Діти Запоріжжя лого

Підсумки роботи фонду «Щаслива дитина» (www.deti.zp.ua) за 2020 рік

29 січня 2021, 15:00 522 Автор: Альберт Павлов Опис проектів, статистика, діаграми та все, що ви хотіли дізнатися про роботу фонду за рік.

Фонд Щаслива Дитина

Дорогі читачі!

Через пандемію цей рік був непростим для всіх. Коли розпочався карантин ми перейшли частково на віддалений режим роботи. Спілкування з тими, ким опікуємося, перевели у режим телефонних розмов та електронного листування. З травня місяця почала відновлюватися нормальна робота фонду.

І все ж таки завдяки довірі та допомозі жертводавців ми змогли надати допомогу більш ніж двом сотням дітей.

У 2020 році ми отримали 5 045 пожертв на суму 8 237 087 гривень (еквівалент 310 474$). Загальні витрати склали 8 000 818 гривен.

Як і попередні 13 років діяльності фонду, ми продовжували виконувати свою роботу чесно та прагнули до максимальної ефективності, звітуючи про використання кожної пожертви та ретельно перевіряючи звернення.

Ми оновили сайт і зробили його максимально доступним для читання з мобільних пристроїв, а також створили українську версію сайту.

Сподіваємося, 2021 рік стане віхою зростання та ривком у розвитку фонду. Наша мета в тому, щоб жодна дитина Запорізької області, що потрапила у біду, не залишилася без допомоги, і щоб кожна пожертва була використана максимально прозоро та ефективно.

Ми завжди раді чути ваші відгуки, ідеї щодо покращення нашої роботи. Будемо раді новим волонтерам та креативним співробітникам.

Основні показники роботи фонду

Допомога важкохворим дітям

Допомога хворим на муковісцидоз

Допомога дітям з інвалідністю

Допомога дитячим лікарням і закупівля медичного обладнання

Допомога дитячим домам сімейного типу

Допомога проекту «Дитяче екосело»

Розвиток влаштування в сім’ю дітей сиріт

Подяки та звіти

Плани на майбутнє

Основні показники роботи фонду

Діаграмма пожертв, звіт фонду

Діаграмма пожертв, звіт фонду

Діаграмма пожертв, звіт фонду

Діаграмма пожертв, звіт фонду

Діаграмма пожертв, звіт фонду

Допомога важкохворим дітям

У 2020 році була надана допомога більш ніж 200 хворим дітям на суму біля 5 мільйонів гривень. Завдяки вам ми допомагали лікарям врятувати життя та здоров’я дітей, зменшити біль та страждання, покращити якість життя.

Ось лише декілька випадків, які запам’ятались більш за все працівникам фонду:

У маленької Аделіни Ракитянської, що народилася раніше строку, розвився менінгіт та тяжка анемія. Ми закупили препарати, підгодували спеціальною сумішшю для дітей з малою вагою. Дівчинка впоралася з менінгітом, почала набирати вагу та була виписана у стабільному стані.

Найбільша допомога була надана Олегу Григорову – 323 000 гривень. Хлопчику неможливо допомогти в Україні, через це сім’я поїхала до Стамбулу, де є досвід лікування такого різновиду раку. Весь рік ми були на зв’язку з матір’ю. Разом раділи поверненню додому наприкінці літа. Але вже восени трапився рецидив. Боротьба Олега з раком продовжується.

Настя Липка

Настя Липка

Настя Липка потребує паліативної допомоги вже більше десяти років. Її життя залежить від трубочок та витратних матеріалів, кошти, що потрібні на забезпечення життя Насті перевищують загальний дохід родини, де зростає ще двоє діточок. Окрім щомісячної підтримки від організації Майя Хоуп, ми надали допомогу на суму біля 70 000 гривень та закупили харчування, витратні матеріали й підгузки на півроку. Ми дали можливість сім’ї пожити спокійно найближчі місяці.

Найшвидший збір пройшов для Мирославы Світличної. Всього за декілька днів було зібрано необхідні 85 000 гривень для закупівлі слухового апарату, який допоможе дівчинці адаптуватися до нормального життя.

Допомога дітям та молодим людям, що хворі на муковісцидоз

Для наших підопічних, що хворі на муковісцидоз (МВ) 2020 рік став справжнім випробуванням., адже для них зараження на covid-19 несе смертельну загрозу. Наші зусилля були спрямовані на закупівлю засобів захисту, кисневих концентратів.

Цього року до нас звернулося за допомогою 67 новеньких, тепер у нас 175 підопічних з діагнозом МВ зі всієї України. За 2020 рік на допомогу ним було витрачено 1 412 496 гривень. Ми приймали та відправляли аналізи наших підопічних по всій Україні, сплачували всілякі обстеження в лабораторіях та вакцинацію, закуповували індивідуальне медичне обладнання, придбавали ЗІЗ, сплачували дорогі антибіотики та ліки для амбулаторного і стаціонарного лікування, забезпечували спеціалізованим висококалорійним харчуванням.

Навесні 2020 року було запущено перший грантовий проект від Євросоюзу спрямований на адвокаційну кампанію зі створення Запорізької обласної програми для дітей, що хворі на муковісцидоз. У серпні вдалося створити фотовиставку наших підопічних з муковісцидозом.

Плани на 2021 рік в нас не менш амбіційні. Ми намагатимемось охопити максимальну кількість невиявлених пацієнтів, запустити проект зі збору коштів на стартові набори МуВіков, продовжити усесторонню підтримку хворих по всій Україні.

Допомога дітям з інвалідністю у партнерстві з організацією Maya’s Hope

У 2020 році на закупівлю спецхарчування, вітамінів, витратних матеріалів для будинку дитини «Сонечко» було виділено 240 тис грн.

На допомогу сім’ям з дітьми, що хворі на ДЦП та інші патології розвитку витрачено 941 тис. грн. Ця допомога включає в себе спецхарчування, підгузки, ліки, вітаміни, витратні матеріали, реабілітації, операції, спеціальне обладнання та спецобув.

189 тис грн. були спрямовані на підтримку роботи волонтерів у «Щасливих будинках» у Калинівці і у Преславському психоневрологічному інтернаті.

Допомога дитячим лікарням та закупівля медобладнання

Минулого року прохання з відділення інтенсивної терапії новонароджених Запорізької обласної дитячої лікарні надходили трохи не щодня. Фонд допомагав у придбанні спеціального харчування та дорогих витратних матеріалів – катетерів для введення парентерального харчування і дихальних контурів до апаратів ШВЛ.

Ми допомогли в закупівлі найважливішого інструментарію, набору бужів, що допомагає рятувати дітей будь-якого віку з опіками стравоходу.

У 2020 році ми неодноразово підтримували відділення пульмонології ЗОКДБ: закупили реактиви для проведення алерготестів та допомогли з ремонтом апарата Нанодакт, що необхідний для виявлення муковісцидозу.

Не залишилося без уваги і відділення хірургії ЗОКДБ. Відремонтували біполярний коагулятор і таким чином сприяли відновленню важливих операцій.

У відділенні гематології встановили пластикові двері в одній з палат – старих дверей там давно немає, а взимку тягнуло холодом з коридору.

Ми допомагали в закупівлі обладнання для Запорізького обласного тубдиспансеру (стерилізатора посуду для буфету дитячого відділення, ультразвукового небулайзера), медичних препаратів, витратних матеріалів, засобів дезінфекції. Дуже актуальним залишається питання придбання нового апарату штучної вентиляції легень, який ось вже 10 років як мав замінити старий. Поки що зібрано 100 000 гривень, але ще необхідно 350 000 гривень. Сподіваємося, що в новому році у нас з’явиться більше помічників і мрія лікарів тубдиспансеру здійсниться.

По програмі боротьби з коронавірусом фонд допоміг Запорізькій міській дитячій лікарні №5, Обласній інфекційній клінічній лікарні, обласному тубдиспансеру та Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, закупив засоби дезінфекції та респіратори. А ЗОКДБ і Михайлівський психоневрологічний інтернат отримав безконтактні термометри.

Наші постійні друзі, мережа ресторану «Бергамот» і бренд-барів «Бегемот» подарували ноутбук пульмонологічному відділенню. Приємно, що ці люди взялися регулярно покращувати обстановку в обласній дитячій лікарні.

Допомога дитячим домам сімейного типу (ДДСТ)

Ось вже декілька років завдяки підтримці одного з жертводавців, ми допомагаємо ДДСТ Тамари Бабенко, у якої виховується п’ятеро дітей. Сім’я проживає у Новоалександрівці, у двадцяти кілометрах від Запоріжжя. Цього року поміняли крівлю. Старий матеріал був розрахований на п’ять років, і свій строк служби він відпрацював двічі. Трохи відновили їх старенький комп’ютер і подарували дітям ще один. Влітку у Тамари згорів насос, що подає воду зі свердловини. Пару днів вся сім’я бігала до сусідів з відрами. Водопостачання відновили, окрім насосу замінили ще керуюче реле та датчик тиску.

Восени відремонтували паркан всередині двору та навели порядок у щитовій – замінили автомати, помістили лічильник у нову герметичну шафу. Загалом за 2020 рік надали допомогу цій сім’ї на суму більше 67 тисяч гривень.

В Калинівці ми допомогли «Щасливому будинку-2» Ольги Мороз у бурінні свердловини для води, сплачували ремонт і страховку автомобіля для перевезення 9 дітей з інвалідністю, передали садженці декоративних дерев. Загальний обсяг допомоги склав більше 80 000 гривень.

Проект «Дитяче село в Українці»

Наразі в екоселі у двох будинках проживають дві великі прийомні сім’ї, точніше два дитячих будинки сімейного типу з 11 прийомними і 4 біологічними дітьми. Найближчим часом очікується поповнення ще двома-трьома дітьми і заселення нової прийомної сім’ї у Щасливий будинок-5.

Найбільші витрати по проекту у 2020 році пов’язані з підключенням газу до Щасливого будинку №4. Тепер багатодітна мати Лілія та 7 її прийомних дітей мають можливість опалювати будинок без зайвого клопоту з газовими балонами та дровами. Також ми утеплили будинок Лілії та провели серйозне лікування зубів (у сні) для однієї з вихованець.

Для розвитку проекту було придбано ще одну ділянку 0,71 га у самому центрі екосела. Ми розпочали ремонт придбаного раніше будиночку для невеликої прийомної сім’ї, відштукатурили та зробили вимощення біля Мумі-будинку, підключили його до води та електроенергії.

Чимало витрат було спрямовано на покращення побуту обох ДБСТ – тепер будинки стали більш затишні, тепліші, безпечніші, а на території були висаджені десятки нових дерев.

Загальні витрати на розвиток проекту склали 372 тис. гривен.

У планах на 2021 рік – допомога в оплаті додаткових репетиторів для дітей, лікування зубів, підбір нової прийомної сім’ї, прийняття ще 2-3 дітей-сиріт, будівництво будинку для невеликої прийомної сім’ї, завершення будівництва будинку Мумі-тролля. А також – проведення літнього табору та залучення волонтерів з України та інших країн.

Розвиток сімейного влаштування дітей-сиріт

Незважаючи на карантин ми продовжили створення фото і відео анкет запорізьких сиріт. Завдяки підтримці проекту фондом «Зміни одне життя» були створені анкети 32 дітей. Потенційні прийомні батьки можуть краще познайомитися з дітьми, а деякі люди завдяки анкетам зможуть замислитися про прийняття дитини у родину.

Окрім того, ми проводили консультації з питань створення прийомної сім’ї та усиновлення для жителів України та інших країн.

Плани на майбутнє

У 2021 році ми плануємо збільшити обсяги надходжень та наданої допомоги не менш ніж на 40%. Для цього ми активізуємо соціальну рекламу фонду, налагоджуємо взаємодію з партнерами, покращуємо якість прохання про допомогу та публікацій фонду. Завдяки більш тісному співробітництву ЗМІ про потреби запорізьких дітей зможуть дізнатися більше людей.

Ми сподіваємося розпочати активне просування проектів фонду в Інстаграм, збільшити кількість якісних відеоматеріалів, активно взаємодіяти з професійними фотографами і відеографами. Сподіваємося також на співробітництво з SMM та рекламними агенціями.

Ми продовжимо покращувати якість сайту deti.zp.ua, актуалізувати застарілі статті і розміщувати нові цікаві аналітичні матеріали. Будемо поліпшувати механізм аналізу прохань про допомогу і проведення експертної оцінки цих прохань.

Сподіваємося, що у 2021 році нам нарешті вдасться відновити пожертви з допомогою PayPal у партнерстві з одним із закордонних фондів-партнерів.

Плануємо також покращити показники напрямку закупівель медичного обладнання для дитячих лікарень, що просів минулого року.

По сімейному влаштуванню сиріт прагнемо до того, щоб були створені якісні фото і відео матеріали про кожну дитину-сироту, що знаходиться поза родиною. Продовжимо сприяти реформі інтернатів у нашій області.

Нарешті хочемо розпочати відновлення після дволітньої перерви туристичної програми «Клубок» для дітей з малозабезпечених, багатодітних, прийомних сімей.

Для реалізації цих амбіційних планів нам потрібна не тільки підтримка у вигляді пожертв, але і залучення нових амбіційних та чесних людей, які бажають зробити цей світ краще – волонтерів та співробітників! Пишіть нам!

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Лев Устінов
Лев Устінов

Cиндром аутистичного спектру

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

4 735 864

Витрати фонду в 2024
66 хворим дітям 1 291 082 грн.
Мед. обладнання: 282 112 грн.
Гуманітарна допомога: 1 130 499 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 723 305 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 247 037 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 701 275 грн.
Службові витрати: 730 795 грн.
Загалом витрат: 6 233 929 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

144 015 929