Діти Запоріжжя лого

Пам’ятка потенційним усиновителям, опікунам, прийомним батькам

1 квітня 2035, 0:20 923 Автор: www.deti.zp.ua www.deti.zp.ua Корисна інформація для тих, хто зацікавлений у сімейному влаштуванні сиріт

Шановні відвідувачі сайту www.deti.zp.ua!

Якщо ви зацікавлені у всиновленні, опікунстві, створенні прийомної родини або дитячого будинку сімейного типу, й хотіли б прийняти до своєї родини дитину-сироту, будь ласка ознайомтеся з наступною інформацією:

Питання що часто задають по сімейному влаштуванню сиріт

1. Основні форми сімейного влаштування дітей-сиріт в Україні

Хочемо відмітити, що деякі діти, анкети яких розміщені на сайті, можуть мати різні проблеми зі здоров’ям, відставати у розвитку і т.п. Родини, що бажають прийняти таких дітей, повинні ознайомитися зі спеціальною літературою по вихованню дітей, пройти курси підготовки прийомних батьків і т.д. Радимо прочитати статтю Чого бояться прийомні батьки?

2. Якщо у вас є внутрішня потреба, бажання і можливість прийняти дитину до своєї сім’ї, будь ласка, в першу чергу зверніться до СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ того району, в якому ви проживаєте (зазвичай ці служби знаходяться при районних та міських адміністраціях).

Зв’язатися зі Службою у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації можна за тел. +3 8 061 239-01-56 та повідомити номер анкети дитини.

Звертаємо вашу увагу: до того, як у вас у наявності не буде документів, що підтверджують те, що ви є потенційним опікуном/усиновителем/прийомним батьком, служба у справах дітей або керівник інтернату може відмовити вам у наданні конфіденційної інформації про конкретну дитину.

Щоб отримати подібні документи, ви повинні пройти медкомісію, отримати акт обстеження житлово-побутових умов і т.д. (повний список уточнюйте у службі у справах дітей за місцем проживання)

3. Одним із завдань роботи волонтерської групи сайту deti.zp.ua і благодійного фонду «Щаслива дитина» є ПРОПАГАНДА сімейного влаштування українських сиріт.

Ми не займаємося ПОСЕРЕДНИЦТВОМ при всиновленні.

4. Зверніть увагу, що мета розміщення анкет дітей – познайомити вас із сиротами не у вигляді «сірої маси», а шляхом надання конкретної інформації про конкретних дітей. Ця інформація носить не конфіденційний характер. Зауважте також, що ми НЕ ВОЛОДІЄМО ДОСТЕМЕННОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО ДОСТУПНІСТЬ ТІЄЇ ЧИ ІНШОЇ ДИТИНИ ДО СІМЕЙНОГО ВЛАШТУВАННЯ. Це означає, що деяких дітей, анкети яких розміщені на сайті, неможливо всиновити, тому що їх батьки не позбавлені батьківських прав, або документи на цих дітей ще не готові. Однак багатьох дітей, яких всиновити неможливо, можна взяти під опіку, в прийомну сім’ю або у дитячий сімейний будинок. Завдяки сайту у таких дітей може з’явитися багато друзів, можливо хтось буде брати цю дитину у гості (гостьовий режим) і т.д.

5. Ми не посередники при сімейному влаштуванні сиріт, а отже в нас немає можливості дізнаватися додаткову інформацію про дітей, що розміщені на сайті.

6. Ми віримо, що якщо ви дійсно вирішили прийняти дитину до своєї родини – то все у вас вийде незважаючи ні на які бюрократичні перешкоди.

7. 7. Якщо ви проживаєте за межами Україні та бажаєте усиновити дитину з України – ознайомтеся з правилами міжнародного усиновлення.

Анкети дітей-сиріт Запорізької області розміщені на сайті www.deti.zp.ua у відповідності з договором про співробітництво між БФ «Щаслива дитина» та службою у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації.

Анкети дітей-сиріт з інших областей України розміщені на сайті www.sirotstvy.net

Якщо на даний час ви не готові прийняти дитину (наприклад, ви – студент або ще не створили свою сім’ю) – ви також можете допомогти дітям із інтернату, підтримуючи організаційно або фінансово проведення екскурсій та походів для дітей, провідуючи дитину в інтернаті, допомагаючи у закупівлі розвиваючих іграшок, конструкторів, книг, спорттоварів.

Додаткову інформацію про сімейні форми влаштування дітей, що позбавлені батьківської опіки, а також про інші види допомоги дітям-сиротам ви можете дізнатися, зв’язавшись з робітниками фонду, написавши своє запитання на поштовий ящик info@sirot.net.ua, в facebook.

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2022 ви допомогли на суму, грн.

31 281 668

Витрати фонду в 2022
164 хворим дітям 3 791 912 грн.
Мед. обладнання: 522 989 грн.
Гуманітарна допомога: 11 447 499 грн.
Дітям з інвалідністю: 10 017 024 грн.
Дитячому экоселу: 601 695 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 1 159 166 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 110 774 грн.
Службові витрати: 1 209 220 грн.
Загалом витрат: 28 976 053 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

118 907 366

Дитині потрібна родина