Діти Запоріжжя лого

Проект "Щасливий будинок" для сиріт

11 червня 2021, 18:00 3405 Автор: Альберт Павлов www.deti.zp.ua Створення будинків сімейного типу та групових будинків для сиріт

Новини про проект

Потреби щасливих будинків

Потреби у волонтерах

Як допомогти?

Відеосюжети про дитяче екосело

Всі живі істоти прагнуть до щастя, навряд чи хтось ризикне заперечити цю давньоіндійску істину. Але цінність щастя полягає в тому, що їм обов'язково потрібно ділитися! Щасливі люди створюють щасливі сім'ї і живуть в щасливих будинках. Звучить трохи утопічно, але ж щастя - це не статична форма, а шлях, який людина вибирає для себе, і яким вона готовиа слідувати в рамках власного життя, сім'ї, громади та планети.

Продумуючи проект Щасливий будинок, ми мріяли про те, щоб це було не просто комфортне житло в екологічно чистій місцевості, де можуть проживати великі інклюзивні прийомні сім'ї. Ні, ми хотіли, щоб кожен мешканець будинку зміг відчути щастя, і захотів їм поділитися з іншими. Ми б хотіли, щоб люблячі один одного батьки в любові ростили дітей, щоб кожна дитина незалежно від його фізичних, інтелектуальних та емоційних особливостей відчув важливість своєї присутності на цій планеті. Ми віримо в те, що щасливі люди будуть з любов'ю та повагою ставитися до тварин і рослин, що усвідомлені люди, що живуть в любові, будуть дбати про чистоту та красу свого поселення. І ми працюємо над тим, щоб наші мрії стали реальністю.

На сьогоднішній день в рамках проекту Щасливий будинок у Запорізькій області було побудовано 5 будинків, розрахованих на проживання 6ти багатодітних прийомних сімей. В будиночках проживало 32 дитини, з них 19 хлопців з особливими потребами.

На жаль, наприкінці лютого 2022 року наше екосело в с. Українка було окуповано російськими загарбниками, деякі сім’ї вимушені були залишити будинки та виїхати за кордон. Один з будинків був розграблений та зруйнований.

Але наразі менеджери проекту і в одночас прийомні батьки Альберт та Юлія Павлови повернулися в Україну і готові розпочати проект з нуля в безпечному регіоні України - в Чернівецькій області.

І ми готові приймати нові сім'ї, щоб разом розвивати проект Дитяче екосело 2.0

А тепер від лірики перейдемо до конкретики! Вас надихнув проект Щасливий будинок і ви готові до нього приєднатися? тоді нижче, спеціально для вас, сухо і аргументовано розписані наші умови та зобов'язання. Але пам'ятайте, що ми гнучкі і розумні люди, готові до діалогу, якщо ваша сім'я не готова погодитися з деякими пунктами, але проект турбує вашу свідомість, зв'яжіться з нами, і ми спробуємо знайти розумне взаємовигідне рішення.

Проект Щасливий будинок

Мета проекту: проживання сиріт, в тому числі і з особливими потребами, в сім'ях з люблячими батьками.

Вимоги до батьків, які бажають приєднатися до проекту:

1. Перевага віддається повним сім'ям із здоровими відносинами усередині пари.

2. Гармонійні стосунки між подружжям.

3. Прагнення батьків вести здоровий спосіб життя.

4. Шанобливе ставлення до інших людей.

5. Прагнення до свідомого життя і розширенню кругозору.

6. Здатність вести відкритий діалог.

7. Шанобливе ставлення до світових релігій і філософських течій.

Сім'ям-учасникам проекту надається будинок і майно на час виховання дітей, при дотриманні наступних умов:

1. У кожному Щасливому будинку проживає 3-10 прийомних дітей. Якщо наповнюваність будинку менше 60%, то сім'я переїжджає в менший будинок (за умови наявності вільного будиночка) або на власну житлову площу.

2. Сім'я наповнюється дітьми протягом 6 місяців.

3. У Щасливих будинках проживають у тому числі й діти з інвалідністю.

4. Допускається наявність біологічних дітей, але перевага надаватиметься тим сім'ям, які зможуть прийняти більшу кількість сиріт.

Інше майно, що надається фондом учасникам проекту:

- Меблі (ліжка, шафи, столи та ін.);

- Техніка (комп'ютери, телевізор, пральна машина і т.д.);

- Службовий автомобіль;

- Сільськогосподарський інвентар і техніка;

- При запуску сім'ї надається постільна білизна та посуд.

Сім'ї оплачують самостійно:

- Продукти харчування;

- Миючі засоби;

- Паливо для автомобіля, сім'я стежить за справністю авто, регулярно робить ТО;

- Рахунки за електрику, газ та інші комунальні послуги;

- Косметичний ремонт будинку.

Психологічна атмосфера та життєві цінності жителів Щасливих будинків

1. Здорові відносини між батьками.

2. Неприйнятність фізичних покарань і емоційного насильства.

3. Рівний розподіл ресурсів сім'ї між біологічними та прийомними дітьми.

4. Шанобливе ставлення до релігійного самовизначення дитини. Неприпустимо примус до відвідування храмів або читання релігійної літератури.

5. Життя всієї родини відповідно загальнолюдським цінностям:

- не брехати;

- не красти;

- не вбивати;

- поважати природу;

- допомагати ближньому.

6. Толерантне ставлення до людей з особливими потребами.

7. Розвиток працьовитості.

8. Спільна волонтерська та благодійна діяльність.

9. Розкриття інтелектуального і творчого потенціалу кожної дитини.

10. Фізичний розвиток (походи, спортивні секції, активні ігри та ін.).

Екологія свідомості

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища:

• Сортування і утилізація сміття;

• Чистота території;

• Проведення суботників;

• Неприпустимість вирубка живих дерев та покупки дров у неперевірених постачальників;

• Раціональне використання води, палива, електрики, автомобіля та ін .;

• Посадка зелених насаджень і догляд за ними;

• Поступовий перехід до безпечних джерел тепла та енергії: сонячні водонагрівачі, теплові насоси, «пасивний будинок» та ін .;

• Мінімальне використання пластику;

• Турбота про тварин, ставитися до них, як прийнятим в сім'ю живим істотам, які потребують турботи і любові. У Щасливому будинку до всіх ставляться, як до друзів. Забій тварин не допускається

Медицина

Учасники проекту регулярно проводять якісне обстеження всіх дітей. Фонд допомагає в наданні серйозного лікування і реабілітації.

Побутові умови

1. Сім'ї підтримують чистоту в будинку і навколо нього.

2. У Щасливих будинках повинно бути красиво та затишно.

3. Батьки організовують регулярне прибирання приміщень.

4. Важливо відсутність неприємного запаху.

5. Меблі, техніка, обладнання та ін. повинні бути справні.

Додатковий персонал

У міру розвитку проекту і заселення нових сімей, при наявності вільних грошових коштів, фонд допомагає прийомним батькам в оплаті додаткового персоналу (кухар, репетитори).

Допоможіть нам у розвитку щасливих будиночків!

Ми мріємо про те, щоб «Щасливі будинки» дозволили все більшій кількості сиріт відчути радість життя в родині, відновитися після трагічних подій в житті і адаптуватися в нормальному житті.

Нам дуже потрібна допомога за такими напрямками:

Створення нових будинків

Найближчим часом ми плануємо почати будівництво «Щасливого будинку-8» в дитячому екоселі в Чернівецькій області. Передбачається побудувати двоповерховий енергоефективний будинок площею близько 200 м кв., Для проживання до 10 дітей і 2 батьків. Орієнтовна вартість будівництва - $ 80 000. Можна допомогти як будматеріалами, так і будь-якими видами робіт, перевезенням вантажів і т.д.

Крім того, ми розглядаємо варіанти придбання недорогих будинків, придатних нам по площі, а також довгострокової оренди таких будинків.

Додатковий персонал

Побудувати споруду дитячого будинку - це лише половина справи. Набагато складніше допомогти дітям, які перенесли психотравму і які мають особливі потреби адаптіроватсья до нормального життя.

Більшість батьків-вихователів, проживаючи разом з 7-10 дітьми, потребують допомоги додаткового персоналу. Для здорових дітей це репетитори, які допоможуть надолужити провали в освіті, а також викладачі музики, танців і т.д. При великому числі дітей іноді необхідна допомога домробітниці в приготуванні їжі, догляду за дітьми. Для дітей з важкою інвалідністю необхідна допомога додаткових нянечок, психолога, реабілітолога та інших фахівців.

Ми переконані, що без підтримки професіоналів батьки будуть приречені на емоційне вигорання, а діти не зможуть успішно адаптуватися до життя.

Автомобілі

Необхідні автомобілі на 7 і більше осіб - мінівени або мікроватобуси типу Рено Трафік, Рено Лоджі або аналоги, можна б/у. Також ми мріємо про електромобіль. Можемо прийняти автомобіль у тимчасове користування (в безоплатну оренду)

Мікроавтобус на 18 місць

Мікроавтобус (Мерседес Спринтер або аналог) необхідний для перевезення дітей з кількох будинків на екскурсії, на море, в походи.

Інші потреби

В "Щасливі будинки" потрібні також кондиціонери, комп'ютери, саджанці садових і декоративних дерев, і чагарників, басейни, сонячні водонагрівачі, іграшки, книги, мотоблоки та мотокоси, одяг та взуття. Дуже потрібний корм для безпритульних тварин.

Як допомогти?

- стати учасником ініціативної групи, що займається розвитком проекту;

- написати про своє потенційне бажання взяти в свою сім'ю дітей-сиріт, в тому числі і дітей з особливими потребами та стати жителем будиночка;

- допомогти фінансово в оплаті проектної документації, оформленні землі під екосело, в оплаті будівельних робіт;

- допомогти будматеріалами або виконанні будівельних, монтажних робіт;

- сприяти встановленню в магазинах, аптеках, банках та інших людних місцях ємностей для збору пожертвувань. Для цього потрібно лише переконати господаря закладу виділити пів квадратного метра для установки ємності;

- допомогти в якості волонтера в роботі з дітьми, розчищення території, прибирання будівельного сміття, спилі старих дерев;

- допомогти саджанцями плодових та декоративних дерев, винограду;

- допомогти поширенню інформації про проект (зробити репост або розмістити посилання на проект на своїх сайтах і соц. мережах);

Пишіть, телефонуйте - завжди раді відповісти на ваші запитання!

happy_home@deti.zp.ua, +3 8 066 513 34 35 (viber, whatsapp, telegram, Альберт), +3 8 063 156 37 90, Юлія

Відеосюжети про дитяче село:

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Кирило Щербаков
Кирило Щербаков

Вади розвитку головного мозку

Допомогти зараз
Давид Терещенко
Давид Терещенко

Бронхіальна астма, алергічний вазомоторний риніт

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

7 211 005

Витрати фонду в 2024
76 хворим дітям 2 115 300 грн.
Мед. обладнання: 228 893 грн.
Гуманітарна допомога: 1 320 427 грн.
Дітям з інвалідністю: 2 458 442 грн.
Дитячому экоселу: 140 360 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 319 417 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 813 702 грн.
Службові витрати: 1 018 105 грн.
Загалом витрат: 8 517 768 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

146 491 070