудні 2015 в с. Українка Михайлівського району Запорізької області. Ця будівля була побудована з «нуля» і призначене для розміщення до 10 дітей і 2 батьків на першому поверсі та 5 дітей і батьків на другому поверсі. На сьогоднішній день на другому поверсі будинку проживає сім'я Альберта і Юлії Павлових з 4 біологічними, 3 прийомними дітьми та одним хлопцем з глибокою інвалідністю. На перший поверх ми шукаємо батьків-вихователів.


«Щасливий будинок-4» відкритий у липні 2015 року в селі Українка Михайлівського району. Будинок створений після реконструкції старої будівлі та прибудови до нього двоповерхового будинку. У будинку проживає прийомна мама Лілія Тимофєєва з 7 прийомними дітьми.


«Щасливий будинок-5» створений в с. Любимівка Михайлівського району Запорізької області (в 10 км від с. Українка) в ході капітальної реконструкції колишньої будівлі амбулаторії сімейного лікаря. Зараз вирішуються бюрократичні питання і будинок вводиться в експлуатацію. Будинок може прийняти прийомну сім'ю - дитячий будинок сімейного типу з 6-8 дітьми або стати груповим будинком підтримуваного проживання для 6-8 людей з інвалідністю.


«Щасливий будинок-6».Найближчим часом планується будівництво "Щасливого будинку-6" в селі Українка. Це буде невеликий, але комфортний енергозберігаючий будинок для родини з 6-8 дітьми, в тому числі дітьми з інвалідністю. Будинок буде побудований в 100 м від "Щасливого будинку-3".


«Щасливі будинку №1, 2, 5» фактично управляються фондом, але знаходяться у власності місцевих сільрад. «Щасливий будинок-3" знаходиться у власності фонду, "Щасливий будинок-6" також буде у власності фонду. «Щасливий будинок-4» знаходиться в процесі передачі у власність фонду.

Допоможіть нам у розвитку щасливих будиночків!

Ми мріємо про те, щоб «Щасливі будинки» дозволили все більшій кількості сиріт відчути радість життя в родині, відновитися після трагічних подій в житті і адаптуватися в нормальному житті.

Нам дуже потрібна допомога за такими напрямками:

Створення нових будинків

Найближчим часом ми плануємо почати будівництво «Щасливого будинок-6» в дитячому селі в Українці. Для цього є земельна ділянка. Передбачається побудувати двоповерховий енергоефективний будинок площею близько 200 м кв., Для проживання до 10 дітей і 2 батьків. Орієнтовна вартість будівництва - $ 70 000. Можна допомогти як будматеріалами, так і будь-якими видами робіт, перевезенням вантажів і т.д.

Крім того, ми розглядаємо варіанти придбання недорогих будинків, придатних нам по площі, а також довгострокової оренди таких будинків.

Додатковий персонал

Побудувати споруду дитячого будинку - це лише половина справи. Набагато складніше допомогти дітям, які перенесли психотравму і які мають особливі потреби адаптіроватсья до нормального життя.

Більшість батьків-вихователів, проживаючи разом з 7-10 дітьми, потребують допомоги додаткового персоналу. Для здорових дітей це репетитори, які допоможуть надолужити провали в освіті, а також викладачі музики, танців і т.д. При великому числі дітей іноді необхідна допомога домробітниці в приготуванні їжі, догляду за дітьми. Для дітей з важкою інвалідністю необхідна допомога додаткових нянечок, психолога, реабілітолога та інших фахівців.

Ми переконані, що без підтримки професіоналів батьки будуть приречені на емоційне вигорання, а діти не зможуть успішно адаптуватися до життя.

Свердловини для технічної води для будинків №3 і №4

В дитячому селі Happy Child для сиріт в с. Українка назріла гостра потреба у власному джерелі технічної поливної води.

Підключення до газопостачання будинку №5 в Любимівці

Газова труба проходить по вулиці, необхідно оформити всі необхідні документи та підключитися до магістралі, закупити газові котли та інше обладнання. Вартість підключення одного будинку - від 35000 гривень.

Автомобілі

Необхідні автомобілі на 7 і більше осіб - мінівени або мікроватобуси типу Рено Трафік, Рено Лоджі або аналоги, можна б/у. Також ми мріємо про електромобіль. Можемо прийняти автомобіль у тимчасове користування (в безоплатну оренду)

Мікроавтобус на 18 місць

Мікроавтобус (Мерседес Спринтер або аналог) необхідний для перевезення дітей з кількох будинків на екскурсії, на море, в походи.

Спорудження госпбудівель

У будинках вже живуть діти і батьки, але госпбудівлі практично відсутні. В результаті жителям «Щасливих будинків» нікуди складати хозінвентарь, мотоблок, велосипеди. Ніде зберігати дрова та тримати домашніх тварин.

Інші потреби

В "Щасливі будинки" потрібні також кондиціонери, комп'ютери, саджанці садових і декоративних дерев, і чагарників, басейни, сонячні водонагрівачі, іграшки, книги, мотоблоки та мотокоси, одяг та взуття.

Потреби в волонтерах

Ви можете приїхати в будь-який з будинків в гості або в якості волонтера. Для цього напишіть нам про ймовірну дату приїзду, і про вас на адресу info@deti.zp.ua

У деяких будинках є умови для проживання волонтерів. Ми завжди раді позитивним, порядним, освіченим людям, готовим допомогти в проведенні занять з дітьми (музика, танці, малювання, шкільні предмети і т.д.) Також, завжди потрібні волонтери-будівельники.

Як допомогти?

- стати учасником ініціативної групи, що займається розвитком проекту;

- написати про своє потенційне бажання взяти в свою сім'ю дітей-сиріт, в тому числі і дітей з особливими потребами та стати жителем будиночка;

- допомогти фінансово в оплаті проектної документації, оформленні землі під екосело, в оплаті будівельних робіт;

- допомогти будматеріалами або виконанні будівельних, монтажних робіт;

- сприяти встановленню в магазинах, аптеках, банках та інших людних місцях ємностей для збору пожертвувань. Для цього потрібно лише переконати господаря закладу виділити пів квадратного метра для установки ємності;

- допомогти в якості волонтера в роботі з дітьми, розчищення території, прибирання будівельного сміття, спилі старих дерев;

- допомогти саджанцями плодових та декоративних дерев, винограду;

- допомогти поширенню інформації про проект (зробити репост або розмістити посилання на проект на своїх сайтах і соц. мережах);

- допомогти в залученні коштів на будівництво дитячого екосела.

Пишіть, телефонуйте - завжди раді відповісти на ваші запитання!

happy_home@deti.zp.ua, +3 8 066 513 34 35 (viber), +3 8 063 156 37 90

Відеосюжети про дитяче село:

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Ярослав Копійко
Ярослав Копійко

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

10 957 749

Витрати фонду в 2023
112 хворим дітям 2 312 095 грн.
Мед. обладнання: 37 711 грн.
Гуманітарна допомога: 4 151 137 грн.
Дітям з інвалідністю: 4 168 341 грн.
Дитячому экоселу: 198 702 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 509 753 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 395 767 грн.
Службові витрати: 1 197 788 грн.
Загалом витрат: 13 161 207 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

133 894 607