Діти Запоріжжя лого

ООН виступила проти усиновлення українських дітей у Росії

15 червня 2022, 21:45 139 Автор: Олег Соколенко dw.com У ЮНІСЕФ нагадали, що рішення про усиновлення має прийматися на користь дитини і виключно за її добровільною згодою.

Українська дитина грає з м'ячем у центрі прийому біженців у Запоріжжі.

Українські діти, вивезені до Росії після початку збройної агресії РФ проти України, не повинні усиновлюватись російськими сім'ями. Про це у вівторок, 14 червня, заявила Афшан Хан, регіональний директор Відділення ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії та спецкоординатор з питань кризи, пов'язаної з біженцями та мігрантами, у Європі.

"Ми ще раз повторюємо, зокрема, Російській Федерації, що усиновлення не має відбуватися під час надзвичайних ситуацій або безпосередньо після них", - сказала пані Хан. Вона нагадала, що будь-яке переміщення дітей має проводитися лише в їхніх інтересах, а також з поінформованої добровільної згоди батьків. Діти, вивезені до іншої країни без дотримання цих умов, неспроможні вважатися сиротами.

"Щодо дітей, відправлених до Росії, то ми тісно працюємо разом з уповноваженими представниками з їхніх прав та міжнародними організаціями, щоб найкраще задокументувати такі випадки", - наголосила регіональний координатор ЮНІСЕФ.

У Раді просять ООН допомогти повернути українських дітей із РФ

10 червня у Верховній раді України зареєстрували проект постанови про звернення до Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного суду ООН у Гаазі та Верховного комісара у справах біженців ООН. У цьому зверненні депутати просять захистити українських дітей, "викрадених та примусово вивезених" до РФ, або тих, що перебувають на окупованих територіях, від усиновлення їх російськими сім'ями. Рада також просить міжнародні організації допомогти повернути цих дітей до України.

Порушуючи норми міжнародного права, Росія примусово депортувала "мільйони громадян України, серед яких є діти, в тому числі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування", йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови, яка зараз розглядається в Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

У березні ООН вже висловлювала побоювання щодо примусового усиновлення українських дітей у Росії. Особливу тривогу у міжнародної організації викликала доля приблизно 90 тисяч дітей, які мешкали у дитячих будинках та школах-інтернатах на сході України.

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2022 ви допомогли на суму, грн.

17 870 272

Витрати фонду в 2022
117 хворим дітям 2 443 897 грн.
Мед. обладнання: 453 181 грн.
Гуманітарна допомога: 4 067 286 грн.
Дітям з інвалідністю: 7 033 498 грн.
Дитячому экоселу: 319 077 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 859 302 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 95 325 грн.
Службові витрати: 556 411 грн.
Загалом витрат: 15 894 622 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

105 495 631

Дитині потрібна родина